Wydział Promocji Miasta i Turystyki po raz kolejny zaprasza na imprezę pn. Dzień Odry, która odbędzie się 18 września na bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Zaczynamy o 11.00, a w programie festynu zaplanowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji – rejsy, warsztaty żeglarskie, możliwość popływania kajakami, jachtami żaglowymi i SUP-ami, gry i zabawy dla dzieci, eksperymenty naukowe, występy artystyczne oraz wiele innych atrakcji.
Na stoiskach zaprezentują się kluby, organizacje i instytucje związane z Odrą, wyższe uczelnie Wrocławia oraz m.in. Hydropolis, Aquapark, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, Centrum Historii Zajezdnia, Wrocławski Dom Literatury i Muzeum Miejskie Wrocławia. Będzie też można pójść na spacer z przewodnikiem i dowiedzieć się więcej o nadodrzańskich bulwarach i roli Odry w życiu dawnych wrocławian. W tym dniu na nabrzeżu Odry przy Bulwarze Dunikowskiego zacumuje również jednostka szkoleniowa Technikum Żeglugi Śródlądowej – będzie można wejść na statek i go zwiedzić.
Wspólna zabawa będzie okazją do bliższego poznania największej wrocławskiej rzeki. Potencjał Odry jest duży – zrewitalizowane nabrzeża dają możliwość uprawiania różnych sportów, w okolicy rzeki powstają przystanie, plaże, restauracje i wypożyczalnie sprzętu sportowego.
Dzień Odry to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy o rzece i możliwościach jakie daje mieszkanie w jej sąsiedztwie, to także okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi w pięknym otoczeniu, skorzystania z oferty foodtrucków i wygrania ciekawych nagród.
Na ulicy Garncarskiej w godzinach 14.00-17.00 będzie też czekał na Państwa Szczepciobus.
Imprezę zakończymy koncertem zespołu Ngomads & Kasia Pakosa, który rozpocznie się o 18.00.
A dzień wcześniej, czyli w piątek 17 września o godzinie 16.00 Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na zajęcia on-line „Rzeki - pożyteczne, płonące i kosmiczne”. Prowadzący będą rozmawiać z dziećmi o rzekach w dawnych czasach, o tym czy można je nazwać autostradami średniowiecza, dlaczego przy rzekach ludzie czuli się bezpiecznie i czy rzeka może zapłonąć. Poznają też rolę rzek od pradziejów do nowożytności. Główną bohaterką zajęć będzie Odra (szczegóły znajdą Państwo na fanpage’u Działu Pedagogicznego MMW).
Szczegóły wydarzenia znajdą Państwo na oficjalnym fanpage’u Wrocławia Wroclaw [Wroclove], wydarzenie Dzień Odry 2021.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: „Dzień Odry. Spotkajmy się nad Odrą”
bulwar dunikowskiego to przykład betonozy. wycięto kilkaset drzew , zabytkowe 10 letnie poręcze zastąpiono nowymi. trawę zastąpiono betonem. kiosk z piwem i z toaletą zamknięty..pomnik i wzgórze pruskiej królowej zniszczone. zabudowania forteczne w ruinie. z urokliwego miejsca zrobiono kopię urody strzelińskiego rynku. przedłużeniem tego bulwaru jest bulwar lecha kaczyńskiego. biegnie on wzdłuż dawnego gmachu SS
2021-09-15 18:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.