W ubiegłym tygodniu odbyła się nadzwyczajna sesja borowskiej rady. Wnioskodawcą zwołania sesji w tym trybie był wójt Waldemar Grochowski.
Radni procedowali dwa projekty uchwał. Pierwszy dotyczył wsparcia finansowego Województwa Dolnośląskiego w realizacji transportu publicznego, a konkretnie połączenia kolejowego Wrocław Główny – Strzelin – Wrocław Główny, w nomenklaturze kolejowej jest to linia nr 276. Chodzi o utrzymanie kursującego w tym roku połączenia również po zmianie rozkładu. Pociąg będzie zatrzymywał się na stacji Boreczek, a następnie odjeżdżał w kierunku Strzelina. Wracając ze Strzelina, również zatrzyma się w Boreczku i pojedzie do Wrocławia. Dotacja umożliwi kursowanie pociągu zgodnie z obowiązującymi rozkładami jazdy. I tak pociąg do Strzelina będzie odjeżdżał ze stacji w Boreczku ok. godz. 7.15 – 7.20, i wracał do Wrocławia ok. godz. 7.40 – 7.50. A w godzinach popołudniowych: odjazd do Strzelina ok. 15.00 – 15.10 i powrót do Wrocławia ok. 30 minut później. Ze względu na cykliczne zmiany rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich przed planowaną podróżą należy sprawdzić godzinę odjazdu pociągu w aktualnym rozkładzie jazdy.
Drugi projekt był konsekwencją pierwszego, czyli nowelizował budżet gminy na 2019 r. w związku z udzieloną dotacją. Radni jednogłośnie uchwalili przyznanie Województwu Dolnośląskiemu dotacji na ten cel. Wykonanie uchwały powierzono wójtowi gminy.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.