Podczas ostatnich obrad kondratowickiej rady miała miejsce niecodzienna sytuacja. Aż pięcioro radnych zapowiedziało rezygnację z pracy w komisji rewizyjnej. W dodatku padł wniosek o odwołanie jej przewodniczącego. Jakie były argumenty?
W środę, 28 sierpnia, odbyła się X Sesja Rady Gminy Kondratowice. Tradycyjnie otworzył ją przewodniczący Henryk Muszyński. Jak zwykle, podczasRadna Agata Giemza złożyła wniosek o odwołanie przewodniczącego komisji rewizyjnej obrad poruszono wiele wątków, ale skupimy się na tych, naszych zdaniem, najistotniejszych.
Radni podjęli uchwałę o sprzedaży nieruchomości gminnej. Jeden z mieszkańców Czerwieńca chciał kupić lokal, który wcześniej najmował. Samorząd zaproponował tutaj 90% bonifikaty. Przewodniczący odparł, iż projekt był szczegółowo omawiany na komisjach, toteż przeszła ona jednogłośnie, bez dyskusji. W pewnym momencie głos zabrał Leszek Fuławka z Urzędu Gminy Kondratowice. Odczytał projekt w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii, a rada jednomyślnie go zaakceptowała.
Jedną z istotniejszych uchwał omówiła skarbnik Emilia Dziurdź, a dotyczyła zmian w budżecie gminy. Przesunięcia kwot miały m.in. związek ze zmianami w funduszach sołeckich oraz przyjęciem dotacji w ramach programu usuwania azbestu. Na ogół uchwała ta budzi wiele emocji i pytań, ale tym razem podjęto ją bez dyskusji.
Potem przewodniczący komisji stałych przedstawili swoje sprawozdania z prac w okresie między sesjami. Szef komisji społecznej Arkadiusz Matthaus zwracał uwagę na potrzebę zakupu nowego gimbusa, o której mówił były dyrektor placówki w Prusach. Przewodnicząca komisji budżetowej Ewa Kobosko mówiła, że wójt bardzo merytorycznie i rzeczowo wyjaśnił kwestie związane z gospodarką śmieciową na jednym z posiedzeń.
Następnie wójt Tomasz Gracz odczytał sprawozdanie ze swojej pracy między sesjami. Poinformował m.in. o rezygnacji pełniącej obowiązki kierownika Zakładu Usług Komunalnych Moniki Skórki. Szef gminy powiedział, że wkrótce ogłosi konkurs na to stanowisko. - Złożyliśmy wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na odcinek w Błotnicy - podkreślił.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

pisda Permalink33 +2 pisda
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Cytuję Pac:
Cytuję Zepp:
Cytuję Prusy:
To kiedy wójt ogłosi że konkurs wygrał Gulczynski? Przecież już przychodzi do gminy... Tak się ustala konkursy....

To jest własnie nasza gmina. Jedna wielka KLIKA wszystko z góry obstawione!!!!!.


A to Bochnak z Rabą i Krochmalnym nie spuścili Gulczyńskiego na drzewo dawno temu? Nie oszczędzał ich kiedy go olali i opowiadał o nich wiele historii. To już teraz znowu dołączył do układu? Jaki konkurs ma wygrać Gulczyński? Już niedługo żeby zostać babcią klozetową trzeba będzie mieć układy z Bochnakiem. Wejdzie NIK i tak to się dla gminy skończy. PiS na bank wygra a zacznie od zmiany prawa i sprzątania w sądach. Przetrzepie sąd w Świdnicy, który choć materiał dowodowy wskazuje nieprawidłowości, jakoś nigdy nie potrafi wydać właściwego wyroku. Zmiany w prawie też nas czekają, także drżyjcie o swoje tyłki i o swoje konta znajomki Wojtka i reszty układu. Nadchodzi czas zapłaty. Pieniądze publiczne to nie są pieniądze niczyje. Jak Wojtek założy własną firmę to nikt mu nie będzie się wtrącał kogo zatrudnia. Póki jednak za pieniądze publiczne wspiera swoją klikę będzie rozliczany. To bardzo proste. Stworzenie układu wyciągającego pieniądze z kasy państwowej to jest tworzenie struktur mafijnych. To jest karalne. Szkoda tylko, że nasze kodeksy wymagają w tym względzie poważnych zmian. Krzyczeć sobie o zamachu na sądy można, ale kto zna prawo ten wie, że funkcjonujemy na przepisach z komuny. Prawo musi być zmienione, a sądy muszą być oczyszczone. Niech ci co się nie zgadzają przejdą do sektora prywatnego. Ponoć procesy frankowiczów z bankami to rynek wart miliardy. Można już szukać klientów. Gdy się oczyści sądy i palestrę, nie będzie ochrony i nasi włodarze, i byli włodarze oraz ich znajomi, zapłacą za swoje postępki. Życzę im tego z całego serca. Każdy powinien dostać po łapach, gdy źle postępuje, a tu jest bardzo wiele do poprawy.

NIK musi wejść do NIKu i rozliczyć swojego prezesa.
2019-10-05 16:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Pac Permalink32 +4 Pac
Gulczyński
Cytuję Zepp:
Cytuję Prusy:
To kiedy wójt ogłosi że konkurs wygrał Gulczynski? Przecież już przychodzi do gminy... Tak się ustala konkursy....

To jest własnie nasza gmina. Jedna wielka KLIKA wszystko z góry obstawione!!!!!.


A to Bochnak z Rabą i Krochmalnym nie spuścili Gulczyńskiego na drzewo dawno temu? Nie oszczędzał ich kiedy go olali i opowiadał o nich wiele historii. To już teraz znowu dołączył do układu? Jaki konkurs ma wygrać Gulczyński? Już niedługo żeby zostać babcią klozetową trzeba będzie mieć układy z Bochnakiem. Wejdzie NIK i tak to się dla gminy skończy. PiS na bank wygra a zacznie od zmiany prawa i sprzątania w sądach. Przetrzepie sąd w Świdnicy, który choć materiał dowodowy wskazuje nieprawidłowości, jakoś nigdy nie potrafi wydać właściwego wyroku. Zmiany w prawie też nas czekają, także drżyjcie o swoje tyłki i o swoje konta znajomki Wojtka i reszty układu. Nadchodzi czas zapłaty. Pieniądze publiczne to nie są pieniądze niczyje. Jak Wojtek założy własną firmę to nikt mu nie będzie się wtrącał kogo zatrudnia. Póki jednak za pieniądze publiczne wspiera swoją klikę będzie rozliczany. To bardzo proste. Stworzenie układu wyciągającego pieniądze z kasy państwowej to jest tworzenie struktur mafijnych. To jest karalne. Szkoda tylko, że nasze kodeksy wymagają w tym względzie poważnych zmian. Krzyczeć sobie o zamachu na sądy można, ale kto zna prawo ten wie, że funkcjonujemy na przepisach z komuny. Prawo musi być zmienione, a sądy muszą być oczyszczone. Niech ci co się nie zgadzają przejdą do sektora prywatnego. Ponoć procesy frankowiczów z bankami to rynek wart miliardy. Można już szukać klientów. Gdy się oczyści sądy i palestrę, nie będzie ochrony i nasi włodarze, i byli włodarze oraz ich znajomi, zapłacą za swoje postępki. Życzę im tego z całego serca. Każdy powinien dostać po łapach, gdy źle postępuje, a tu jest bardzo wiele do poprawy.
2019-10-05 14:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink31 +4 Zepp
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Cytuję Prusy:
To kiedy wójt ogłosi że konkurs wygrał Gulczynski? Przecież już przychodzi do gminy... Tak się ustala konkursy....

To jest własnie nasza gmina. Jedna wielka KLIKA wszystko z góry obstawione!!!!!.
2019-10-05 12:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink30 +4 Zepp
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Cytuję bipi:
Pani Horodyska, jak to jest że pracownicy interwencyjni z UG w Kondratowicach w czasie pracy rozwieszają Pani plakaty wyborcze????
Nie wstyd Pani???

To wszystko NIEROBY czepiają się Pana Krawczyszyna?.Niech się biorą do roboty i rozwiązuje podstawowe problemy gminy takie jak np:kanalizacja!!!.
2019-10-05 12:16 Cytować Zgłoś administratorowi
chris Permalink29 +3 chris
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Cytuję Chris:
zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym decyzje rządu w sprawach tworzenia, łączenia, dzielenia i znoszenia gmin oraz ustalania ich granic podlegają konsultacjom z zainteresowanymi, przede wszystkim z mieszkańcami jednostek podziału terytorialnego, których dotyczą zmiany.

A co to takiego jest ten wstyd? Ta pani nawet nie wstydzi się tego że wszystkie posty negujące jej geniusz są usuwane z forum. Hitlerzyca wioskowa się tam kiedyś objawi.
2019-10-04 13:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink28 +3 Zepp
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Cytuję Zepp:
Cytuję mistrz:
Fszyscy średnio rozgarnięci i co najwyżej po podstawówce tylko za krafczyszynem. to jest nasz idol

Zgadzam się w 100%.BRAWO!!!!!!

Cytuję Zepp:
Cytuję mistrz:
Fszyscy średnio rozgarnięci i co najwyżej po podstawówce tylko za krafczyszynem. to jest nasz idol

Zgadzam się w 100%.BRAWO!!!!!!


NAŚI Radni to wszystko PO :-( :-(
2019-10-04 12:53 Cytować Zgłoś administratorowi
ABC Permalink27 +5 ABC
Co ma piernik do wiatraka?
Zastanawiam się, czy wyciąganie nieistotnych w danej sytuacji faktów z cudzego życia osobistego ma jakiś sens? Dyskusja na sesji dotyczy spraw gminy, a nie tego czy ktoś za dużo pije i trzeba mu zakładać niebieską książeczkę. A gdyby tak ten Krawczyszyn, który w obecnej chwili według mnie ma prawo wnieść pozew przeciwko pani Giemza o naruszenie jego dóbr osobistych z art.212 kk (który to art. został niedawno zaostrzony, więc zachęcam do korzystania z możliwości jakie daje kodeks karny), powiedział na sesji, że pani Giemza stosuje przemoc wobec swojego męża, bo w Biedronce biła go porękach kiedy sięgał po cukierki za 2 złote i mówiła, że takich drogich rzeczy nie ma prawa kupować? Nie można mówić wszystkiego co ślina na język przyniesie. Człowiek odpowiada za to co mówi. Mówienie powinno być poprzedzone myśleniem.
2019-10-04 12:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Zepp Permalink26 +1 Zepp
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Cytuję mistrz:
Fszyscy średnio rozgarnięci i co najwyżej po podstawówce tylko za krafczyszynem. to jest nasz idol

Zgadzam się w 100%.BRAWO!!!!!!
2019-10-04 11:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Chris Permalink25 +1 Chris
.....
zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym decyzje rządu w sprawach tworzenia, łączenia, dzielenia i znoszenia gmin oraz ustalania ich granic podlegają konsultacjom z zainteresowanymi, przede wszystkim z mieszkańcami jednostek podziału terytorialnego, których dotyczą zmiany.
2019-09-18 13:49 Cytować Zgłoś administratorowi
bipi Permalink24 +27 bipi
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Pani Horodyska, jak to jest że pracownicy interwencyjni z UG w Kondratowicach w czasie pracy rozwieszają Pani plakaty wyborcze????
Nie wstyd Pani???
2019-09-18 11:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.