ZNAJDŹ NA STRONIE

 

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i rektor UPWr prof. Krzysztof Kubiak podpisali list intencyjny w sprawie uruchomienia całodobowej kliniki weterynaryjnej z oddziałem intensywnej terapii. Fot. Agata Dzikowska
List intencyjny podpisany przez Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia i prof. Krzysztofa Kubiaka, rektora UPWr ma na celu współpracę, której efektem będzie uruchomienie kliniki zapewniającej całodobową ratunkową pomoc weterynaryjną z oddziałem intensywnej terapii. 
– Rozwiązywanie problemów społeczno-gospodarczych i wspólne, m.in. z samorządem inicjatywy, to elementy naszej misji. Chcemy być uczelnią aktywnie uczestniczącą w rozwoju Wrocławia, czuć się za miasto współodpowiedzialni. Dlatego jestem dumny, że wspólnie zbudujemy miejsce potrzebne, ważne i nowoczesne – podkreśla prof. Krzysztof Kubiak, rektor UPWr.
Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont pomieszczeń przeznaczonych pod SOR. Uczelnia ma na ten cel zarezerwowane ponad pół miliona złotych. Klinika ma być otwarta z początkiem przyszłego roku.    
- Wrocław to miasto odpowiedzialne i wrażliwe społecznie dlatego bardzo się cieszę, że możemy być częścią tego projektu.. To wyjątkowe przedsięwzięcie, które nie tylko podniesie standard opieki nad naszymi czworonożnymi towarzyszami, ale także zapewni pomoc dostępną przez całą dobę – w sytuacjach nagłych, kiedy liczy się każda minuta. Co równie ważne, usługi świadczone w nowym SOR-ze będą dostępne w niższych cenach niż w placówkach komercyjnych, co zwiększy ich dostępność dla mieszkańców – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
– Planujemy zatrudnić w niej tylko lekarzy weterynarii wyspecjalizowanych w leczeniu stanów nagłych, najlepszych specjalistów, którzy będą mieli do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt – mówi prof. Artur Niedźwiedź prodziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr. 
To m.in. zaawansowany system do hemoperfuzji, umożliwiający m.in. leczenie zatruć, sepsy, chorób autoimmunologicznych oraz niewydolności wątroby i trzustki. Uzupełnieniem będzie aparat do ciągłych terapii nerkozastępczych i terapeutycznej wymiany osocza, wykorzystywany w przypadkach ostrych uszkodzeń nerek, zatruć oraz zaburzeń immunologicznych. Takiego sprzętu nie ma obecnie żadna klinika weterynaryjna w Polsce i tej części Europy.
Miasto zdecydowało się na współpracę z UPWr ponieważ jednostka akademicka gwarantuje usługi na najwyższym poziomie. Ale nie tylko. Władze Wrocławia chcą, by część mieszkańców (seniorzy, właściciele Karty Dużej Rodziny, posiadacze Karty Nasz Wrocław) korzystała z kliniki po preferencyjnych cenach. 
Agata Dzikowska
dyr. Wydziału Komunikacji Społecznej UMW



UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Ełdżinusz
We Wrocławiu otwieraja SOR dla zwierząt a w strzelinie nawet opieki świątecznej nie ma! Ten nasz powiat/gmina to jakas patologia zapominania przez boga! A dzialania samorządu w tej sprawie to wylacznie wycie pod publike.
0
cześ
To Sutryk jeszcze jest prezydentem? On powinien siedzieć za przekręty!!!
1
TruckdriverDST
Pewna babka w radiu mówiła zezwierzęceniu wśród ludzi. Teraz już wiem gdzie będę się leczyć... haha hehe
4
cześ
A jak się to robi w pozycji "na pieska" to też jest zezwierzęcenie???
1

Przeczytaj także