- Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (po lewej) stworzył „gabinet cieni”. Propozycję pracy w nim otrzymał wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak
,,Gabinet cieni” to skład rządu, który jest formowany przez jedną lub więcej partii opozycyjnych, gotowych przejąć władzę w razie wyborczego zwycięstwa. Polega to na tym, że każdy członek rządu ma odpowiadający mu ,,cień” w opozycji. Idea ta jest charakterystyczna dla państw z systemem dwupartyjnym o tradycji anglosaskiej. W Wielkiej Brytanii na przykład członkowie tego gabinetu otrzymują nawet państwową pensję.
W Polsce również mamy do czynienia z ,,gabinetem cieni”, który sformował lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Propozycję pracy w Gabinecie Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymał wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. - Platforma w swoim programie uwzględni nie tylko potrzeby samych rolników, ale także mieszkańców wsi, którzy nie mają stricte powiązania z rolnictwem. Szefem tego gabinetu jest Dorota Niedziela, posłanka z Oświęcimia. Przypominam, że nie pobieram wynagrodzenia za pracę w tym zakresie. Nie będzie to też kolidowało z moimi obowiązkami wójta. Nasze spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w Warszawie. Zajmiemy się nowym programem Platformy dla obszarów wiejskich i rolnictwa, ale także będziemy kontrolować poczynania obecnej władzy. Nie tylko krytyka, ale także propozycja nowych rozwiązań. Moja nominacja jest na pewno sporą satysfakcją, że będę mógł się podzielić swoją wiedzą. - stwierdził Bochnak.
Przypuśćmy, że PO wygra wybory za 3 lata. Czy obecny wójt Kondratowic widziałby się w pracy w resorcie rolnictwa? - Nie wykluczam tego. Po to między innymi przyjąłem propozycję pracy w gabinecie, żeby być może w przyszłości realizować cele na szczeblu ministerialnym. Warto dodać, że niekoniecznie trzeba być posłem, aby pracować w ministerstwie. Jest to decyzja premiera, który nominuje daną osobę - zakończył włodarz gminy.

Komentarze   

Swojak Permalink24 0 Swojak
Wojciech Bochnak
Dziwi mnie wasz hejt tanie ludki. Poznaliscie sile internetu i tak siedzicie i oceniacie. Kiedys dorosniecie i wasz poglad sie zmieni. Bedzie to po latach ale mam nadzieje ze zrozumiecie wczesniejsze bledy...pozdrawiam
2018-10-23 20:29 Cytować Zgłoś administratorowi
JAREK.G Permalink23 0 JAREK.G
RE: Wójt Kondratowic będzie ministrem
na foto wyglądają jak by byly w sobie zakochani
2017-04-28 01:06 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink22 +15 dst
już jeden gabinet cieni jest w gminie
Gabinet cieni, potwierdzam ten Pan urzęduje w takim gabinecie, w gminie prawie nigdy go nie ma bo zajmuje się sprawami partii. Niech się zdecyduje gdzie w którym ,,gabinecie'' pracuje. Wójt powinien rozliczać się z czasu pracy!
2017-01-31 08:05 Cytować Zgłoś administratorowi
pizduś Permalink21 +13 pizduś
pajda
Taaak Panu już podziękuję reprezentuje pan najbardziej widoczne cechy peło. A Szhetyna to już tylko cień jak i wasza partyja.
2017-01-30 22:24 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink20 +14 spajker
RE: Wójt Kondratowic będzie ministrem
Cytuję Edward:
Co drugi z PO powinien siedzieć na czele ze Schetyną. Dziwię się wójtowi że tak się paraduje z kimś kto ma pochodzenie ukraińskie!

skąpstwo łączy ludzi.
2017-01-30 13:03 Cytować Zgłoś administratorowi
wójtekk Permalink19 +15 wójtekk
znowu nas straszą
Uchowaj nas Boże przed takim ministrem, już wystarczy ludzi niekompetentnych na stanowiskach w tym kraju. Już się wykazał w gminie, kończ waść wstydu oszczędź.
2017-01-30 08:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Żona Zaufania Permalink18 +13 Żona Zaufania
RE: Wójt Kondratowic będzie ministrem
Był taki premier Marcinkiewicz, który coś tam wspominał o "CIENIASACH" - ups, miało być "cieniach" :-* :D :D :D :D :D :D :D
2017-01-30 00:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Żona Zaufania Permalink17 +11 Żona Zaufania
RE: Wójt Kondratowic będzie ministrem
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :D :D :D
2017-01-30 00:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Edward Permalink16 +17 Edward
RE: Wójt Kondratowic będzie ministrem
Co drugi z PO powinien siedzieć na czele ze Schetyną. Dziwię się wójtowi że tak się paraduje z kimś kto ma pochodzenie ukraińskie!
2017-01-29 14:49 Cytować Zgłoś administratorowi
gosc Permalink15 +19 gosc
dwaj przyjaciele
pomarzyc zawsze mozna :lol:
2017-01-29 09:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.