Przy drodze w Prusach (w pobliżu boiska) wycięto topole, które zagrażały bezpieczeństwuZgodnie z wnioskami mieszkańców, trwa wycinka drzew w Prusach. W ostatnim czasie usunięto 32 topole. Wycinkę prowadzono m.in. przy boisku w Prusach. Gmina, która jest właścicielem boiska, wystąpiła do starosty strzelińskiego o zgodę. – Topole zagrażały bezpieczeństwu użytkowników drogi, boiska i placu zabaw – mówi wójt Kondratowic Wojciech Bochnak.

Jednocześnie zaznacza, że konsekwentnie te rodzaje drzew będą usuwane, tak jak przy drodze wojewódzkiej w kierunku Dzierżoniowa. W najbliższym czasie topole mają zostać wycięte przy drodze w kierunku Niemczy. Wycinka nie pochłania dużych środków, ponieważ zatrudniona firma usuwa drzewa za pozyskany materiał. W miejsce topól przy drogach, należących do Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie, zostaną posadzone drzewa szlachetne (klon, jarzębina). Samorząd prowadzi również wycinkę przy drogach gminnych. W tych miejscach także zostaną posadzone drzewa szlachetne. – W najbliższych kilku latach przy drogach gminnych, które są mniej uczęszczane, chcemy również zorganizować akcję sadzenia lip. Są to drzewa ważne dla ekosystemu – podkreśla Bochnak.

 

Komentarze   

akta Permalink2 +2 akta
RE: Usunięto kolejne topole
Smutne okolice Kondratowic!
2015-04-09 19:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Roman Permalink1 +6 Roman
RE: Usunięto kolejne topole
Wójt ,,powiedział'' że w miejsce topól na przeciw ośrodka zdrowia miały być nasadzone jarzębiny, minął rok i co i nic.
Zgodnie z przepisami po wycięciu drzew do końca okresu wegetacji, powinny być posadzone nowe drzewa, w innym wypadku osoba która wycięła drzewa, powinna zapłacić za nie .
Niech mieszkańcy gminy kondratowice zaczną patrzeć na to co mówi wójt i czy to realizuje.
2015-04-09 19:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.