Odcinek drogi Kondratowice – Białobrzezie jest w fatalnym stanie technicznym
Z oszczędności po przetargach wojewoda dolnośląski przyznał gminie Kondratowice pieniądze z tzw. schetynówek. - Składaliśmy wnioski na remont ulicy Nowej w Kondratowicach, drogi w Kowalskich oraz nawierzchni w Strachowie - poinformował wójt Wojciech Bochnak. Dodał, że droga w Kowalskich została wykonana ze środków własnych gminy. Samorząd będzie się ubiegał w tym przypadku o zwrot części poniesionych nakładów. - Wspomniane zadania musimy zrealizować do końca tego roku. Konieczne też będzie zabezpieczenie środków w budżecie. Cały projekt opiewa na kwotę ok. 300 tys. zł, z czego ok. 150 tys. zł stanowi dotacja - tłumaczył szef gminy.
Kontynuując wątek dróg, wójt powiedział, że jego gmina zabiega o to, aby powiat strzeliński złożył wniosek o remont drogi Kondratowice - Białobrzezie. - Nie powinno to być powierzchniowe utrwalenie, ale położenie nowej nakładki asfaltowej. Tak właśnie robi powiat wrocławski. Ci, którzy jeżdżą tym odcinkiem, widzą, jak wygląda nawierzchnia w stronę Jordanowa Śląskiego. U nas droga wygląda dramatycznie. Od dwóch lat staramy się, aby powiat ujął to zadanie i zawnioskował do schetynówki. Podpisaliśmy wniosek, w którym proponujemy swój wkład własny, choć nie jesteśmy właścicielem tego odcinka. Szacujemy, że kosztować to będzie ok. 1 mln złotych, z czego można otrzymać pół miliona dofinansowania. Pozostałą część dołożyłyby nasza gmina i powiat (po 250 tys. zł). Na razie nie dostaliśmy od starostwa żadnej odpowiedzi. Byłem na zarządzie powiatu i przedstawiłem swoje argumenty - powiedział Bochnak.

Komentarze   

Zepp Permalink8 +1 Zepp
Drogi gmina Kondratowice
Co się dzieje z drogami w gmine Kondratowice.Wydaje mi się że mieszkamy na Ukranie bo wiele nie odbiegamy od ich standartów!!!!.Drogi są ABSOLUTNIE DO KITU,poprostu nie da się jeździć. I jeszcze DODATKOWO dochodzi do tego TRASPORT KAMIENIA większości ciężarówki są
RZEŁADOWANE !!!,niszczą nasze drogi,i domy pod wpływem drgań.Pytam się kiedy zostaną zamontowane progi zwalnijące w Prusach ,bo co dzieśiąty kierowca jadacy ulicą główną przestrzega przepisów czyli 40km/h.Jestem ciekawy kiedy zostanie zauważony ten problem przez Pa.Wójta,jest szkoła chodzi też o bezpieczeństwo.
2017-10-12 22:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink7 +1 Zepp
Drogi gmina Kondratowice
[quote name="Zepp"]Co się dzieje z drogami w gmine Kondratowice.Wydaje mi się że mieszkamy na Ukranie bo wiele nie odbiegamy od ich standartów!!!!.Drogi są ABSOLUTNIE DO KITU,poprostu nie da się jeździć. I jeszcze DODATKOWO dochodzi do tego TRASPORT KAMIENIA większości ciężarówki są
RZEŁADOWANE !!!,niszczą nasze drogi,i domy pod wpływem drgań.Pytam się kiedy zostaną zamontowane progi zwalnijące w Prusach ,bo co dzieśiąty kierowca jadacy ulicą główną przestrzega przepisów czyli 40km/h.Jestem ciekawy kiedy zostanie zauważony ten problem przez Pa.Wójta,jest szkoła chodzi też o bezpieczeństwo .
2017-10-12 22:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink6 +1 Zepp
Drogi gmina Kondratowice
Co się dzieje z drogami w gmine Kondratowice.Wydaje mi się że mieszkamy na Ukranie bo wiele bardzo nie odbiegamy od ich standartów!!!!.Drogi są ABSOLUTNIE DO KITU,poprostu nie da jeździć. I jeszcze DATKOWO CIĘŻARÓWKI TRASPORT KAMIENIA wiekszosci PRZEŁADOWANE !!!,niszczą nasze drogi,i domy pod wpływem drgań.Pytam się kiedy zostaną zamontowane progi zwalnijące w Prusach ,bo co dzieśiąty kierowca jadacy ulicą główną przestrzega przepisów czyli 40km/h.Jestem ciekawy kiedy zostanie zauważony ten problem przez Pa.Wójta,jest szkoła chodzi też o bezpieczeństwo .
2017-10-12 21:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Anonymus Permalink5 +3 Anonymus
Wjazd od strony Prus
Wystarczy spojrzeć jak wita nas wjaz do Kondratowic ,na torach przy wjeździe od strony Prus jest tylko dokladany asfalt-robi sie tam dziura w dziurze. Nieatety ale Pan Wójt również nic z tym nie zrobil od tylu lat a jak przychodzi co do czego to ludzie tam miski olejowe urywaja . Policja po przyjeździe szuka poszkodowane i daje mu mandat zamiast szukac tego kto odpowiada za taki stan drogi!
2017-10-06 03:21 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink4 +3 dst
Co z zaoranymi rowami?
Droga o której mowa nie została całkowicie naprawiona, od Kondratowic do krzyżówki w stronę Białobrzezia można koło urwać, na skrajni drogi stoi woda i wszystko maskuje wszak pobocza są za wysokie, rowy powoli zanikają ponieważ rowy należą do biednych rolników to sobie zaorali, frajer ten rolnik który w ten sposób nie zwiększył sobie areału. Droga od krzyżówki do Białobrzezia była klejona co najmniej trzy razy- po parę dziur i jeszcze nie skończyli. Proponuje Pana zarządzającego PZD zwolnić , totalny brak kompetencji! Zwróćcie też uwagę na oznakowania dróg powiatowych tutaj tez pełno ,,kwiatków"- dobrej zmiany ciąg dalszy.
2017-10-04 08:29 Cytować Zgłoś administratorowi
MARO Permalink3 +6 MARO
Za Póżno
Mógł się Pan Wójt starać jak jego kolesie z Partii Oszołomów rządzili. Przecież było tyle kasy do podniesienia.
2017-10-03 17:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Że wsi Permalink2 +3 Że wsi
RE: Co się dzieje z drogami w Kondratowicach?
Wystarczy wyjechać poza powiat a drogi jakby z innego świata
Pytam dlaczego tak jest?
2017-10-03 11:06 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +8 spajker
RE: Co się dzieje z drogami w Kondratowicach?
ta droga to gwarancja bezpieczeństwa. ona wygląda jak autostrada a4 w dawnej nrd. w dawnej nrd było ograniczenie prędkości do 30kmh na autostradzie a ja maluchem jechałem 10kmh aby nie urwać kół. nie czytałem aby na tej drodze był wypadek, pełna bezpieka, po co to ruszać, tu nawet zderzenie czołowe będzie bezpieczne z racji niewielkiej prędkości.
2017-10-03 10:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.