W gminie Kondratowice nie powołano komisji do szacowania strat w rolnictwie. Rolnicy są z tego powodu rozgoryczeni. Jak tłumaczyli się urzędnicy?
W poniedziałek, 4 listopada, w sali obrad Urzędu Gminy Kondratowice odbyła się komisja rolnictwa Rady Gminy Kondratowice, której tematem była susza na terenach rolniczych w gminie. Radny Krzysztof Piekara spytał, czy do urzędu wpłynęły jakieś wnioski rolników w sprawie oszacowania strat po suszach. Pracownik gminy Renata Skrzypczyk-Bednarska odpowiedziała, że do urzędu nie trafił żaden taki wniosek. Następnie radny Czesław Krawczyszyn spytał, czy rolnicy zgłaszali ustnie, że na ich uprawach wystąpiły szkody po suszy. - Gdy mieliśmy gradobicie, to przy okazji pytano czy jest susza. (…) Nie otrzymałam jednak żadnego wniosku formalnego. (…) Żeby powołać taką komisję, musimy mieć opracowanie w ilu gospodarstwach występują szkody - odparła Skrzypczyk-Bednarska. Do sprawy odniósł się również wójt Tomasz Gracz. Wspomniał, iż urząd przystąpił do działania przy okazji gradobicia. - Powstała wtedy komisja. Jeżeli chodzi o suszę, to nie wpłynął do nas żaden wniosek formalny, ani też komisja nie zgłaszała żadnych oficjalnych postulatów. Według Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej w Puławach, nie występowała u nas susza, więc nie mogę jako organ zgłaszać do wojewody jakiegoś zjawiska bez podstaw, bo jestem narażony na konsekwencje - stwierdził wójt.
- Uważam, że to powinno działać odwrotnie. Jak mieszkańcy zgłaszali taki fakt pracownikowi, to urząd powinien wystąpić z pismem, u których rolników co się stało. Na północy gminy susza wystąpiła - mówił Krawczyszyn. Gracz oznajmił, że procedury są takie a nie inne i jako wójt jest zobligowany ich przestrzegać.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Chuchuha Permalink24 +4 Chuchuha
RE: Komisji nie było, odszkodowań też nie
Cytuję susza:
Cytuję Taaaa:
Oj CZesiu czesiu, wójtem i tak nie zostaniesz. Więc nie chwal tak siebie, ludzie cię znają


Oj Tomusiu też wójtem nie zostaniesz. Możesz to Reniu powiedzieć szefowi. Nie ma głupaka żeby drugi raz głosował na takiego osobnika jak Tomuś. Może jest i dobrym mężem ale wójtem jest g... Może dostać medal wzorowego męża ale to jeszcze nie znaczy że ma kwalifikacje na wójta

Jeśli ktoś jest dobrym mężem, to jest tym samym dobrym gospodarzem w swoim domu a co za tym idzie jest także dobrym pracownikiem. A ten, który w domu robi rozpierduchę, to i w pracy jest taki sam. Tak to z tymi kwalifikacjami jest .
To Cie poniosło z tym dobrym mężem....
2019-12-03 07:19 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink23 +7 spajker.
RE: Komisji nie było, odszkodowań też nie
Cytuję Ty tak serio?:
Jeśli ktoś jest dobrym mężem, to jest tym samym dobrym gospodarzem w swoim domu a co za tym idzie jest także dobrym pracownikiem. A ten, który w domu robi rozpierduchę, to i w pracy jest taki sam. Tak to z tymi kwalifikacjami jest .

Serio serio? A jaki to mistrz behawiorysta powiedział coś takiego? Ja tej nauki nie znam ale jako rasowy nieuk mogłem to był przewidzieć. Musisz mnie wziąć pod swoje skrzydła na pewno wiele się nauczę. Dziś na przykład nauczyłem się jak interpretować to co piszą media PO. 20 osób na Rynku to jest tłum spragniony sprawiedliwości. Teraz nauczyłem się że dobry mąż i ojciec to świetny zarządca i manager. Fantastyczne!
pan himmler był wzorowym ojcem i mężem, był bardzo dobry dla swojej gosposi polki. był kochającym ojcem i mężem, uśmiechniętym czułym i chojnym. duma rodziny. patriota oddany swojej ojczyźnie. serio. w pracy też był dobry, bardzo dobrze zarządzał swoim działem generalnej guberni i pozyskiwaniem surowców wtórnych ze wskazanych mu przez zakłąd pracy pokładów surowców ( złoto dolary włosy okulary buty odzież tłuszcz itd) , bardzo dobrze wykonywał swoje obowiązki służbowe. był człowiekiem bardzo oszczędnym, do wykonania zadań służbowych zatrudniał surowiec płacąc 1 kromką chleba dziennie. był nawet bardzo zdziwiony w norymberdze że ktoś mu zarzucał dobre wykonywanie swojej pracy.
2019-12-02 11:27 Cytować Zgłoś administratorowi
susza Permalink22 -11 susza
AAAA
Cytuję Ty tak serio?:
Jeśli ktoś jest dobrym mężem, to jest tym samym dobrym gospodarzem w swoim domu a co za tym idzie jest także dobrym pracownikiem. A ten, który w domu robi rozpierduchę, to i w pracy jest taki sam. Tak to z tymi kwalifikacjami jest .

Serio serio? A jaki to mistrz behawiorysta powiedział coś takiego? Ja tej nauki nie znam ale jako rasowy nieuk mogłem to był przewidzieć. Musisz mnie wziąć pod swoje skrzydła na pewno wiele się nauczę. Dziś na przykład nauczyłem się jak interpretować to co piszą media PO. 20 osób na Rynku to jest tłum spragniony sprawiedliwości. Teraz nauczyłem się że dobry mąż i ojciec to świetny zarządca i manager. Fantastyczne!

To samo Zycie pokazuje ,że tak jest. Znam wielu mądrali , którzy pouczają innych,a sami warci są funta kłaków. Nauka tu nie jest potrzebna, tylko trochę przyzwoitości,pokory i czystego sumienia. Zająć się sobą, a nie tylko wójt to, wójt tamto , wójt siamto. Ludzie go wybrali a jest demokracja i wybory się szanuje. O wiele bardziej korzystniejsza dla naszej gminy byłaby współpraca, a nie tylko judzenie i straszenie zarządami komisarycznymi, CBA itp.
2019-12-01 21:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Ty tak serio? Permalink21 -6 Ty tak serio?
RE: Komisji nie było, odszkodowań też nie
Jeśli ktoś jest dobrym mężem, to jest tym samym dobrym gospodarzem w swoim domu a co za tym idzie jest także dobrym pracownikiem. A ten, który w domu robi rozpierduchę, to i w pracy jest taki sam. Tak to z tymi kwalifikacjami jest .

Serio serio? A jaki to mistrz behawiorysta powiedział coś takiego? Ja tej nauki nie znam ale jako rasowy nieuk mogłem to był przewidzieć. Musisz mnie wziąć pod swoje skrzydła na pewno wiele się nauczę. Dziś na przykład nauczyłem się jak interpretować to co piszą media PO. 20 osób na Rynku to jest tłum spragniony sprawiedliwości. Teraz nauczyłem się że dobry mąż i ojciec to świetny zarządca i manager. Fantastyczne!
2019-12-01 20:28 Cytować Zgłoś administratorowi
susza Permalink20 -5 susza
mieszkaniec gminy
Cytuję Taaaa:
Oj CZesiu czesiu, wójtem i tak nie zostaniesz. Więc nie chwal tak siebie, ludzie cię znają


Oj Tomusiu też wójtem nie zostaniesz. Możesz to Reniu powiedzieć szefowi. Nie ma głupaka żeby drugi raz głosował na takiego osobnika jak Tomuś. Może jest i dobrym mężem ale wójtem jest g... Może dostać medal wzorowego męża ale to jeszcze nie znaczy że ma kwalifikacje na wójta
Jeśli ktoś jest dobrym mężem, to jest tym samym dobrym gospodarzem w swoim domu a co za tym idzie jest także dobrym pracownikiem. A ten, który w domu robi rozpierduchę, to i w pracy jest taki sam. Tak to z tymi kwalifikacjami jest .
2019-12-01 18:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Taaaa Permalink19 +8 Taaaa
a wszystko to
Oj CZesiu czesiu, wójtem i tak nie zostaniesz. Więc nie chwal tak siebie, ludzie cię znają

Oj Tomusiu też wójtem nie zostaniesz. Możesz to Reniu powiedzieć szefowi. Nie ma głupaka żeby drugi raz głosował na takiego osobnika jak Tomuś. Może jest i dobrym mężem ale wójtem jest g... Może dostać medal wzorowego męża ale to jeszcze nie znaczy że ma kwalifikacje na wójta
2019-11-30 21:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Taaaa Permalink18 +10 Taaaa
a wszystko to
Wszystko przez "chama z Podgaja" a wójt nie jest winien nic a nic. Nie rządzi nie decyduje on tylko stara się jak najlepiej żeby się nam wszystkim żyło. A chamstwo na tym forum i w ogóle śmie podejrzewać wójta o jakieś złe praktyki. Konkursy w gminie wygrywają ludzie którzy po prostu spełniają wymogi żeby otrzymać stanowisko gminne. Trzeba się było uczyć a nie włóczyć. Trzeba było robić sobie kwalifikacje i zostałoby się dyrektorem a tak to tylko się narzeka że jest kolesiostwo w gminie.
Spajker mądrze gada. W tej gminie nie ma mądrych ludzi bo Bochank miał 3 kadencje a potem wybrali jego kolegę który jest tak samo dobry jak Bochnak. Czy to dziwne że będzie komisarz? Dziwne że jeszcze nie ma komisarza. Mała grupa ludzi steruje całą społecznością. Co to znaczy? To znaczy że ta społeczność jest bezmyślna. Nie potrafi myśleć co będzie. Bochnak już nie wróci bo i po co ma do tego szamba wracać? On tylko sukcesy osiągał a długi to nie jego broszka
2019-11-30 21:16 Cytować Zgłoś administratorowi
susza Permalink17 -9 susza
czytelnik
Cytuję DeVil:
Zarzad komisaryczny coraz blizej, juz puka do drzwi, pobiegne go przywitac ze trwogi serce drzy. Tluste koty trza bedzie cieple zapiecki z konkursikow opuscic :cry: A maluczkim pozostana wypatrywanie szambowozu czy zdarzy na czas bo natura wzywa a pompo studnia pelna, coraz wyzsze rachunki ZUK i podatki max a w zamian slowa Wrobla to nie ja ja nic nie wiedzialem nic nie slyszalem, no mam prze tego Czeska taka amnezje, ze nie nic nie pamietam, tak tak zawturuja mu jasnie anielice Tomasza, tak tak, to wszystko przez tego hama z Podgaja :eek:

Ciesz się ciesz z zarządu komisarycznego, jak ci gminę zlikwidują i będziesz musiał np. do Borowa jechać żeby załatwic każda pierdołę to ci mina zrzednie. Startuj na szefa ZUK jak, żeś taki mądry, i wyprowadż go na prostą. Przecież jesteś takim znawcą wszystkiego. Obniżysz podatki, rachunki itp a wtedy bedziemy wszyscy mieli tu Eldorado. Do dzieła, skończ gadanie zacznij działać.
2019-11-30 13:42 Cytować Zgłoś administratorowi
DeVil Permalink16 +9 DeVil
LANIE WODY
Zarzad komisaryczny coraz blizej, juz puka do drzwi, pobiegne go przywitac ze trwogi serce drzy. Tluste koty trza bedzie cieple zapiecki z konkursikow opuscic :cry: A maluczkim pozostana wypatrywanie szambowozu czy zdarzy na czas bo natura wzywa a pompo studnia pelna, coraz wyzsze rachunki ZUK i podatki max a w zamian slowa Wrobla to nie ja ja nic nie wiedzialem nic nie slyszalem, no mam prze tego Czeska taka amnezje, ze nie nic nie pamietam, tak tak zawturuja mu jasnie anielice Tomasza, tak tak, to wszystko przez tego hama z Podgaja :eek:
2019-11-30 12:27 Cytować Zgłoś administratorowi
nik Permalink15 -14 nik
RE: Komisji nie było, odszkodowań też nie
Cytuję rolnik:
A z jakiego powodu TG ma się zajmować odszkodowaniami dla rolników? Przecież z tego co mi wiadomo nie uprawia ziemi, więc co go interesuje dola zwykłego rolnika....Nie ma w tym interesu :lol:

A co robiła komisja rolnictwa pod przewodnictwem ,,Nasza gmina nasz dom".???
2019-11-28 17:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.