Władze państwowe uhonorowały sześcioro jubilatów z gminy BorówSą uroczystości rodzinne, które są równie ważne dla najbliższych, jak i dla władz państwowych. Jedną z takich jest 50. rocznica pożycia małżeńskiego. Najwyższe władze państwowe uhonorowały sześcioro jubilatów z gminy Borów.

Uroczystość wręczenia medalu trzem parom obchodzącym złote gody odbyła się w ubiegłym tygodniu w UG Borów. Medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, na wniosek wojewody, przyznaje Prezydent RP. Tym razem to honorowe wyróżnienie trafiło do Adeli i Zygmunta Komorowskich, Ewy i Alfreda Ożogów oraz Anny i Marcina Piskorzów. – Medal ten jest podziękowaniem za wszystko, co tworzyliście państwo przez te wszystkie lata jako małżeństwo i rodzina. Jest potwierdzeniem, że wybrana przed laty przez państwa droga była drogą słuszną – powiedziała Elżbieta Kamińska, kierownik USC w Borowie. Do najważniejszych tego dnia na sali gości, czyli szanownych jubilatów, zwrócili się również Grażyna Kosińska, przewodnicząca rady gminy, i Waldemar Grochowski, wójt Borowa.
Wzruszenie towarzyszyło aktowi przypinania medali i życzeniom składanym jubilatom przez władze samorządowe, najbliższych i zaproszonych gości.
- Z okazji jakże pięknych złotych godów życzymy wam, abyście dalej szli przez życie trzymając się mocno za ręce. Zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuć. Życzymy również szczęścia, pomyślności, dobrego zdrowia i rodzinnej radości na jeszcze wiele, wiele lat – życzyła jubilatom prowadząca uroczystość.
Również my przyłączamy się do życzeń z tak ważnej i miłej okazji. Sto lat, zdrowia i zadowolenia z dzieci wnuków i prawnuków. A przede wszystkim miłości i zrozumienia współmałżonka.

 

Komentarze   

bazyl Permalink1 0 bazyl
RE: Złote gody razy trzy
Ci panowie mają zagwarantowane miejsca w niebie. Wytrzymać 50 lat z jedną babą? Chociaż z drugiej strony kiedyś kobiety to były dobre matki i zony - teraz takie to rzadkość. Gendery i feminizm niszczą rodzinę.
2015-05-20 11:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.