Prace budowlane przy ul. Nowej w Kondratowicach ruszyły na dobre. Została już tam zerwana nawierzchnia bazaltowa. - Wymieniana jest także instalacja kanalizacyjna. Wstawiliśmy także nowe krawężniki i wykonaliśmy nową podbudowę pod chodniki.
Na ul. Nowej pojawią się trzy lampy solarne, a także asfalt. Inwestycję planujemy zakończyć przed końcem listopada - poinformował wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. Warto dodać, że tamtejszy samorząd otrzymał dofinansowanie na tę inwestycję z tzw. schetynówek. 31 października została podpisana umowa z wykonawcą, firmą TOMTRANS z Bielawy. W ramach tego samego projektu remontowana jest również droga w Strachowie, o czym pisaliśmy w poprzednim wydaniu gazety.

Komentarze   

dst Permalink4 -1 dst
fuszerka goni fuszerkę
Moi drodzy a gdzie macie radnych z Rakowic, Księgienic itd? Zgadzam się że na pozostałych wioskach nic się nie robi. Z tym remontem budynku gminy to lekka przesada, byle jak ale remont. Chodniki zrobili w Kondratowicach ale byle jak, wzdłuż Długiej z ,,pięknej '' kostki granitowej na odwodnienie drogi brakło i droga się zapada ale co tam taniej było, na Słowiańskiej tez chodnik poprawili ale też bez odwodnienia, dziury wzdłuż krawężnika zasypane ziemią, wójt zapłacił za ten bubel i za wiele innych. Droga koło gminy naprawiona tylko na parkingu woda stoi bo nie chce płynąć po górkę, zapewne też już odebrane i zapłacone, mam pytanie gdzie są radni?
2017-12-04 08:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Wrocław Permalink3 +3 Wrocław
Vvvv
A ja sie pytam kiedy pan wojt zacznie dostrzegac ze gmina kondratowice ma rowniez inne wsie nie tylko jego kondratowice ????!!!! Bo zawsze wszystko jest w kondratowicach... chodniki ktore sa poprawiane a sa wioski ktore wogole nie maja nawett starch chodnikow np ksieginice wlk i rakowice !!! A tam ruch jest bardzo wzmożony np poprzez tiry .... W kondratowicach buduje sie przedszkole .odnawia budynek gminy buduje fontanne .... Na kodratowice zawsze sa pieniadze np z powiatu czy tez z unii a na inne wsie nie ma bo po co ??!! ...
2017-12-01 13:19 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink2 +4 spajker
RE: Nowa będzie jak nowa
bazalt jest kamieniem dużo twardszym od granitu, jest kamieniem lokalnym. dobrze aby powstały jakieś drogi, ścieżki bazaltowe. zerwano stary bazalt a drogę wylano nową smołą to tyle co info że wywalono 19-wieczne meble i nareszcie kupiono nowoczesne z ikei. ten zerwany bazalt mógłby chociaż posłużyć jako materiał na lokalne dróżki przydomowe.
2017-12-01 12:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Nikoś Permalink1 +3 Nikoś
RE: Nowa będzie jak nowa
A pytam? Kiedy przecinanie wstęgi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
2017-12-01 12:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.