Już od pewnego czasu wszyscy żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości i, co gorsza, nikt nie wie, kiedy tak naprawdę „powrócimy do normalności”. Problem ten nie dotyczy jedynie naszego kraju, ale całego świata. Tak to bywa z epidemiami.
„Na świecie było tyle dżum, co wojen. Mimo to, dżumy i wojny zastają ludzi zawsze tak samo zaskoczonych”. Słowa Alberta Camusa chyba nie straciły na aktualności i dziwne, kiedy mądre głowy dyskutują o tym, co można było zrobić, co się zrobiło źle i że oni zrobiliby to lepiej.
Szkoły w Polsce przygotowują się do rozpoczęcia nauki w nieco innych okolicznościach. Jak wygląda sytuacja w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach? Odpowiedzi udzieliła nam dyrektor placówki Katarzyna Olędzka.
- Dla mnie obecna sytuacja to po prostu kolejne wyzwanie, które trzeba podjąć i mu sprostać. Przygotowujemy się do otwarcia szkoły, kierując się wytycznymi MEN, GIS i MZ. Wytyczne te zostały także udostępnione rodzicom na stronie facebookowej placówki. Nasza szkoła skorzystała z dwóch programów MZ, dzięki czemu otrzymaliśmy automatyczny dyspenser wraz z zapasem płynu do dezynfekcji. Do końca sierpnia trafi do nas kolejne...
Więcej w wydaniu papierowym.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.