Słoneczniki, które wyhodowała pani Zofia Łużna z miejscowości Jelenin w gminie Borów, przerosły najśmielsze oczekiwania właścicielki. Kilka słoneczników w jej ogrodzie warzywnym osiągnęło bowiem około czterech metrów wysokości.
Rekordzista ma prawie cztery i pół metra. Warto wiedzieć, że to niewiele mniej od najwyższego słonecznika w Polsce, którego wysokość wynosiła 4,89 metrów. Światowy rekord Guinessa należy z kolei do rośliny o wysokości dziewięciu metrów i siedemnastu centymetrów. Jak zapewnia Dawid Łużny, syn pani Zofii, słoneczniki nie były w żaden szczególny sposób pielęgnowane i pochodzą ze zwykłych ziarenek.
Tekst ukazał się w 35 (1024) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

Ulica dziurawa Permalink1 +1 Ulica dziurawa
Dziura na dziurze
Jestem ciekaw czy coś oprócz słoneczników nie przykuło uwagi redaktorom w miejscowości Jelenin , np. sama droga czy też chodniki , może warto artykuł napisać o tym co zarząd dróg powiatowych ma w planach zrobic z drogami .

Gratulacje dla Pani Ł. za takie okazy słoneczników
2020-09-22 20:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.