- Ochotnicza Straż Pożarna w Prusach wystąpiła do sołectw o dofinansowanie zakupu profesjonalnej apteczki pierwszej pomocy. Jest to bardzo dobra inicjatywa - komentował sekretarz gminy Kondratowice Tomasz Gracz
Sołectwa gminy Kondratowice podjęły uchwały dotyczące funduszów sołeckich. Znalazło się wśród nich kilka ciekawych zadań, które postanowiliśmy pokrótce omówić.
Mieszkańcy gminy Kondratowice zadecydowali, na co wydadzą fundusze sołeckie w 2017 roku. Łączna kwota przeznaczona na wszystkie miejscowości to 281 875, 36 zł. Potrzeby obywateli są naprawdę różne. Oprócz organizacji imprez i festynów okolicznościowych pojawiły się także zadania inwestycyjne i remontowe. To ważne, gdyż poprzez takie działania można poprawić wizerunek, bądź po prostu zwiększyć bezpieczeństwo w danej miejscowości.

CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj


Komentarze   

wyborca Permalink1 +4 wyborca
RE: Prawie 300 tysięcy na fundusz sołecki
Dla strażaków zakup jak najbardziej na plus to się chwali, ale czy komuś są potrzebne inne bzdurne rzeczy tylko po to aby kasę wydać np. telewizor na świetlice na której nikt nie uczęszcza, wiaty nie spełniające funkcji i różnego rodzaju inne widzi misie aby tylko kasę wydać. Ciekawe czy swoje pieniądze by tak marnotrawili? Ale że to z naszych podatków czyli nasze więc można :)
2016-12-09 13:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.