Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Podczas ostatnich obrad kondratowickiej rady miała miejsce niecodzienna sytuacja. Aż pięcioro radnych zapowiedziało rezygnację z pracy w komisji rewizyjnej. W dodatku padł wniosek o odwołanie jej przewodniczącego. Jakie były argumenty?
W środę, 28 sierpnia, odbyła się X Sesja Rady Gminy Kondratowice. Tradycyjnie otworzył ją przewodniczący Henryk Muszyński. Jak zwykle, podczasRadna Agata Giemza złożyła wniosek o odwołanie przewodniczącego komisji rewizyjnej obrad poruszono wiele wątków, ale skupimy się na tych, naszych zdaniem, najistotniejszych.
Radni podjęli uchwałę o sprzedaży nieruchomości gminnej. Jeden z mieszkańców Czerwieńca chciał kupić lokal, który wcześniej najmował. Samorząd zaproponował tutaj 90% bonifikaty. Przewodniczący odparł, iż projekt był szczegółowo omawiany na komisjach, toteż przeszła ona jednogłośnie, bez dyskusji. W pewnym momencie głos zabrał Leszek Fuławka z Urzędu Gminy Kondratowice. Odczytał projekt w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii, a rada jednomyślnie go zaakceptowała.
Jedną z istotniejszych uchwał omówiła skarbnik Emilia Dziurdź, a dotyczyła zmian w budżecie gminy. Przesunięcia kwot miały m.in. związek ze zmianami w funduszach sołeckich oraz przyjęciem dotacji w ramach programu usuwania azbestu. Na ogół uchwała ta budzi wiele emocji i pytań, ale tym razem podjęto ją bez dyskusji.
Potem przewodniczący komisji stałych przedstawili swoje sprawozdania z prac w okresie między sesjami. Szef komisji społecznej Arkadiusz Matthaus zwracał uwagę na potrzebę zakupu nowego gimbusa, o której mówił były dyrektor placówki w Prusach. Przewodnicząca komisji budżetowej Ewa Kobosko mówiła, że wójt bardzo merytorycznie i rzeczowo wyjaśnił kwestie związane z gospodarką śmieciową na jednym z posiedzeń.
Następnie wójt Tomasz Gracz odczytał sprawozdanie ze swojej pracy między sesjami. Poinformował m.in. o rezygnacji pełniącej obowiązki kierownika Zakładu Usług Komunalnych Moniki Skórki. Szef gminy powiedział, że wkrótce ogłosi konkurs na to stanowisko. - Złożyliśmy wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na odcinek w Błotnicy - podkreślił.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink22 +2 ja
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Współpraca radnego K. z wójtem i z sekretarzem gminy układa się bardzo dobrze. O co ten hałas? POzory mylą. Niebawem pani sekretarz gminy pójdzie do Sejmu albo nawet do ONZ jako okaz tego że wszystko jest możliwe no chyba że wyborcy coś zepsują. Rondo robi pani sekretarz za aureolę.
2019-09-16 10:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink21 +5 Tobiasz
Nadanie
Cytuję Nikoś:
O ta pani radna co bardzo lubi czytac, tylko zeby jeszcze potrafiła, ciekawe kto to pisze pani radnej?

Jaka radna kto na nią głosował.Mieszkańcy Gołostowic nie .
2019-09-15 20:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink20 +2 aniadofrankowania
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Cytuję Sprawiedliwy:
Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

wykonane już dawno. Proszę nie wymuszać sposobu odpowiedzi stricte związanej ze sprawiedliwym postem. Mój post dotyczy politycznej bezmózgiej szarańczy okupującej dobrze płatne stanowiska decyzyjne finansowane pieniądzem publicznym. Sama szarańcza nie jest nikomu znana i dlatego przybiera barwy partyjne aby 38 milionów analfabetów przy urnach wyborczych po sążnistych przemyśleniach mogło skreślić kolor niebieski albo kolor pomarańczowy.
2019-09-15 10:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink19 -7 mistrz
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Fszyscy średnio rozgarnięci i co najwyżej po podstawówce tylko za krafczyszynem. to jest nasz idol
2019-09-15 00:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink18 -1 Sprawiedliwy
Do Aniadofrankowania
Proszę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
2019-09-14 21:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink17 +5 aniadofrankowania
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Cytuję Sprawiedliwy:
Proszę nie mieszać polityki samorządowej do rządowej. Wiadomo, że wybory do sejmu i senatu w gminie Kondratowice w powiecie strzelińskim w wojewodztwie jak i Polsce wygra PIS. Ale gdyby były to wybory do rady gminy czy na wójta... Na tym poziomie nikt nie patrzy na barwy polityczne. Oczywiscie zdarzają się wyjątki. Z reguły głosuje się na osobę którą znamy. Mało prawdopodobne aby wygrała ktoś przywieziony z Przemyśla czy Poznania tylko dlatego, że ma określone upodobania polityczne.

jasne jasne a najlepszym tego przykladem jest sekretarka a później dyrektorka urzędu pracy i sekretarz upadłej gminy kondratowice. monogamia z PO nie ma tu żadnego znaczenia. tu tylko kompetencje empatia skromność pracowitość błyskotliwość zdecydowały o oszflifowaniu diamentu ze szczawina. oszlifowany na głowie diamencik z kondratowic pojechał do wrocławia na ważne stanowisko a inny oszlifowany na głowie diamencik z wiązowa pojechał na stanowisko do wrocławia tak bez partyjnego powiązania. pani kempa z sycowa do brukseli też bezpartyjnie pojechała podobnie jak ten cygan z opola.
2019-09-14 17:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink16 -2 Sprawiedliwy
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
Proszę nie mieszać polityki samorządowej do rządowej. Wiadomo, że wybory do sejmu i senatu w gminie Kondratowice w powiecie strzelińskim w wojewodztwie jak i Polsce wygra PIS. Ale gdyby były to wybory do rady gminy czy na wójta... Na tym poziomie nikt nie patrzy na barwy polityczne. Oczywiscie zdarzają się wyjątki. Z reguły głosuje się na osobę którą znamy. Mało prawdopodobne aby wygrała ktoś przywieziony z Przemyśla czy Poznania tylko dlatego, że ma określone upodobania polityczne.
2019-09-14 17:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink15 +10 OK
O co kaman?
Cytuję sam:
Cytuję Gość:
Takiej rady gmina jeszcze nie miała, rady, której zasadniczym celem jest polowanie na radnego K.
Szanowni radni jesteście państwo ustawowo zobligowani do pracy na rzecz gminy, czyli jej mieszkańców

Jeśli piszesz, drogi gościu , o polowaniu to ewidentnie widać od początku kadencji ( a nawet podczas agitacji wyborczej), że to polowanie zaczęło się od nagonki na nowo wybranego demokratycznie wójta. Radni ,, Nasza Gmina - nasz dom" jeszcze nic konkretnie nie zaproponowali , o niczym innym nie mówią ( czytają może przygotowane przez ciebie???) wypociny - jak tylko o tym jakby tu obalić wójta. Trzeba się pogodzić z porażką wyborczą i zabrać się do pracy na rzecz ,, Naszej Gminy , naszego domu". Czas na refleksję????? Pozdrawiam.

".......na nowo wybranego demokratycznie wójta." No nie przesadadzaj SAM z tym określeniem demokratycznie wybranego..?, cały powiat widział jak wyglądały wybory na wójta w Kondratowicach i ludzie mają swoje zdanie na ten temat i niestety dla ciebie SAM odmienne od twojego. Tak swoją drogą "wygrana" dwoma głosami nie uprawia wójta żadnej gminy do zachowań autorutarnych jakby całą gmina za nim stała bo ta nie jest, zresztą ostatnie wybory do Europarlamentu pokazały , że czas PO z której wójt i jego sekretarz są w naszej gminie minął, bo PO przegrała w Kondratowicach te wybory i to druzgocąco. Swoją drogą poziom upolitycznienia UG Kondratowice jest niezdrowy dla mieszkańców bo mają władze opozycyjne do Rządu RP a więc z czysto pragmatynej strony mieszkańcom to się nie opłaca, bo co załatwi w województwie czy ministerstwie wójt czy sekretarz z opozycji antyrządowej ? Ps. Panowie redaktorzy więcej dociekliwości ,co wójt ma do ukrycia , cały czas atakując swoimi ludźmi przewodniczącego komisji rewizyjnej, absurdalnymi argumentami a jak tych brakuje to personalnie . Jak się czyta wasze artykuły na temat Kondratowic to tam największym problemem jest "zły" radny a nie problemy z bublem kanalizacyjnym i idące za tym coraz większe zadłużenie, fatalne drogi, które wójt chce naprawiać robiąc ścieżkę rowerową do Czech, albo chodnik+ścieżka rowerowa z Prus do Kondratowic a co na ten genailane pomysły Gracza mieszkańcy zaniedbanego komunikacyjnie południa gminy ? czy innych wsi gdzie niema wigów żadnych chodników? Pytań można by mnożyć a i problemów bez liku, ale największy problem to przewodniczący komisji rewizyjnej, który szuka dziury w całym. Taka jest moja opinia w tym temacie:o
2019-09-14 09:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink14 +7 ...
RE: Czy rada odwoła Krawczyszyna?
"Krytykant i impotent z jednej są parafii, każdy wie jak zrobić, żaden nie potrafi"
2019-09-13 11:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink13 +15 prorok
konkurs
Cytuję Pseudokonkurs:
A Pan Gulczynski już wygrał pseudokonkurs na kierownika ZUKu?

Oczywiście, że TAK!!! A czy ktoś z Was ma wątpliwości??? Już mieliśmy przyjemność "uczestniczyć" w dwóch konkursach, których wynik był już znany przed ogłoszeniem. Ja osobiście jestem ciekawy cóż ten pan wniesie do tego zakładu, liczę że będzie miał jakiś złoty plan na uzdrowienie tej chorej sytuacji
2019-09-13 07:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz