W ostatnim czasie pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie wytyczyli nowe przejście dla pieszych w Prusach. Wnioskował o nie między innymi radny Rady Gminy Kondratowice Czesław Grzelka. Twierdzi on, że pasy znacznie poprawią bezpieczeństwo mieszkańców w okolicach skrzyżowania, ale przede wszystkim uczniów pobliskiej szkoły.

Jeszcze w tym roku planowany jest remont chodnika w ich pobliżu. - Środki na zakup materiałów budowlanych na ten cel są zabezpieczone w funduszu sołeckim, a roboty mają zostać wykonane przez PZD - wyjaśnia radny Rady Powiatu Strzelińskiego Tomasz Gracz.

Komentarze   

dst Permalink5 +3 dst
ktoś ukradł pasy!
zdjęcie nie aktualne, auta ,,zabrały farbę'', zebry brak, nic dodać nic ująć powiat Strzelin, pasy pomalowali chyba wapnem, brawo PZD, zawsze tanio, zawsze do du...y.
2017-10-18 08:49 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink4 -1 dst
powinien być też znak pionowy
Poczytaj przepisy, oprócz poziomych znaków w przypadku przejścia dla pieszych powinien być znak pionowy- taki jaki jest umieszczony przy przejściu znajdującym się koło sali gimnastycznej, PZD nie zamontował bo nie ich w magazynie a na nowe kasy brak!!! O progach też zapomnij- wspólny mianownik brak kasy!!!
2017-10-04 13:07 Cytować Zgłoś administratorowi
dhl Permalink3 +4 dhl
RE: Zrobili przejście...
Cytuję dst:
Pasy są, ale bez właściwych znaków drogowych to jest przejście dla pieszych? Brawo PZD!!!

Zebra namalowana na jezdni jest znakiem drogowym (poziomym).
2017-10-04 09:22 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink2 0 dst
Agdzie znaki drogowe?
Pasy są, ale bez właściwych znaków drogowych to jest przejście dla pieszych? Brawo PZD!!!
2017-10-04 08:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink1 -1 Zepp
Pasy
Mam pytanie a kiedy wreszcie doczekamy się progów zwalnających !!!.Bo przez Prusy jadący kierowcy nie zwracają uwagi na ograniczenie 40km/h.
2017-09-29 18:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.