Przykro nam - Opiekunom Medycznym, że w dalszym ciągu jesteśmy dyskryminowani w naszym zawodzie. Przykro nam słuchać, że w tak głębokim czasie epidemii COVID-19 dodatki za pracę dostają tylko lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni.
Pytanie brzmi; W czym opiekunowie medyczni różnią się od pielęgniarek, którzy opiekują się pacjentami zakażonymi wirusem SARS-COv2 wykonując swoją pracę i pochylając się nad tymi pacjentami od nas Opiekunów Medycznych, kiedy w podobny sposób jesteśmy w samym centrum owego Covidowego ogniwa, karmiąc i pielęgnując chorych pacjentów? Dlaczego Dyrekcje szpitali nie potrafią tego dostrzec? Dlaczego wmawia się nam, że nie jesteśmy zawodem medycznym i wprowadzają błędną informację? Jest nam bardzo przykro. Czujemy bezsilność, złość oraz odrzucenie ze strony Przełożonych. Praca na każdym oddziale szpitalnym jest bardzo trudna, pacjenci cierpią, a My w całym naszym pomaganiu wciąż trwamy, tylko czasem pojawia się zwątpienie w naszym wykonywanym zawodzie opiekuna medycznego.
Czy coś się zmieni? Czy w końcu zawód opiekuna medycznego będzie doceniony? Jako medyczni, będziemy walczyć o prestiż swojego zawodu. Nie chcemy dalej trwać w cieniu czepka!
Z wyrazami należnego szacunku:
Marcin Staszak
Prezes stowarzyszenia
Dolnośląskiego Centrum Opiekunów Medycznych

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: APEL OPIEKUNÓW MEDYCZNYCH!
cześ powiedziała :
A ja chodzę cały miesiąc do pracy i dostanę taką samą wypłatę jak ten co siedzi w domu na kowidowej kwarantannie, to nie jest dyskryminacja?
gdybyś mieszkał w domu a nie pod mostem to też dostałbyś pracę zdalną. jeżeli inni ludzie dostają taką samą pensję co czesiodiota to jest to faktycznie dyskryminacja. dobrze by pozbyć się czesia z firmy i przestać dyskryminować innych pracowników.

0
Gravatar
.
RE: APEL OPIEKUNÓW MEDYCZNYCH!
Nie ma co kopać się z koniem, ja też kiedyś w poprzedniej pracy nie byłem doceniany, mimo że zawsze stawałem na wysokości zadania i dawałem dużo od siebie.Zmieniłem pracę/branżę i jest o niebo lepiej, zróbcie tak samo, niech się potem dyrektorzy martwią jak robotę zrobić i kto ma obsłużyć pacjętów. Jak każdy pójdzie w swoją stronę i nie przyjdą następcy (a nie przyjdą) to będą was prosić abyście przyszli do roboty.
0
Gravatar
cześ
A my?
A ja chodzę cały miesiąc do pracy i dostanę taką samą wypłatę jak ten co siedzi w domu na kowidowej kwarantannie, to nie jest dyskryminacja?
0
Gravatar
Anna R
RE: APEL OPIEKUNÓW MEDYCZNYCH!
Brawo Marcin dokładnie tak jest
0

Przeczytaj także