Inaczej niż zwykle, czyli kameralnie, a nie na gali z udziałem mieszkańców gminy. I, niestety, z pewnym opóźnieniem, ale wszystkiemu winna pandemia. Najlepsi czytelnicy otrzymają nagrody w swoich bibliotekach.
Ze względu na pandemie odwołano wszystkie zgromadzenia i zawody sportowe. Z tego właśnie powodu w zaplanowanym terminie nie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Najlepszy Czytelnik 2019 roku”, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Borowie. Skoro można już odwiedzać biblioteki i wypożyczać książki, to laureaci konkursu otrzymają nagrody w swoich bibliotekach w Borowie, Borku Strzelińskim, Zielenicach i Ludowie Śląskim. Każda z bibliotek nagrodziła najlepszych czytelników w trzech kategoriach, wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Biorąc pod uwagę całą gminę, najlepszymi czytelnikami 2019 roku okazali się: wśród dzieci Martyna Szachniewicz, wśród młodzieży Agata Majchrzycka, a wśród dorosłych Maria Kopicka.
W poszczególnych bibliotekach najwytrwalszymi okazały się czytelniczki. I tak, w bibliotece w Borowie były to: Zuzanna Chorążewska (kategoria wiekowa dzieci, 232 książki), Agata Majchrzycka (młodzież, 122) i Krystyna Młynarowicz (dorośli, 256). W bibliotece w Borku Strzelińskim: Iga Brzychcy (dzieci, 320), Dominika Teneta (młodzież, 64) i Maria Kopicka (dorośli, 288). W bibliotece w Ludowie Śląskim: Iwona Żygadło (dzieci, 141), Jolanta Łozińska (młodzież, 143) i Klementyna Michniewicz (dorośli, 157), a w bibliotece w Zielenicach: Martyna Szachniewicz (dzieci, 103), Martyna Kosowska (młodzież, 46) i Gabriela Antonienko (dorośli, 134).
Gratulujemy laureatom konkursu, a mieszkańców gminy zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru Gminnej Biblioteki w Borowie.
Tekst ukazał się w 28 (1017) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.