Wójt Kondratowic Wojciech Bochnak poinformował nas o wymianie oświetlenia na terenie gminyWraz z początkiem listopada rozpoczęły się prace przy dużej inwestycji na terenie gminy Kondratowice. Trwa wymiana opraw oświetleniowych. W gminie są w tej chwili 423 oprawy. Wymiany dokonuje Zakład Energetyczny w Strzelinie. - Lampy, które były w naszej gminie są dość stare. Niektóre miały grubo ponad 30 lat. Szacujemy, że zużycie energii elektrycznej spadnie o około 30-40 %. Poprzednie światło miało białe źródło. Tym razem lampy będą świecić żółtym światłem, bo takie są przepisy - powiedział wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. Dodał także, że pragnie podziękować Bogdanowi Grochalskiemu i Dariuszowi Chmielowi z Zakładu Energetycznego w Strzelinie za dobrą współpracę. - Udało nam się wynegocjować, że w niektórych miejscach będą zakładane bardzo energooszczędne lampy LED-owe. Można je zauważyć między innymi w Prusach przy głównej drodze. Dodam jeszcze, że poprzednie lampy miały moc 400V, a teraz mamy 70 V\i promień światła ten sam - dodał wójt. Szacowany koszt inwestycji to 400 tys. zł. Ma zostać zakończona jeszcze w tym roku. Bochnak powiedział również, że inwestycja będzie spłacana z oszczędności, które wynikną z niższych opłat za energię. - Najważniejszy dla mieszkańców jest fakt, że światło nie będzie wyłączane w nocy - zakończył wójt.Komentarze   

mieszkaniec Stachowa Permalink11 +7 mieszkaniec Stachowa
RE: Rozbłyśnie nowe światło
u nas to lampa stoi na podwórzu u radnego i sołtysa w jednym oświetlając mu wiazd i część podwórka :) można - można i jeszcze głupio twierdzi że oświetla plac zabaw , a przecież w regulaminie pisze że po zmroku jest zakaz korzystania z placów , a może teraz wójt oświetli wszystkie gminne place zabaw i gminne drogi !!!
2015-12-17 21:49 Cytować Zgłoś administratorowi
bezdomny Permalink10 +2 bezdomny
takie rzeczy tylko w RP
Czy prawdą jest że lokal usługowy po byłej policji w Kondratowicach stał się lokalem mieszkalnym, jeżeli tak to Najemca będzie mógł niebawem zakupić sobie za grosze dużym upustem bez przetargu? Ciekawe jakie jest pokrewieństwo dzierżawcy (a może mieszkańca lokalu) z naszym ukochanym władcą?
2015-12-10 15:40 Cytować Zgłoś administratorowi
żarówa Permalink9 +6 żarówa
do cokolwiek
Jak się coś robi, to robi się dobrze, półśrodki były dotychczas i widać gołym okiem ja to wygląda. Każda miejscowość zasługuje na to samo traktowanie, każdy mieszkaniec płaci podatki i to nie jest żadna łaska bo my za to płacimy.
2015-12-01 12:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Do żarówy Permalink8 -2 Do żarówy
RE: Rozbłyśnie nowe światło
Ciesz się z tego, że cokolwiek jeszcze się świeci. Jak będziesz pytać i narzekać, to nawet ta co druga latarnia zgaśnie i zapanują egipskie ciemności. Jak władza daje, to bierz, podziękuj ładnie i nie grymaś.
2015-12-01 10:25 Cytować Zgłoś administratorowi
żarówa Permalink7 +6 żarówa
Kto decydowal o prawidłowym rozmieszczeniu nowych lamp?
Pytanko, dlaczego w jednej wsi na każdym słupie są zamontowane lampy i wieś jest dobrze oświetlona, a winnych na co drugim słupie są montowane, na dodatek nowe lampy słabiej świecą. Brawo za organizację, miało być lepiej a wyszło jak zawsze.
2015-12-01 10:08 Cytować Zgłoś administratorowi
mieszkaniec Permalink6 +6 mieszkaniec
najciemniej pod latarnią
Tak nawiasem mówiąc jak na lampy LEDowe to trochę ciemnopomarańczowe to światło, za ciemne i mimo wszystko mniejszy promień padania niestety:/
2015-11-30 18:18 Cytować Zgłoś administratorowi
felix Permalink5 +3 felix
RE: Rozbłyśnie nowe światło
Te niektóre miejsca już widać szczególnie w rejonie skrzyżowania. W końcu tam musi być dobrze oświetlone. A co do mocy moc się już powoli kończy...
2015-11-29 01:16 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink4 +6 gosc
RE: Rozbłyśnie nowe światło
W i V tyle tego po co to się wójt zdenerwuje to nic nie będzie a temat stary jak świat pzdr
2015-11-28 10:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Abi Permalink3 +9 Abi
RE: Rozbłyśnie nowe światło
Cytat:
Dodam jeszcze, że poprzednie lampy miały moc 400V, a teraz mamy 70 V\i promień światła ten sam - dodał wójt.
Brawo Panie wójcie. Udowodnił Pan, że nie można zwalać wszystkiego na gimnazja.
2015-11-27 08:52 Cytować Zgłoś administratorowi
los Permalink2 +8 los
RE: Rozbłyśnie nowe światło
"lampy miały moc 400V, a teraz mamy 70 V"
Tak, również wielkie odkrycie naukowe - napięcie (V) w gminie Kondratowice zamienia sie w moc. Może to po prostu jednak nieuctwo z fizyki?
2015-11-27 08:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.