Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Aż 300 tysięcy złotych będzie w sumie do dyspozycji w dwóch konkursach na dofinansowanie działań na rzecz aktywizacji seniorów i walki z uzależnieniami, które ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wnioski można składać do 12 czerwca.
Na aktywizację społeczną seniorów zarezerwowano 100 tysięcy złotych. Dofinansowanie będą mogły otrzymać zadania związane z promowaniem działań profilaktycznych i prozdrowotnych, organizowanie spotkań, warsztatów, a także wspieranie działań umożliwiających aktywny styl życia. Na wsparcie będą mogli również liczyć opiekunowie osób starszych – o dofinansowanie mogą powalczyć projekty dotyczące szkoleń i praktyk dotyczących rehabilitacji, czynności pielęgnacyjnych, a także pierwszej pomocy. Projekty mają być realizowane od 15 lipca do 15 listopada 2019 roku.
Drugi z konkursów dotyczy profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień. Celem konkursu ofert jest ograniczenie problemów społecznych i zdrowotnych związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi ryzykownymi zachowaniami.
- Preferowane będą zadania o charakterze ponadlokalnym, szczególnie w obszarach peryferyjnych, położonych z dala od dużych ośrodków miejskich, w miejscowościach, w których brakuje takiej oferty lub jest ona niewystarczająca w stosunku do potrzeb – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.
Pula wsparcia wynosi w sumie 200 tysięcy złotych, połowa zarezerwowana jest na zadania z zakresu rozwiązywania problemów alkoholowych, a druga na zadania z zakresu zapobiegania narkomanii.

Komentarze   

spajker Permalink1 -2 spajker
RE: Aktywizacja społeczna seniorów
Jestem uzależniony od słuchania radia Maryja. Co oni teraz ze mną zrobią? Zafundują manife gender dla odwyku?
2019-06-07 13:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz