Na ul. Słowiańskiej w Kondratowicach nie będzie  progu zwalniającegoNiedawno w Słowie Regionu Strzelińskiego pisaliśmy o potrzebie zamontowania progu zwalniającego przy ul. Słowiańskiej w Kondratowicach. Wójt Kondratowic Wojciech Bochnak oraz mieszkańcy nie zgadzają się z decyzją Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie, który wydał decyzję, aby takiego progu nie montować.
Ponieważ jest rozbieżność między potrzebami mieszkańców oraz wójta a postanowieniem zarządcy drogi, zapytaliśmy w PZD o szczegółowe uzasadnienia tej decyzji. - Zgodnie ze ,,szczegółowymi warunkami technicznymi dla urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunkami ich umieszczania na drogach’’ niedopuszczalny jest montaż progów na ulicach i drogach, w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej - tłumaczy przedstawiciel PZD w Strzelinie Paweł Gutowski. - Według naszych informacji na ul. Słowiańskiej taka komunikacja kursuje - dodaje. - Uwzględniliśmy także dodatkowe argumenty, które mówią o tym, aby nie montować progu na wspomnianej ulicy, a są to między innymi: konieczność zwalniania pojazdów uprzywilejowanych, czyli pogotowia, straży pożarnej i policji podczas wykonywania interwencji, negatywne oddziaływanie na konstrukcję drogi oraz na urządzenia znajdujące się w drodze - sieci wodociągowe i kanalizacyjne, sieci gazowe, utrudnienia związane z prawidłowym odśnieżaniem jezdni i częste uszkodzenia progów listwowych przy odśnieżaniu czy utrudnienia w prawidłowym odwodnieniu drogi.
W związku z powyższym PZD podtrzymuje swoje stanowisko i nie zamontuje progu przy ul. Słowiańskiej w Kondratowicach.

Komentarze   

Franko Permalink2 -1 Franko
Edyta Kubik nr 2 lista Kukiz'15
Drodzy Państwo w najbliższych wyborach mieszkańcy powiatu strzelińskiego będą mieli okazję oddać swój głos na Edytą Kubik kandydatką nr 2 na liście Kukiz'15.
Naprawdę warto, młoda inteligentna osoba. Tylko tacy ludzie mogą zmienić ten syf!!! Kandydatka z pewnością niedługo zawita w okolice bowiem objeżdża cały okręg. Polecam.
2015-09-23 20:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Wójtek Permalink1 +1 Wójtek
RE: Progu nie będzie
Jest za i przeciw, zależy tylko komu w tym momencie odpowiada, ot cała prawda.
2015-08-21 08:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.