Są zwierzętami płochliwymi i prowadzą nocny tryb życia. Łatwiej stwierdzić, że tu były niż je zobaczyć. W Polsce, wśród gryzoni nie mają sobie równych. Czy grozi nam inwazja bobrów?

Od czasu do czasu Czytelnicy informują nas, że w naszym regionie pojawiło się rzadkie lub wcześniej w ogóle nie spotykane zwierzę. Podobnie było i tym razem. - W okolicach naszej wioski pojawiły się bobry – usłyszeliśmy od Mariana Pogody, mieszkańca Borowa. W tym przypadku możemy właściwie powiedzieć, że gryzonie wróciły w te okolice. - Codziennie spaceruję z psem w okolicy Borowa i Piotrkowa Borowskiego. Przepływa tamtędy Mała Ślęza i już dwa lata temu zauważyłem tam charakterystyczne ślady. Mam na myśli „wyślizgane” brzegi rzeki i wyraźne ślady żerowania, leżące na ziemi gałęzie ze śladami zębów i podobne pozostałości żerowania bobrów w wodzie. Miałem wrażenie, że zwierzęta próbują zbudować tamę na rzece, a może nawet żeremie – powiedział pan Marian.Marian Pogoda zauważył ślady żerowania bobrów Foto: facebook
Zadomowienie się bobrów w naszym powiecie byłoby zapewne godne odnotowania...Przy wejściu do nory widać świeże ślady gryzoni. Foto: MP
Tekst ukazał się w nr 13 (1052) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.