Na terenie gminy Kondratowice w chwili obecnej funkcjonuje około 68 tzw. gniazd, do których mieszkańcy mogą oddawać odpady z tworzyw sztucznych i szkła. - Niestety, w wielu miejscowościach zasady segregacji, a także utrzymania porządku w tych miejscach nie są przestrzegane.
Świadczy o tym wygląd jednego z gniazd w Prusach (na zdjęciu - red.). Nie tylko mieszkańcy, ale również przejezdni wrzucają do pojemników śmieci, które nie powinny się w nich znaleźć. Są to m. in. odpady wielkogabarytowe, opony czy odpady pochodzące z produkcji rolniczej - komentuje wójt gminy Kondratowice Tomasz Gracz.
- Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, a także przez wzgląd na estetykę miejscowości, gmina Kondratowice planuje w przyszłym roku rozpocząć odbiór odpadów selektywnych u źródła, co wiąże się z likwidacją gniazd. Pomysł zyskał aprobatę mieszkańców i mam nadzieję, że problem gniazd w gminie Kondratowice zostanie rozwiązany - wyjaśnia wójt.

Komentarze   

O Permalink3 +10 O
lepsze zło
Chyba lepiej, że odpady gromadzone są w miejscu z którego firma zajmująca się utylizacją może je odebrać niż miały by lądować w lesie czy przydrożnym rowie?!?
2019-05-24 08:52 Cytować Zgłoś administratorowi
modi Permalink2 +9 modi
Zamiast ukarać sprawcę najlepiej ukarać wszystkich pozostałych.
A kto to przyniósł? złotowłosy krasnoludek? ukarać takiego cymbała a nie karać normalnych ludzi. Czy w Prusach (na zdjęciu) nikt nie wie kto to podrzucił? Czy likwidacja kontenerów coś zmieni, tak cymbał wyrzuci w innym miejscu!
2019-05-24 08:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Ala Permalink1 -5 Ala
RE: Gniazda nie zdały egzaminu
" Gniazda nie zdały egzaminu ". To mieszkańcy nie pojmuja zasad segregacji. Może kilkakrotnie wyższe opłaty sprawią, że dojdą do rozumu?
2019-05-24 08:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.