Gdy PKS Oława zlikwidował większość kursów na terenie powiatu strzelińskiego, gmina Kondratowice stanęła pod ścianą. Wielu mieszkańców, szczególnie mniejszych miejscowości w gminie, jest wykluczona transportowo. Wójt Wojciech Bochnak podjął rozmowy z jednym z prywatnych przewoźników, których celem było zorganizowanie gminnej komunikacji.
Wskutek tego z każdej miejscowości w gminie będzie możliwy dojazd do centrum. - Kursy będą tak zorganizowane, że wysiadając w Prusach czy w Kondratowicach będzie można się przesiąść na kurs linii regularnej, która zawiezie pasażerów do Strzelina - tłumaczył wójt. Dodał, że w gminie powstaną trzy linie na trasach: Prusy - Zarzyca – Prusy, Prusy - Podgaj – Prusy i Prusy – Komorowice - Prusy funkcjonujące od poniedziałku do piątku. Dwie pierwsze linie będą miały po pięć kursów dziennie, a trzecia trzy. Wspomniał też, iż gminna komunikacja ruszy od 3 września. - Dopinamy rozmowy z przewoźnikiem, którym będzie firma RANDOB. Następnie trzeba podjąć odpowiednie uchwały i znaleźć pieniądze w budżecie. Jednocześnie podkreślam, że będą to kursy płatne. Ceny rada gminy ustali na mocy uchwały – skomentował wójt.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.