Media codziennie bombardują nas informacjami związanymi z koronawirusem. Czasem zapominamy, że wokół nas toczy się normalne życie. Tym bardziej należy nagłaśniać ciekawe inicjatywy, a do takich należy pomoc lokalnych przedsiębiorców dla jednej ze szkół w gminie Kondratowice.
Zaczęło się od spotkania przedstawicieli firmy Marten w Kondratowicach z wójtem tamtejszej gminy Tomaszem Graczem. Wzięła w nim udział również dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach Katarzyna Olędzka, która przedstawiła potrzeby szkoły. Wspólnie zadecydowano, że najpilniejszy jest kompleksowy remont łazienki i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W związku z tym przedsiębiorstwo Marten postanowiło, że wyjdzie z inicjatywą wykonania tego remontu. - W dalszej kolejności planowaliśmy ufundowanie stypendiów lub zajęć wspierających zdolnych uczniów ze szkoły w Prusach. Niestety, panująca epidemia pokrzyżowała wszystkim plany. Mam nadzieję, że ruszymy z tą inicjatywą od września - informuje Elżbieta Barys-Pindel z firmy Marten.
Firma na początku zakładała, że sama sfinansuje całość przedsięwzięcia, a mianowicie wynajmie wykonawcę łazienki i zakupi niezbędne materiały. Powstał projekt ze wstępną wyceną prac. Dyrektor szkoły skontaktowała przedstawiciela Marten z firmą budowlaną AS ze Strzelina, która ma doświadczenie w realizacji projektów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych (AS wziął na siebie część kosztów prac remontowych). To właśnie za jej pośrednictwem do przedsięwzięcia dołączyły dwa kolejne sklepy budowlane (Mrówka i A-Z), które chcą przekazać materiały na ten szczytny cel. Na pewno cieszy fakt, iż lokalne przedsiębiorstwa angażują się w to przedsięwzięcie, a dołączyło do nich też TECE.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.