W sobotę, 25 czerwca, na stadionie sportowym w Kondratowicach odbędzie się Przegląd Piosenki Ludowej pn. „Od Janka do Iwanka”. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00.
- Jest to druga edycja tego bardzo interesującego i ciekawego wydarzenia muzycznego – mówi Tomasz Gracz, wójt gminy Kondratowice. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2019, ale plany na rok 2020 pokrzyżowała pandemia. W imprezie zaplanowaliśmy występy zespołów z całego Dolnego Śląska. Jest to dla naszej gminy duże wydarzenie.
Zespoły będą występować na dużej scenie przez około 15 minut. Zamówione jest profesjonalne nagłośnienie. W sumie zaśpiewa aż 12 zespołów: „Złotokłose” z gminy Kondratowice, „Macieje” z Ostroszowic, „Cicha Woda” z Udanina, „Uciecho-Wianki” z Uciechowa, „Kalina” z Kamiennika, „Borowianki” z Przedborowa, „Przewornianie” z Przeworna, „Kądziołeczka” z Lutomi Górnej, „Katarzynki” ze Ścinawki Górnej, „Woliborzanki” z Woliborza, „Zbytowianki” ze Zbytowa i „Jarzębina” z Koberzyc. - Zapraszamy serdecznie do udziału w naszym przeglądzie wszystkich fanów muzyki ludowej – zachęca kierownik zespołu „Złotokłose” Teresa Białkowska
Jak informuje Teresa Białkowska, kierownik „Złotokłosych” wszystkie zespoły otrzymają okolicznościowe statuetki (tancerzy) i podziękowania. Honorowy patronat nad imprezą objęła starosta powiatu strzelińskiego Anna Horodyska, a medialny Jerzy Kulka z portalu „Dolnośląskie Folkowo i Ludowo”. Oczywiście, nie zabraknie poczęstunku.
- Zapraszamy serdecznie do udziału w naszym przeglądzie wszystkich fanów muzyki ludowej – zachęca Teresa Białkowska.
Organizatorami tej wyjątkowej imprezy jest wójt gminy Kondratowice Tomasz Gracz, wraz z zespołem „Złotokłose”, przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury w Kondratowicach.
Warto podkreślić, że przegląd piosenki ludowej w Kondratowicach to jedyna tego typu impreza w powiecie strzelińskim.

Komentarze   

spajker. Permalink8 +5 spajker.
RE: Od Janka do Iwanka
Cytuję Stereo:
Cytuję Nikoś:
Po co wydawać pieniądze na taki badziew,impreza organizowana dla kilku osób, pełen zachwyt

Paniom z kół gospodyń wiejskich i ich fanom też impreza się należy. Niech się bawią i śpiewają zamiast lamentować, biadolić dniami i nocami pod krzyżem.

Cytuję Stereo:
Cytuję Nikoś:
Po co wydawać pieniądze na taki badziew,impreza organizowana dla kilku osób, pełen zachwyt

Paniom z kół gospodyń wiejskich i ich fanom też impreza się należy. Niech się bawią i śpiewają zamiast lamentować, biadolić dniami i nocami pod krzyżem.

te panie to alternatywa 4. 10 lat temu polska na euro 2012 została zapamiętana na świecie dzięki hitowi euro-koko-spoko. koło tego nikt nie mógł przejśc obojętnie. każdym zatelepało. o dokonaniach polskich piłkarzy nikt nie pamięta ale hymn polski i jego wykonawców pamiętają do dzisiaj. euro-koko-spoko.
2022-06-27 08:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Stereo Permalink7 -6 Stereo
Wieś party
Cytuję Nikoś:

2022-06-26 12:41 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink6 +12 spajker.
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję spajker.:
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję spajker.:
Cytuję Nikoś:
Zabawa dalej trwa na całego!!!!

moje komenty wycina janek czy iwanek?

I całe szczęście bo poziom w nich prezentowany był poniżej zera.

ale ja pisałem w superlatywach o tym że panie mogą pozować rubensowi do obrazów że można zaprosić cejrowskiego aby pokazał prawdziwą sztykę mieszkańcom amazonii pisałem że takiego festiwalu zazdroszczą kondratowicom australijscy abotygeni i że taki festiwal to podróż w czasie i w przestrzeni czyli do galicji w roku 1822. nie wiem po co ludzie szukają egzotyki w afryce jak mają na miejscu. festiwal kojarzy mi sie dobrze. wykonawcy wyglądają i wydają z siebie dźwięki jak beczki piwa na oktoberfest.

No tak bo starsze osoby powinny się zamknąć w domu i najlepiej nie wychodzić a jeszcze gorzej jak będą otyłe to już w ogole wstyd wychodzić gdzie kolwiek. To dało się odczuć z twojego wpisu. Nie ważne czy to jest w Kondratowicach czy w cieplowodach czy w innym miejscu dla mnie super ze coś się dzieje że często kobiety już na emeryturze maja co robić i mają pasję. Czy im to lepiej czy gorzej wychodzi i co z tego. A ocenianie kogoś po wyglądzie i ubiorze to świadczy tylko o tobie. Ale to już myślę że ludzie nie raz zobaczyli w twoich wpisach.

jeżeli przyjąć że masz rację to nie oceniaj kloszarda po wyglądzie i rozmiłuj się w pijackich śpiewach. panie nie mają co robić to robią siarę. phil collins jjest od nich starszy i gra muzykę. a nie zapiewa że dziś nie mogę wyjść z chałupy bo mi wleciał bąk do kondratowic miły jasieńku.
2022-06-25 20:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink5 -7 Mieszkaniec
Cytuję spajker.:
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję spajker.:
Cytuję Nikoś:

ale ja pisałem w superlatywach o tym że panie mogą pozować rubensowi do obrazów że można zaprosić cejrowskiego aby pokazał prawdziwą sztykę mieszkańcom amazonii pisałem że takiego festiwalu zazdroszczą kondratowicom australijscy abotygeni i że taki festiwal to podróż w czasie i w przestrzeni czyli do galicji w roku 1822. nie wiem po co ludzie szukają egzotyki w afryce jak mają na miejscu. festiwal kojarzy mi sie dobrze. wykonawcy wyglądają i wydają z siebie dźwięki jak beczki piwa na oktoberfest.

No tak bo starsze osoby powinny się zamknąć w domu i najlepiej nie wychodzić a jeszcze gorzej jak będą otyłe to już w ogole wstyd wychodzić gdzie kolwiek. To dało się odczuć z twojego wpisu. Nie ważne czy to jest w Kondratowicach czy w cieplowodach czy w innym miejscu dla mnie super ze coś się dzieje że często kobiety już na emeryturze maja co robić i mają pasję. Czy im to lepiej czy gorzej wychodzi i co z tego. A ocenianie kogoś po wyglądzie i ubiorze to świadczy tylko o tobie. Ale to już myślę że ludzie nie raz zobaczyli w twoich wpisach.
2022-06-25 18:27 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink4 +9 spajker.
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję spajker.:
Cytuję Nikoś:

2022-06-25 16:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink3 -4 Mieszkaniec
Cytuję spajker.:
Cytuję Nikoś:

2022-06-25 15:32 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +4 spajker.
Cytuję Nikoś:

2022-06-25 09:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Nikoś Permalink1 +7 Nikoś
2022-06-24 12:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.