Większy zbiornik dla rodziny Kotalów z Sadowic ma rozwiązać ich problem. Roboty prowadzą pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Kondratowicach
Wracamy do opisywanego na łamach naszej gazety problemu rodziny Kotalów z Sadowic (gmina Kondratowice). Przypomnijmy. Pani Józefa ma 88 lat i pomaga swojemu niepełnosprawnemu synowi. Mieszkają w domu wielorodzinnym. Mają wyremontowaną łazienkę, ale nie jest ona przystosowana dla osoby niepełnosprawnej. Jeszcze większym problemem jest brak szamba. Rodzina korzysta z wychodka na zewnątrz. Zwróciła się o pomoc do gminy. Urzędnicy pomogli złożyć wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelinie w zakresie likwidacji barier architektonicznych. Udało się również pozyskać bezpłatnie dwa zbiorniki. Rodzinę martwił materiał pojemników (tego typu są głownie wykorzystywane na wodę) i zbyt mała pojemność (jeden 1000 l.), gdyż ich częste opróżnianie mogłoby znacznie nadszarpnąć domowy budżet. Urzędnicy rozważali więc inne rozwiązanie problemu. Po kilku tygodniach udało się pozyskać większy zbiornik (4000 l.). Jak poinformował nas wójt Wojciech Bochnak, gmina pokryła koszt jego zakupu. W ubiegłym tygodniu pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Kondratowicach rozpoczęli prace. Wykopali dół, w którym ma znaleźć się zbiornik. Dowiedzieliśmy się również od sekretarza gminy Kondratowice Tomasza Gracza, że wniosek złożony do PCPR został pozytywnie rozpatrzony. Procedura związana z wypłatą środków na przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej ma ruszyć po zamontowaniu szamba. Rodzina Kotalów liczy, że to rozwiąże ich problem.

Komentarze   

mieszkaniec Permalink1 +4 mieszkaniec
RE: To rozwiąże problem rodziny…
A dlaczego sekretarz gminy postawił lustro przy gimnazjum w Prusach na przeciw swojej posesji? Przecież to lustro stało na środku skrzyżowania żeby ułatwić ludziom wyjazd ze skrzyżowania, a teraz to ułatwia ale wyjazd Panu Graczowi z jego prywatnej posesji. Żenada.
2016-08-28 02:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.