Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kondratowice wprowadzono zmiany w budżecie gminnym. Rozmawiano też o opłatach za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Sołtysi z kilku miejscowości zgłosili problemy z oznakowaniem. Czego dotyczyły rozmowy z nowymi władzami Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu? Co będzie z remontem drogi Białobrzezie – Kondratowice?

W środę, 20 września, w Urzędzie Gminy w Kondratowicach odbyły się obrady XXX sesji Rady Gminy Kondratowice. Pierwsza uchwała dotyczyła zmiany w budżecie gminy Kondratowice za 2017 r. Dochody budżetu gminy zmniejsza się o 10 759,85 zł i zwiększa o 197 747 zł. Wydatki budżetu gminy zmniejsza się o 57 022,85 zł i zwiększa o 244 010 zł. Kwota budżetu po zmianach wynosi: dochody 21 081 240,66 zł, w tym dochody bieżące 17 851 309,07 zł, a dochody majątkowe 3 229 931,59 zł. Wydatki: 21 756 608,00 zł, w tym wydatki bieżące 18 002 727,78 zł, a wydatki majątkowe 3 753 880,22 zł. W dalszej części wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak omówił zmiany w poszczególnych działach.

- Ile ze 140 000 zł podwyżki na ścieki i na wodę pójdzie na wynagrodzenie, a ile faktycznie zostanie? Według moich obliczeń, 100 000 zł pójdzie na wynagrodzenie, a zostanie 40 000 zł dopłaty do działalności – pytał radny Wiesław Skorupski. Wójt odpowiedział, że, zgodnie z przedstawionym harmonogramem miesięcznego zapotrzebowania na wodę i ścieki, co miesiąc będzie dopłata na określonym poziomie. - Pójdzie to na bieżącą działalność Zakładu Usług Komunalnych – dodał Bochnak.

Radny Czesław Krawczyszyn pytał o projekt chodnika w Czerwieńcu. Wójt wyjaśnił, że jest to zadanie sołeckie i przeznaczono na nie 7 000 zł. Prowadzone były rozmowy z zarządem powiatu w celu dołożenia pozostałej kwoty niezbędnej do realizacji zadania, jednak odpowiedź była odmowna. W związku z tym padła propozycja wykonania dokumentacji projektowej w całości z budżetu gminy. Większością głosów uchwała została przyjęta.

Następnym punktem było przedstawienie projektu uchwały w sprawie wyboru składu osobowego komisji ds. społecznych Rady Gminy Kondratowice. Po pisemnej rezygnacji radnego Krawczyszyna zaproponowano...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

redik Permalink7 +2 redik
RE: Kilka sporów do rozwiązania
Takie są niestety uroki kanalizacji ciśnieniowej. Jeśli na takim systemie opiera się cała gminna kanalizacja to współczuję mieszkańcom. To rozwiązanie się niestety nie sprawdza. Pompy się zapychają i palą jeśli nie mają wyłącznika termicznego. A jak były kupowane w przetargu to pewnie szli po taniości i takiego wyłącznika może nie być. Znam ten ból, więc nie dziwię się mieszkańcom.
2018-04-14 09:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Nestiaddddia Permalink6 +3 Nestiaddddia
Spory?
Jakie to sa spory?haha Niech sie zajma sciekami i studzienkami ZEPSUTYMI!. Bo ja za gowno ktore. Wylewa mi sie na podworko do zlewu i lazienki doplacac nie zamierzam! Wyworza co drugi trzeci dzien i jeszcze sa bezradni. Porazka!
2018-04-13 19:46 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink5 +6 dst
Nikoś 3x tak
Wymagajmy od nich, jak się nie nadają to w odstawkę - już w przyszłym roku!!!
2017-10-19 13:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Nikoś Permalink4 +6 Nikoś
RE: Kilka sporów do rozwiązania
Nie bronie radnych kolego moim zdaniem radni do wymiany WSZYSCY!!!!!! Nikt już nie dba o mieszkańców.
2017-10-19 10:09 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink3 0 dst
Nikoś obrońca bez-radnych
Nikoś jeżeli masz takie informacje to idź do Pana Skorupskiego który w tym ,,uczestniczył'', bo przecież jest radnym, były kierownik- kolega W. w miesiąc tego nie zrobił, kto głosował za przyjęciem budżetu gminy w tamtych latach? kto kierował zapytania do wójta w tej sprawie? Dlaczego bez konkursu były Pan kierownik dostał posadę w gminie? w nagrodę bez konkursu? Gdzie są bez-radni? W gazecie czytam że powiat nie chce się zgodzić na remont tragicznego odcinka drogi Kondratowice - Białobrzezie, co na to bez-radni?
2017-10-19 08:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Nikos Permalink2 +5 Nikos
RE: Kilka sporów do rozwiązania
[quote name="dst"]Pan Skorupski niech się zatrudni w ZUK i zamiast marnych diet będzie miał ,,godziwą pensję'' , problem w tym że wtedy będzie ponosił odpowiedzialność zaKolego o jakiej ty odpowidzalnosci mówisz ,były kierownik zadłużył zuk na 800tys około i jaka poniósł odpowiedzialność ?dostal nowy stołek w gminie i co znowu wydział za dwa lata do likwidacji za nieudolność brak kompetencji,a co tam zrobi się podwyżkę tu i tam i mieszkańcy znowu zapłacą
2017-10-18 19:21 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink1 -3 dst
RE: Kilka sporów do rozwiązania
Pan Skorupski niech się zatrudni w ZUK i zamiast marnych diet będzie miał ,,godziwą pensję'' , problem w tym że wtedy będzie ponosił odpowiedzialność za swoją robotę. Zapytam co z drogami powiatowymi na terenie naszej gminy? ile razy interweniował w tej sprawie w Starostwie? Pan Krawczyszyn pyta o chodnik w Czerwieńcu? a ja zapytam co z chodnikiem w Podgaju? wszak z tamtej miejscowości Pan został wybrany, co ze złym oznakowaniem prędkości przejazdowej przez Podgaj? jest 40 czy 50km/h? co z droga do Podgaju od strony Karczyna, droga coraz węższa- brak napraw.
2017-10-18 15:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.