Radośnie, w dobrym humorze i z przytupem obchodzono w Karnkowie Dzień Matki, Ojca i Dziecka. Uroczystość odbyła się w świetlicy wiejskiej, gdzie 31 maja licznie zgromadzili się mieszkańcy wsi.

Podczas imprezy występowały dzieci, ale także, co jest rzadko spotykane, rodzice. Dorośli przedstawili inscenizację bajki o „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.
- Do występów przygotowania trwały około dwóch tygodni – mówi Krystyna Rączka, sołtys Karnkowa. - Wcześniej szukaliśmy materiałów, na których się opieraliśmy. W ostatnim tygodniu próby odbywały się codziennie. W przedstawieniu dorosłych występowali rodzice i to tacy, którzy nie mają małych, lecz już dorosłe dzieci, np. pani Beata Golonka, czy pani Cal.    
Efekt końcowy przygotowań, czyli przedstawienia przed publicznością, był imponujący. Już dziś sołtys i rada sołecka myślą o kolejnych występach, które chcą zaprezentować przed publicznością, m.in. podczas Święta Plonów.
- Jest w naszej miejscowości grupa ludzi, którzy zawsze się angażują i nigdy nie odmawiają, jak trzeba pomóc i coś przygotować – kończy pani sołtys.


 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków