Remont zabytkowego budynku świetlicy i biblioteki w Zarzycy niedawno dobiegł końca. Wartość całego projektu wyniosła 320 tys. zł, a samorządowi gminy Kondratowice udało się pozyskać na ten cel 80% dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. - Remont przeprowadziła firma wyłoniona na drodze przetargu. Jesteśmy zadowoleni z wykonanych prac. Oczywiście, wszystko przebiegało zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. W ramach projektu wymieniono pokrycie dachowe oraz odnowiono część pomieszczeń - poinformował sekretarz gminy Kondratowice Tomasz Gracz.
Z remontu zadowolony jest także radny z gminy Kondratowice Tadeusz Grądys. - Budynek już od dawna wymagał remontu. Znajdują się tutaj mieszkania, świetlica oraz biblioteka. Po zakończeniu prac nabrał on ,,nowego życia”. Dziękuję wójtowi Wojciechowi Bochnakowi oraz pracownikom urzędu którzy przyczynili się do tej renowacji - powiedział Grądys.

Komentarze   

Mieszkaniec Permalink6 +4 Mieszkaniec
Wybory nie bawem
Tadeusz Grądys przed dwie kadencje nic nie zrobił dla sołectwa Komorowice! I nie wiele dla Zarzycy. Wybory się zbliżają to reklama się przyda..
2018-10-02 18:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Kern Permalink5 +3 Kern
Radny
Ten I wiekszosc radnych to dupolize wojta. Oni robia co on chce I maja te pare stow co miesiac. Oni mu daja te absolutorium I pensyjke na poziomie posla. Raczka raczke myje :) a przed wyborami to az wscieklizny chca dostac by stolek zatrzymac.
2018-06-08 19:12 Cytować Zgłoś administratorowi
macio Permalink4 +2 macio
przetarg
można tak ustawić żeby wygrał ten co ma wygrać(koleś)
2018-06-08 00:08 Cytować Zgłoś administratorowi
macio Permalink3 +4 macio
DUPOWŁAZ
RADNY - ALE JUŻ NIEDŁUGO.
2018-06-08 00:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Ala Permalink2 +11 Ala
Zarzyca....
No w koncu wybory tuz ,tuz....
2018-05-07 13:54 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +14 spajker
RE: Zarzyca dostała ,,nowe życie”
zarzyca to koniec świata, niebawem zabraknie tam mieszkańców. za 320 tysięcy to dla 20 mieszkańców zarzycy można wybudować nową świetlicę, z nowych materiałów. ta rudera na zdjęciu nadal jest rudera tylko 320 tys wydane.
ludzie młodzi mają spotkania w necie a ludzie starsi pod krzyżem albo pod spożywczakiem. po co komu świetlica? politykom do tego aby swoje istnienie uzasadnić?
droga w zarzycy jest przejezdna tylko ciągnikiem rolniczym na małej prędkości ale to zadanie na poziomie brukkseli, to koszt większy aniżeli nord stream 3 zważywszy że materiały na budowę drogi to nie więcej niż 3% jej wartości.
2018-05-07 13:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.