Są zwierzętami płochliwymi i prowadzą nocny tryb życia. Łatwiej stwierdzić, że tu były niż je zobaczyć. W Polsce, wśród gryzoni nie mają sobie równych. Czy grozi nam inwazja bobrów?

Od czasu do czasu Czytelnicy informują nas, że w naszym regionie pojawiło się rzadkie lub wcześniej w ogóle nie spotykane zwierzę. Podobnie było i tym razem. - W okolicach naszej wioski pojawiły się bobry – usłyszeliśmy od Mariana Pogody, mieszkańca Borowa. W tym przypadku możemy właściwie powiedzieć, że gryzonie wróciły w te okolice. - Codziennie spaceruję z psem w okolicy Borowa i Piotrkowa Borowskiego. Przepływa tamtędy Mała Ślęza i już dwa lata temu zauważyłem tam charakterystyczne ślady. Mam na myśli „wyślizgane” brzegi rzeki i wyraźne ślady żerowania, leżące na ziemi gałęzie ze śladami zębów i podobne pozostałości żerowania bobrów w wodzie. Miałem wrażenie, że zwierzęta próbują zbudować tamę na rzece, a może nawet żeremie – powiedział pan Marian.Marian Pogoda zauważył ślady żerowania bobrów Foto: facebook
Zadomowienie się bobrów w naszym powiecie byłoby zapewne godne odnotowania...Przy wejściu do nory widać świeże ślady gryzoni. Foto: MP
Tekst ukazał się w nr 13 (1052) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także