Sesje gminnej rady w Kondratowicach nie przebiegają spokojnie. Ostatnia z nich pokazała, że ciągle daleko tam do dialogu między wójtem i radnymi. Taka sytuacja nie sprzyja, niestety, współpracy w samorządzie.
W środę, 16 października, w sali obrad Urzędu Gminy Kondratowice odbyła się XII sesja rady gminy, którą otworzył przewodniczący Henryk Muszyński. Na początku uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla działki w Stachowie. Później omawiano zmiany w budżecie, które przedstawiła skarbnik Emilia Dziurdź. Tym razem obyło się bez burzliwych dyskusji i radni sprawnie przyjęli proponowane zmiany.
Po części uchwałodawczej przewodniczący komisji stałych odczytali swoje sprawozdania z prac między sesjami. Po nich wójt Tomasz Gracz przedstawił podobne podsumowanie.
Zdecydowanie burzliwiej było jednak w ostatniej części obrad. Radna Ewa Kobosko złożyła interpelację, w której wnioskowała o przedstawienie planu, gdzie zawarte będą działania, jakie podejmie nowy kierownik Zakładu Usług Komunalnych, aby poprawić płynność finansową jednostki. Przypominamy, że niedawno nowym szefem ZUK-u został Artur Gulczyński.
W zapytaniach głos zabrała także radna Agata Giemza, która zwróciła się do przewodniczącego rady. Powiedziała, że w złożonym wniosku za odwołaniem przewodniczącego komisji rewizyjnej jednym z argumentów było jego naganne zachowanie (wobec pracowników urzędu gminy - red.). - Na jednej z sesji powiedział pan (Muszyński – red.), że nie był świadkiem i nie rozmawiał z nikim. Skoro nie rozmawiał pan z pracownikami (urzędu - red.), to zbagatelizował pan ten problem, mówiąc, że potrzeba dialogu. Kto ma kogo przeprosić i przeprowadzić dialog? - dopytywała Giemza. Muszyński poinformował, że przewodniczący rady nie ma prawnych możliwości do dyscyplinowania radnych poza sesją rady gminy. Dodał też, że nie był świadkiem zdarzenia opisywanego przez wójta. - Myślę, że mogłoby dojść do spotkania z pracownikami, którzy poczuli się pokrzywdzeni, bądź obrażeni - uzupełnił przewodniczący rady.

Nie szczędzili krytyki
Następnie wójt wypowiedział kilka ostrych zdań. - Łamane są na tej sali podstawowe prawa radnych. Radnym z klubu „Nasza gmina, nasz dom” wydaje się, że mogą stać ponad prawem i robić wszystko, co podyktuje im przywódca (…). Kierowanie się kryterium większościowym sprawia, iż władza ma charakter dyktatorski. Gdzie tu są zachowane prawa mniejszości? (…). Radni z klubu „Nasza gmina, nasz dom” poprzez swoje działania nie dają pozostałym radnym możliwości uczestnictwa w komisji budżetowej - stwierdził wójt. Odniósł się także do wniosku radnej Giemzy, która postulowała odwołanie radnego Czesława Krawczyszyna z funkcji szefa komisji rewizyjnej. Stwierdził, że zgadza się z argumentami przez nią przedstawianymi. Przypominamy, że głosami członków klubu „Nasza gmina, nasz dom” nie doszło do odwołania Krawczyszyna.

Czy radny bił żonę?
W dalszej części wójt powiedział: - Mam przed sobą postanowienie Sądu Rejonowego w Strzelinie, z którego treści wynika, że pan (tu wójt podał inicjały jednego z radnych) dopuścił się przestępstwa podrobienia podpisów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Panie radny, (… - wójt zwrócił się z nazwiska do radnego). Czy ten wyrok nie dotyczy przypadkiem pana? - pytał Gracz. - Panie wójcie, pan nie jest prokuratorem, żeby mnie tutaj wypytywać - odparł ów radny. - Dziękuję. Opinia publiczna to oceni - oznajmił Gracz.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

dst Permalink41 +14 dst
Reorganizacja w UG
Czas na wójta, chłop nie ogarnia niczego, zatrudnił znajomą marzycielkę posełkę, oczywiście wygrała wygrany konkurs, tak jak przyszły-obecny- no i teraz były zbawca zuk. Budżet cięty gilotyną z każdej strony bo na spłaty długów brak, a zuk dalej mocno deficytowy, a lepiej nie będzie. W ramach dobrej zmiany proponuję aby wójt w ramach wolnego czasu został również szefem zuk, swoją doradczynię niech zrobi szefem od usuwania awarii pomp, po nie-udanej (na szczęście) kampani ma dużo wolnego czasu. A teraz zawijają rękawy i biorą się do uczciwej pracy.
2019-11-13 08:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Gość Permalink40 +10 Gość
Przygód kilka wróbla Ćwirka?
Panowie i panie jest już ogłoszony, a jakże konkurs ( następny) na nowego kierownika ZUK. ( 05.11.2019).
Stary? kierownik AG ogłosił konkurs na księgowego ZUK i dał nogę...
fiu, fiu ćwierkał wróbelek
2019-11-12 23:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Qwerty Permalink39 +10 Qwerty
ZUK znów bez kierownika?
Wy tu pitu pitu jaki to Czesiek be a Tomek to the best-ciak a tu taki news i nic cisza jak po śmierci organisty. Wróble we gminie ćwierkające, że nowy kierownik ZUK zrezygnował z posady. Niech to da wam do myślenia jaka padaka jest w tym ZUK, że człowiek rezygnuje z "ciepłej posadki" w kilka dni po jej podjęciu? Taka prośba do pani z golostowic, napisz pani na ten temat a nie ciągle o Cześju a jak stare przysłowie pszczół mówi kto się czyni ten się lubi, takie końskie zaloty Agaty do Cześka he he :lol: Dlaczego nowy kierownik ZUK zrezygnował tak szybko z fuchy oto jest pytanie kochani????¿ :eek:
2019-11-12 20:16 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink38 +1 spajker.
RE: Czy żona radnego prosiła policję o pomoc?
Cytuję Basia:
Cytuję Kolo:
Cytuję Egon:
Cała sytuacja w gminie Kondratowice sięgnęła dna. Wieczna walka między dwoma obozami, pranie publicznie brudów z życia prywatnego - wszystko to ze szkodą dla gminy i jej mieszkańców. Wstyd...


Dokładnie! Gazeta jest o regionie strzelińskim a najwięcej komentarzy na temat Kondratowic. Co tam się dzieje? Czy tam jest tak źle, że najwięcej ludzi się wypowiada pod artykułami na temat Kondratowic? Jakoś po innymi jest spokój. Co tam w tych Kondratowicach się dzieje?


A może po prostu mieszkańcom tej gminy nie jest wszystko jedno? Może po prostu świadomość wspólnoty jest spora?

wspólnoty kogo z kim? mira ze zdzichem czy zdzicha z rychem? kargule i pawlaki zza buga potrzebują 25 pokoleń do tego aby dostać władzę podobnie jak mieszkańcy afryki. jak był 1szy sekretarz partii - dyktator to nie było bluzgów, w rwandzie i w rpa jest podobnie. do władzy trzeba dorosnąć. aborygeni z drohobycza przeflancowani do kondratowitz otrzymali info że mają władzę. kłócą się o nią tak jak o miedzę w drohobyczu. znajdź mi mądrego w kondratowitz a ja wskaże ci uczciwego w sejmie.
2019-11-12 13:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Basia Permalink37 0 Basia
RE: Czy żona radnego prosiła policję o pomoc?
Cytuję Kolo:
Cytuję Egon:
Cała sytuacja w gminie Kondratowice sięgnęła dna. Wieczna walka między dwoma obozami, pranie publicznie brudów z życia prywatnego - wszystko to ze szkodą dla gminy i jej mieszkańców. Wstyd...


Dokładnie! Gazeta jest o regionie strzelińskim a najwięcej komentarzy na temat Kondratowic. Co tam się dzieje? Czy tam jest tak źle, że najwięcej ludzi się wypowiada pod artykułami na temat Kondratowic? Jakoś po innymi jest spokój. Co tam w tych Kondratowicach się dzieje?


A może po prostu mieszkańcom tej gminy nie jest wszystko jedno? Może po prostu świadomość wspólnoty jest spora?
2019-11-12 12:26 Cytować Zgłoś administratorowi
KONOPA Permalink36 +1 KONOPA
GMINA SPRZEDAJE DZIAŁKI BUDOWLANE PRZY UL. KONOPNICKIEJ ???
www.youtube.com/watch?v=7g0AX6w-FKQ

O CO CHODZI ???
2019-11-12 09:47 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink35 0 dst
123 pafpif
PIFPAF czy 123 zastanów się jak się podpisujesz, piszesz dwa razy to samo, gubisz się. Mam pytanie w którym miejscu komuś ubliżyłem? jak już tak doradzasz odnośnie napisania doniesienia na policję i sam piszesz w jakiej sprawie, to zrób to sam doradco. Duża część radnych pełniła funkcję w ubiegłej kadencji obecny Wójt też pracował w gminie w tamtym czasie i co wtedy zrobili? teraz błotem się obrzucają zamiast wspólnie szukać rozwiązania.
2019-11-12 08:31 Cytować Zgłoś administratorowi
ygan Permalink34 -6 ygan
RE: Czy żona radnego prosiła policję o pomoc?
cygan zawinil a kowala KRYSZTALOWY KRAWCZYSZYN CZESIO wraz ze swoja swita chce powiesic
2019-11-11 13:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Bolo Permalink33 -15 Bolo
RE: Czy żona radnego prosiła policję o pomoc?
Gosciu za fatalny stan Gminy odpowiada Pan Bochnak i o tym Gosciu wiedza dze ci ze szkoly w Prusach a twoj
2019-11-09 15:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Bolo Permalink32 -16 Bolo
RE: Czy żona radnego prosiła policję o pomoc?
krysztalowy CZESIO KRAWCZYSZYN
2019-11-09 14:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.