Na zakończenie radna Małgorzata Krzesińska, przewodnicząca Rady Społecznej przy SPZOZ w Prusach, poruszyła aktualne sprawy związane z funkcjonowaniem ośrodka zdrowia. Mówiła m.in. o tym, że od 1 stycznia br. więcej pacjentów ubyło niż przybyło
Radni najpierw odrzucili wniosek wójta, a później sporo czasu poświęcili na dyskusję o kondycji Ośrodka Zdrowia w Prusach. Nie zabrakło tematu węgla. Mówiono zarówno o wypłatach dodatku, jak i o sprzedaży tego surowca przez samorządy.

Wnioski o dodatki i sprzedaż węgla
W części uchwałodawczej radni przyjęli m.in. zaproponowane zmiany w budżecie. Wśród nich znalazło się 916 tys. zł na wydatki związane z administrację publiczną, tj. na wynagrodzenia, zakup materiałów i usług oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej na budynku Urzędu Gminy w Kondratowicach. Radny Czesław Krawczyszyn poprosił o doprecyzowanie, ile pieniędzy jest przewidzianych na poszczególne działania. Skarbnik Majewska wyjaśniła, na co konkretnie przewidziane są te pieniądze. Fotowoltaika będzie kosztowała 150 tys. zł. Pozostałe środki przeznaczone zostaną m.in. na wynagrodzenia, zakup energii, prowizje sołtysów czy podróże służbowe.
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Borowicz zdała sprawozdanie z wypłaty dodatku węglowego dla mieszkańców gminy. Poinformowała radnych, że do GOPS wpłynęły 1243 wnioski, z czego pozytywnie zweryfikowano aż 1167 z nich. Wypłacono (do dnia 26 października) 1050 dodatków węglowych. Pojedyncze wnioski zostały bez rozpatrzenia, część jest jeszcze weryfikowana. Przewodniczący Szczurowski chciał wiedzieć, jak wygląda sytuacja z wypłatą dodatków do innych źródeł ciepła, czyli do pelletu, oleju opałowego, drewna kawałkowego i gazu skroplonego LPG. Kierownik Borowicz poinformowała, że takich wniosków złożono 107, z czego 101 już rozpatrzono pozytywnie.
Następnie wójt Tomasz Gracz przedstawił obszerne sprawozdanie ze swojej pracy pomiędzy sesjami. Szef gminy mówił także o planowanych i realizowanych inwestycjach. Wójt Gracz poinformował radnych m.in. o tym, że wyłoniono wykonawcę budowy świetlicy wiejskiej w Księginicach Wielkich. Sporo czasu poświęcił na przedstawienie aktualnej sytuacji związanej z dystrybucją węgla przez samorządy. Wójt Gracz podkreślił, że nadal pozostaje wiele niewiadomych w tym temacie, m.in. skąd będzie trzeba odbierać „rządowy węgiel”, kto będzie płacił za fakturę i jak będzie wyglądała sprawa podatków. Jednocześnie wójt Gracz poinformował radnych, że prowadzi rozmowy z lokalnym przedsiębiorcą, który jest zainteresowany w pośredniczeniu w dystrybucji węgla. Dodał, że przekazał wojewodzie dolnośląskiemu informację o przewidywanej ilości węgla dla mieszkańców gminy Kondratowice. – Przyjęliśmy wstępnie 900 gospodarstw. Myślę, że jak to będzie za mało, to wniosek doprecyzujemy i zwiększymy tę ilość – mówił wójt Gracz, wskazując, że jeśli węgiel nie zostanie wykupiony przez mieszkańców, to będzie zalegał na składzie, a gmina poniesie koszt jego zakupu.

Szczepienia, głuche telefony i mniej pacjentów
W sprawach różnych radna Teresa Białkowska pytała o darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów 65+. W tej sprawie z kierownik Ośrodka Zdrowia w Prusach rozmawiała sekretarz Magdalena Karbownik, która wyjaśniła, że ustaliła, iż większość osób jest już zaszczepiona. Dodała, że w przychodni są nadal dostępne szczepionki. Radna Białkowska przypomniała, że bezpłatne szczepionki są dostępne dla osób powyżej 70. roku życia, a radna składała wniosek, aby refundowane były one już dla mieszkańców od 65. roku życia. – Dla mnie nie jest to odpowiedź zadawalająca – mówiła, komentując słowa sekretarz Karbownik.
Na zakończenie radna Małgorzata Krzesińska, przewodnicząca Rady Społecznej przy SPZOZ w Prusach, poruszyła aktualne sprawy związane z funkcjonowaniem ośrodka zdrowia. Mówiła m.in. o tym, że od 1 stycznia br. więcej pacjentów ubyło niż przybyło.
Na ten temat pisaliśmy w 43 (1131) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
flash powiedziała :
W tym ośrodku zawsze tak było, jest i niestety będzie. Personel niewykwalifikowany, o kompetentnego lekarza, który pomoże i przyjmie kiedy będzie taka potrzeba także ciężko. Nie wspomnę już o dodzwonieniu się do przychodni. Radzę stamtąd uciekać jak najszybciej, jest wiele lepszych przychodni :)
skąd wziąć dobrych ludzi? i to w kondratowicach? takie złe zarządzanie firmą to rezultat monopolu. w dużym mieście zła przychodnia traci klientów a klient idzie tam gdzie go dobrze obsłużą. wie o tym każdy sklep i każdy bar. to truchło szpitala w strzelinie też pacjenci nie chcą odwiedzać, wolą jechać do wrocławia. osoby do zarządzania firmami są wybierane w ramach koligacji plemiennych i nie mają pojęcia o zarządzaniu.

0
Gravatar
ktoś
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
Ciekawe kto płaci paniom z rejestracji, które nie raczą nawet wykonywać swoich obowiązków. Może zamiast kilku leniwych "rejestratorek" bez kompetencji i wykształcenia przydałby się ktoś nowy, kto ruszyłby cały ten ośrodek do pracy? Cóż, chyba nie w tej gminie gdzie ręka ręke myje, a posadki dostaje się po znajomości lol
0
Gravatar
flash
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
W tym ośrodku zawsze tak było, jest i niestety będzie. Personel niewykwalifikow any, o kompetentnego lekarza, który pomoże i przyjmie kiedy będzie taka potrzeba także ciężko. Nie wspomnę już o dodzwonieniu się do przychodni. Radzę stamtąd uciekać jak najszybciej, jest wiele lepszych przychodni :)
0
Gravatar
spajker.
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
Nikoś powiedziała :
MIESZKANCY GMINY powiedziała :
CHCIAŁEM SIĘ ZAPYTAĆ JAKIM PRAWEM DYREKTOREM GOK-U ZOSTAŁ ROGALIŃSKI GDZIE BYŁ KONKURS NA TE STANOWISKO SĄ LUDZIE BARDZIEJ WYKSZTAŁCENI NA TO MIEJSCE CZY ZNÓW PO DZIAŁA W GMINIE I WCISKA SWOJE WTYCZKI ,,,ps PISMO TEŻ WYSŁALIŚMY DO MINISTARA SPRAWIEDLIWOSCI W CELU WYJASNIENIA TEJ SPRAWY ,,,
Jaka gmina,takie konkursy.
pytanie. gdybym chciał sie zdefekowac na kondratowice to mam przyjechac z własnym wiaderkiem wody spłukującej czy też w urzędzie dostane dwa drągi podtrzymujące mnie przed upadkiem podczas procesu defekacji? na kanalize nie liczę kanaliza jest tam taka jak w sttrzelini. kanaliza w strzelinie wybija eksterentami na piwncę zamiast odprowadzić za opłatą gdzieś tam mój mocz. jestem doktorem stosunków miedzynardowych i badam stosunki międzynarodowe czyli układ wydalniczy mojej ukochanej swietłany z rosji. stosunki międzynarodowe i politologia dowodzą lokalną polityką. ma to swoje dobre strony. używam prlowskiego górnopłuku o nazawie niagara i wiele razy dziennie mam niagarę pod ręką bez konieczności lotu na drugą półkulę.

0
Gravatar
Nikoś
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
MIESZKANCY GMINY powiedziała :
CHCIAŁEM SIĘ ZAPYTAĆ JAKIM PRAWEM DYREKTOREM GOK-U ZOSTAŁ ROGALIŃSKI GDZIE BYŁ KONKURS NA TE STANOWISKO SĄ LUDZIE BARDZIEJ WYKSZTAŁCENI NA TO MIEJSCE CZY ZNÓW PO DZIAŁA W GMINIE I WCISKA SWOJE WTYCZKI ,,,ps PISMO TEŻ WYSŁALIŚMY DO MINISTARA SPRAWIEDLIWOSCI W CELU WYJASNIENIA TEJ SPRAWY ,,,
Jaka gmina,takie konkursy.

0
Gravatar
MIESZKANCY GMINY
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
CHCIAŁEM SIĘ ZAPYTAĆ JAKIM PRAWEM DYREKTOREM GOK-U ZOSTAŁ ROGALIŃSKI GDZIE BYŁ KONKURS NA TE STANOWISKO SĄ LUDZIE BARDZIEJ WYKSZTAŁCENI NA TO MIEJSCE CZY ZNÓW PO DZIAŁA W GMINIE I WCISKA SWOJE WTYCZKI ,,,ps PISMO TEŻ WYSŁALIŚMY DO MINISTARA SPRAWIEDLIWOSCI W CELU WYJASNIENIA TEJ SPRAWY ,,,
0
Gravatar
spajker.
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
"więcej pacjentów było niż przybywało" to jest syndrom szpitala w strzelinie, ktory będąc upadłym jeszcze jest rozrywany przez hieny i traktowany jako dostawca minikorzyści przy megakosztach. pan paweł to potwierdzi.
0
Gravatar
Ktoś
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
Czyżby rozpoczęła się kampania wyborcza???? Tak wcześnie?? Chyba ktoś się boi że będzie problem z poparciem. ??????
0
Gravatar
Gosc
zmiany w Budzecie
Pani skarbnik zapomniala poinformowac ze diety radnych wzrosly o 100% /bo te biedaczki nie maja wstydu wraz z Przewodniczacym Rady /a mowili ze ida do rady nie dla pieniedzy skad my to znamy ciekawe beda oswiadczenia majatkowe radnych za 2022 r
0
Gravatar
Nadzieja
RE: „Więcej pacjentów ubyło niż przybyło…”
Czyżby Wójt tego co tu piszecie nie wiedział ? mam nadzieję , że wyciągnie wnioski, Po co nam nowy osrodek, fotowotaika itd jak nie mamy zabezpieczonej odpowiedniej opieki zdrowotnej, ktoś tu ewidentnie sobie nie radzi
0

Przeczytaj także