Inscenizacja przygotowana przez uczniów przypadła widzom do gustu (fot. ZSP Prusy)
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest uroczyście w całym kraju. Dla uczniów szkół to również wyjątkowe wydarzenie. Pierwszym elementem świętowania przez nich tego dnia jest odświętny strój. Kolejnym, akademie, przedstawienia oraz inscenizacje organizowane przez uczniów i nauczycieli.
Zespół Szkół Publicznych w Prusach był współorganizatorem gminnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się 10 listopada od zaprezentowania przez uczniów klas młodszych oraz gimnazjalistów widowisk, które mogli obejrzeć nie tylko uczniowie, ale i kombatanci, rodzice, radni i sołtysi. Na uroczystościach w budynkach w Księginicach Wlk. i w Prusach nie zabrakło wójta gminy Wojciecha Bochnaka, przewodniczącej Rady Gminy Marii Karakow, kpt. Józefa Oleksiewicza, ks. Krzysztofa Romaniuka i przewodniczącej Rady Rodziców p. Annemarie von Kap-herr. Obie inscenizacje przygotowane przez uczniów przypadły widzom do gustu.
Częścią gminnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości była również Msza święta w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Prusach, która została odprawiona 11 listopada 2016 r. o godzinie 12.00. W nabożeństwie uczestniczyli mieszkańcy gminy, władze samorządowe i poczty sztandarowe. W kazaniu ksiądz Krzysztof Romaniuk mówił przede wszystkim o tym, czym jest prawdziwa wolność. Podkreślił, że wolność to nie samowola. Zaapelował także o zgodę, której brakuje w naszej ojczyźnie, ale także w tych małych ojczyznach, tj. w gminach i powiatach. - Tylko w zgodzie można budować, ulepszać, zmieniać. Gdy jej brakuje, brakuje wszystkiego - stwierdził duszpasterz. Po nabożeństwie władze gminy i przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod pomnikiem żołnierzy, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.