Kilka miesięcy temu do gminy Kondratowice zgłosiła się fundacja, która była zainteresowana nawiązaniem współpracy przy utworzeniu żłobka. Realizuje ona już podobne projekty w innych miejscach w Polsce, na Dolnym Śląsku również.

- Mając na uwadze, że 1 września przeprowadzimy dzieci z przedszkola w Górce Sobockiej do nowo wybudowanego budynku w Kondratowicach, zostanie nam pusty lokal. W środku jest on bardzo przyjazny dla dziecka. Stwierdziłem więc, że warto to miejsce pozostawić - powiedział wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. Dodał także, że z początkiem września zostanie utworzonych 16 miejsc żłobkowych. - Wkrótce zacznie się rekrutacja, gdzie stroną prowadzącą będzie fundacja. Gmina Kondratowice występuje tutaj jako partner. Zostaną zatrudnione między innymi trzy opiekunki i pielęgniarka. Całość przez dwa lata będzie finansowana ze środków unijnych, a nie z gminnego budżetu - podkreślił szef gminy. Wspomniał, że jest to historyczna chwila, gdyż samorząd zamyka etap pełnej edukacji w gminie. Oprócz żłobka i przedszkola, inwestuje się też szkoły podstawowe. Placówki w Prusach i Księginicach Wielkich już wkrótce czeka bardzo potrzebna termomodernizacja. - Warto inwestować w oświatę. Robimy to dzięki środkom unijnym, gdyż na każdy ze wspomnianych wcześniej projektów uzyskaliśmy aż 85% dotacji - zaznaczył Bochnak. Jest zadowolony ze wznowienia prac na budowie przedszkola gminnego przy ul. Chmielowej w Kondratowicach. - Skończyła się zima i firma realizująca inwestycję wróciła na plac budowy. Wcześniej nie było warunków do pracy. W tej chwili trwają bardzo intensywne roboty zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Planujemy je zakończyć na przełomie kwietnia i maja tego roku - mówił wójt.

 

 

 

Komentarze   

Mieszkaniec Permalink4 +4 Mieszkaniec
Zlobek
Zlobek w Gorce Sobockiej:swieze powietrze dookola ,bez pylu ,kurzu ,huku z kamieniolomow i halasu jezdzacych ciezarowek.Strzal w dziesiatke.Brawo!
2018-04-07 18:28 Cytować Zgłoś administratorowi
PAN JAPA Permalink3 +2 PAN JAPA
RE: Będzie przedszkole i będzie też żłobek
TYLKO ŻE WÓJT MINĄ SIĘ Z CELEM BO TERAZ DZIECI SIĘ NIE PROWADZA DO PRZEDSZKOLA BO JEST 500+ I MAMKI PILNUJĄ DZIECI W DOMU,CZYLI BUDYNEK BĘDZIE STAŁ PUSTY NO MOŻE URZĄD GMINY TAM PRZENIOSĄ
2018-04-06 00:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink2 +10 Gość
RE: Będzie przedszkole i będzie też żłobek
Ludzie nie interesują się sprawami które pośrednio ich dotyczą takich jak koszt ponad milionowej armii mało produktywnych zupełnie niepotrzebnych istot zwanych potocznie urzędasami to jest rak naszych czasów .Dostawianie biurek produkcja etatów dla etatów ,nowo mowa urzędnicza (bełkot)
2018-04-03 14:30 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +13 spajker
RE: Będzie przedszkole i będzie też żłobek
"Planujemy je zakończyć na przełomie kwietnia i maja tego roku - mówił wójt."---- oby była obsuwa w zakończeniu. do jesieni ludzie mogą zapomnieć o tym sukcesie.
roczny koszt działania urzędu gminy jest większy aniżeli koszt budowy jakiegoś przedszkola.

dajcie mi budżet na pensje dla urzędników , tak 250 tys na mc dla pogłowia urzędników a już za 4 lata czyli za 48 pensji budżetu czyli za głupie 7,5 miliona pensji kadencyjnej urząd zbuduje wam żłobek , taki porządny za 2 miliony z czego 50% dołoży unia.
2018-04-03 10:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.