W ostatnim czasie powiat strzeliński przeznaczył środki na kilka istotnych inwestycji dla mieszkańców gminy Kondratowice.
Jedną z nich jest niewątpliwie wyniesione przejście dla pieszych, które powstanie na ul. Długiej (na wysokości marketu „Dino”). 12 tys. zł na to zadanie pochodzi z budżetu powiatu, a 2 tys. zł dołożyli mieszkańcy sołectwa Kondratowice.
- Na początku myśleliśmy o progu zwalniającym, który chcieliśmy umieścić na początku miejscowości. Przez Kondratowice przejeżdża transport ciężarowy i jest niebezpiecznie. Sprawę niejednokrotnie zgłaszali mieszkańcy. Doszliśmy jednak do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyniesione przejście. Spowolni to na pewno ruch i zwiększy zarazem bezpieczeństwo pieszych - powiedziała Ewelina Andrzejewska-Bochnak, która zasiada w zarządzie powiatu.
Dodała także, że w zeszłym tygodniu udało się zakończyć kolejny etap budowy chodnika w Czerwieńcu. Oprócz tego, powiat dostał dofinansowanie na przebudowę zatoczki autobusowej wraz z bezpiecznym przejściem dla pieszych koło szkoły w Prusach.
Tekst ukazał się w nr 40 (1079) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Tel.. Permalink31 -5 Tel..
RE: Tu przejście, a tam droga
Muszę się odnieść do środowej sesji w Kondratowicach, ci co ją oglądali wiedzą, że postawa radnego Kity była żałosna, w dresie i w przymałej blużetce, trzymając rękę w ... kieszeni , rozmawiając przez telefon, odbierając instrukcje jak i co powiedzieć,.. a z drugiej strony nowi radni w garniturze, biała koszula itd brak słów, gdzie szacunek, gdzie powaga chwili już nie wspomnę o to że to uroczysta sesja, brak słów. Pytania i pretensje na poziomie przedszkola.
Zaś Marta F. lekceważąco bez maseczki zabawiała się telefonem widocznie sprawy gminy ja nudzą lub co bardzo prawdopodobne nie wie o co tam w ogóle chodzi , bo co może wiedzieć ... prócz tego aby przypodobać się Kicie, który KOCHANA życie ...
2021-11-26 22:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink30 -5 Mieszkaniec
RE: Tu przejście, a tam droga
Widzę że tu kampania 2 strony się Zaczęła.. oj boli was d... oj boli :lol:
2021-11-14 23:40 Cytować Zgłoś administratorowi
k.k Permalink29 +12 k.k
dp wymiany
Cytuję Dla Niepodległej:
Cytuję Janusz:
A co Pan myślał ,nie widać kto rządzi w gminie Kondratowice!!!!!,WÓJT i RADNI są absolutnie do NICZEGO !!!!!!!!.Tak jak drogi, kanalizacja, oczyszczalnie ścieków,,,itd i wieczne narzekanie na brak pieniędzy na wszystko. Tylko w jednym są dobrzy w Sprzedaży DZIAŁEK !!!!!!.Jak Wójt i Radni w gminie Kondratowice się nie zmienią to nadal będziemy mieli takie super drogi jak na Ukrainie i Śmierdzącą Kanalizacje. Podsumowując ten temat to najważniejsze że Wójt zarabia teraz 10.000.-zł na miesiąc, a mieszkańców ma za NIC!!!!!!!!.

To na początek wymieńcie radnego z zPodgaju, bo jest najstarszym radnym I zna wszystkie sprawy od podszewki a kanalizacjie w szczególności.

Wymienic to należy telefonistkę z chmielowej.
2021-11-13 23:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Nikoś Permalink28 +11 Nikoś
RE: Tu przejście, a tam droga
Cytuję zenon:
Cytuję Dla Niepodległej:
Cytuję Janusz:
A co Pan myślał ,nie widać kto rządzi w gminie Kondratowice!!!!!,WÓJT i RADNI są absolutnie do NICZEGO !!!!!!!!.Tak jak drogi, kanalizacja, oczyszczalnie ścieków,,,itd i wieczne narzekanie na brak pieniędzy na wszystko. Tylko w jednym są dobrzy w Sprzedaży DZIAŁEK !!!!!!.Jak Wójt i Radni w gminie Kondratowice się nie zmienią to nadal będziemy mieli takie super drogi jak na Ukrainie i Śmierdzącą Kanalizacje. Podsumowując ten temat to najważniejsze że Wójt zarabia teraz 10.000.-zł na miesiąc, a mieszkańców ma za NIC!!!!!!!!.

To na początek wymieńcie radnego z zPodgaju, bo jest najstarszym radnym I zna wszystkie sprawy od podszewki a kanalizacjie w szczególności.


Czy to wspomniany Radny zasiadał w komisjach przetargowych , czy obecny wójt . Chyba ten drugi!!!Raczej na pewno obecny wójt
2021-11-13 21:55 Cytować Zgłoś administratorowi
zenon Permalink27 +7 zenon
kogo wymienić
Cytuję Dla Niepodległej:
Cytuję Janusz:
A co Pan myślał ,nie widać kto rządzi w gminie Kondratowice!!!!!,WÓJT i RADNI są absolutnie do NICZEGO !!!!!!!!.Tak jak drogi, kanalizacja, oczyszczalnie ścieków,,,itd i wieczne narzekanie na brak pieniędzy na wszystko. Tylko w jednym są dobrzy w Sprzedaży DZIAŁEK !!!!!!.Jak Wójt i Radni w gminie Kondratowice się nie zmienią to nadal będziemy mieli takie super drogi jak na Ukrainie i Śmierdzącą Kanalizacje. Podsumowując ten temat to najważniejsze że Wójt zarabia teraz 10.000.-zł na miesiąc, a mieszkańców ma za NIC!!!!!!!!.

To na początek wymieńcie radnego z zPodgaju, bo jest najstarszym radnym I zna wszystkie sprawy od podszewki a kanalizacjie w szczególności.


Czy to wspomniany Radny zasiadał w komisjach przetargowych , czy obecny wójt . Chyba ten drugi!!!
2021-11-13 21:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Janusz Permalink26 +10 Janusz
RE: Tu przejście, a tam droga
Śmiech na sali. Połowa drogi została odnowiona!!!.Ha,Ha,Ha !!!!!.
2021-11-13 18:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Zosia Permalink25 +14 Zosia
RE: Tu przejście, a tam droga
Ta droga to nie wypadł,jak WSZYSTKO w tej GMINIE!!!!!!.
2021-11-12 04:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Zosia Permalink24 +10 Zosia
RE: Tu przejście, a tam droga
Cytuję Dla Niepodległej:
Dzisiejsze święto ODZYSKANIA NIEPODLEGLOSCI i obchody w naszej gminie Kondratowice pokazały, że wspólnie i w zgodzie można naprawdę sporo. Wojt, przewodniczący wraz z wice, radni, soltysi, radna powiatowa z mężem. Brawo szanowni państwo, ja na was głosowałam, bardzo się cieszyłam widząc was razem, brawo , brawo!!!

Ale ten Wójt się pokazał RAZ W ROKU!!!,w Kościele. Jest do NICZEGO !!!!!.
2021-11-12 03:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dla Niepodległej Permalink23 -9 Dla Niepodległej
RE: Tu przejście, a tam droga
Cytuję Janusz:
A co Pan myślał ,nie widać kto rządzi w gminie Kondratowice!!!!!,WÓJT i RADNI są absolutnie do NICZEGO !!!!!!!!.Tak jak drogi, kanalizacja, oczyszczalnie ścieków,,,itd i wieczne narzekanie na brak pieniędzy na wszystko. Tylko w jednym są dobrzy w Sprzedaży DZIAŁEK !!!!!!.Jak Wójt i Radni w gminie Kondratowice się nie zmienią to nadal będziemy mieli takie super drogi jak na Ukrainie i Śmierdzącą Kanalizacje. Podsumowując ten temat to najważniejsze że Wójt zarabia teraz 10.000.-zł na miesiąc, a mieszkańców ma za NIC!!!!!!!!.

To na początek wymieńcie radnego z zPodgaju, bo jest najstarszym radnym I zna wszystkie sprawy od podszewki a kanalizacjie w szczególności.
2021-11-11 22:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dla Niepodległej Permalink22 -1 Dla Niepodległej
RE: Tu przejście, a tam droga
Cytuję Nikoś:
Cytuję Dla Niepodległej:
Dzisiejsze święto ODZYSKANIA NIEPODLEGLOSCI i obchody w naszej gminie Kondratowice pokazały, że wspólnie i w zgodzie można naprawdę sporo. Wojt, przewodniczący wraz z wice, radni, soltysi, radna powiatowa z mężem. Brawo szanowni państwo, ja na was głosowałam, bardzo się cieszyłam widząc was razem, brawo , brawo!!!Rozumiem,ze kampania została odpalona

Może masz rację, tylko , że ja ze szczerego serca i prawdę piszę. Nie bawię się w te wasze gierki polityczne i nie mieszaj mnie do tego. Pomysl, jeżeli chodzi Ci o dobro naszej gminy , to może naprawdę warto spróbować się dogadać. Życzę powodzenia
2021-11-11 22:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.