W drugą niedzielę września w zielenickiej szkole odbył się finał spontanicznej akcji charytatywnej. Jedna z uczennic, mała Lenka Winiarska, jest chora, a leczenie wymaga specjalistycznych procedur medycznych. Szkolne koło wolontariatu i rada rodziców poprosili o pomoc i zorganizowali akcję zbierania środków na leczenie Lenki.
Do akcji przyłączyli się mieszkańcy Zielenic i innych miejscowości gminy Borów. Na apel o pomoc dziewczynce odpowiedzieli: PSP w Borku Strzelińskim, PSP w Domaniowie, druhowie z OSP Domaniów, Goszczyna, Kończyce, Zielenice, sołectwo w Jaksinie, EMS Emfit Strzelin, Aleksandra Migdalska, ks. Mariusz Trojanowski i ks. Rafał Michaelis. Aktywnie w przygotowaniu finału uczestniczyli również pracownicy, grono pedagogiczne, szkoły w Zielenicach.
Wszystkim darczyńcom w imieniu Lenki i organizatorów akcji serdecznie dziękujemy.
W akcję charytatywną, dla Lenki zaangażowali się dorośli i dzieci. Foto. PSP ZielelniceDodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.