Te małe żyjątka powodują wzrost kosztów funkcjonowania całej instalacji. Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy?
- Zdarza się, że na etapie oczyszczania pojawiają się bakterie niepożądane z punktu widzenia procesu technologicznego - powiedziała Ilona Pogoda, kierowniczka oczyszczalni. - Są to nitkowce. Zwalczenie ich wymaga zastosowania dodatkowych środków ...
Skąd się biorą nitkowce w ściekach? - piszemy na ten temat w aktualnym wydaniu Słowa nr 22 (1061), które jest obecnie dostępne w punktach sprzedaży.

Komentarze   

Wiadro Permalink3 +1 Wiadro
RE: Nitkowce zatruwają ścieki
Największym problem są rozrastajace się miejscowości, a modernizacji ujęcia wody w Jak sobie, jak nie było tak nie ma. Śmiało Panie Wójcie, proszę dalej udawać, że nie ma problemu, zwiekszcie przerwy w dostawie wody z kilku godzin do kilkunastu.
2021-06-20 20:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Kazik Permalink2 +7 Kazik
RE: Nitkowce zatruwają ścieki
Dużo większe straty spowodowane są kradzieżami wody z hydrantów. Dniami i nocami tysiące litrów wody płynie do opryskiwaczy okolicznych rolników. Urząd nie widzi problemu?
2021-06-18 10:38 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Nitkowce zatruwają ścieki
dolewka chloru jak w aquaparku albo w olinkliziwach pięciogwiadkowych i po bakteriach . w pięciogwiazdkowym olinkluziwie za granicą takim za 16 500 zeta za 2 tygodnie wieczorem dolewali wody do basenu aby ten nazajutrz rano był znów jasnozielony a nie ciemnozielony i miał zawartość wody w sobie tak co najmniej 20%
2021-06-17 20:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.