Wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak jest zadowolony  z przebiegu prac budowlanych
Dzięki determinacji samorządowców z gminy Kondratowice oraz środkom unijnym, powstanie nowe gminne przedszkole. Skąd pomysł na budowę takiej placówki? Kiedy zakończą się prace budowlane?
Trwają prace związane z budową nowoczesnego przedszkola przy ul. Chmielowej w Kondratowicach. - Pomysł na placówkę pojawił się pod koniec poprzedniej kadencji mojego urzędowania – mówił wójt Wojciech Bochnak. - Dotychczasowy budynek przedszkola jest położony w Górce Sobockiej i ma wiele mankamentów. Jest to przedwojenny obiekt z wieloma barierami architektonicznymi, np. strome schody. Dzieci tak naprawdę nie mogą po nich same schodzić, bo jest to niebezpieczne. Wokoło budynku jest mało zieleni. Spory problem stanowi również środowisko dokoła tego przedszkola. Na pełnych obrotach działa tam kopalnia, a przed oknami znajduje się wielka hałda. Górka to miejscowość robotnicza, więc ciężko tam o ciszę i spokój. Właśnie z tych względów przedszkole trzeba było usytuować w innym miejscu. Jest jeszcze element sentymentalny, gdyż jako dziecko uczęszczałem do przedszkola w Kondratowicach. Mieściło się ono w pałacu, ale jak upadały Państwowe Gospodarstwa Rolne, to zostało zlikwidowane – dodaje wójt.
Gmina znalazła już działkę przy ul. Chmielowej, którą przekształciła na cele oświatowe. Została także wykonana dokumentacja projektowa. - Należy wspomnieć, że bez udziału środków unijnych nie byłoby szans na wybudowanie przedszkola. Aplikowaliśmy do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Napisaliśmy bardzo dobry wniosek, który został sklasyfikowany na pierwszym miejscu na liście rankingowej – wyjaśniał Bochnak.
Wizualizacja przedszkola przy ul. Chmielowej w Kondratowicach
Ponad dwa miliony dofinansowania
Władzom gminy Kondratowice udało się pozyskać na ten cel 2 353 459,08 zł, co stanowi 85% całości inwestycji. Przedszkole będzie się znajdować na 1024 m2, a jego powierzchnia użytkowa to 819 m2. Będzie to budynek parterowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przewidywane są 4 sale zajęciowe i jedna wielofunkcyjna. Są one zaprojektowane od strony południowej, aby jak najdłużej korzystać z naturalnego oświetlenia. Od strony północnej znajdą się pomieszczenia administracyjne, techniczne i kuchnia.
Sale zajęciowe powstaną w tak zwanej zabudowie gniazdkowej. Oznacza to, że pomieszczenia pomocnicze (toalety, szatnie) znajdą się bezpośrednio przy nich. Wykonawcą jest firma StarCorp S.A. z Wrocławia. Termin zakończenia prac budowlanych planuje się do listopad br. Warto dodać, że inwestycja miała ruszyć już w styczniu, jednak firma, która wygrała pierwszy przetarg nie stawiła się na podpisanie umowy. W związku z tym konieczne było ogłoszenie drugiego.
W grudniu minionego roku rozstrzygnięto przetarg na wyposażenie nowego budynku przedszkola. Wygrała go firma NOWA SZKOŁA Sp. z o.o. Koszt wyposażenia opiewa na kwotę 147 492 zł brutto. Oprócz samej placówki ma powstać również plac zabaw na podwórku.
- Prace ziemne są w toku. Niedługo mają zostać wylane fundamenty – tłumaczył wójt, dodając, że głównym zadaniem samorządu jest zachęcenie rodziców, aby przeprowadzić wszystkie dzieci z przedszkola w Górce do Kondratowic.
Placówka będzie otwarta od godz. 8.00 do 17.00 i zostanie objęta pełnym monitoringiem. Każdy z rodziców będzie mógł zatem sprawdzić poprzez Internet, jak jego pociecha się zachowuje i jak przebiegają zajęcia. - Chcemy, aby przedszkole zaczęło funkcjonować już w styczniu przyszłego roku. Jest to najważniejsze zadanie tej kadencji i będzie z pewnością pewnym skokiem cywilizacyjnym w naszej gminie – zakończył Wojciech Bochnak.

Komentarze   

Grześ Permalink7 +1 Grześ
RE: Skok cywilizacyjny w Kondratowicach
A jaka firma wygrała przetarg? Bo kiedyś coś pisali że wykonawca się nie zgłosił na podpisanie umowy.
2017-04-24 21:41 Cytować Zgłoś administratorowi
lol Permalink6 +8 lol
RE: Skok cywilizacyjny w Kondratowicach
Przed "skokiem cywilizacyjnym" to każdy PGR miał przedszkole.
2017-04-09 14:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Doda Permalink5 -8 Doda
RE: Skok cywilizacyjny w Kondratowicach
Cytuję nikodem:
Dla przypomnienia w zamierzchłej cywilizacji funkcjonowały przedszkola w Stachowie w Kondratowicach więc jaki to skok.

Zazdrość przez cię przemawia co widać słychać i czuć
2017-04-08 19:54 Cytować Zgłoś administratorowi
nikodem Permalink4 +7 nikodem
skok
Dla przypomnienia w zamierzchłej cywilizacji funkcjonowały przedszkola w Stachowie w Kondratowicach więc jaki to skok.
2017-04-08 17:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Przedszkolanka Permalink3 +5 Przedszkolanka
RE: Skok cywilizacyjny w Kondratowicach
Cytuję My:
Brawo. Jedyna gmina która tak szybko się rozwija. Taki gospodarz przydałby się w Strzelinie

W Strzelinie też budują przedszkole. Różnica polega na tym, że Pani Burmistrz nie fotografuje się na jego tle :-)
2017-04-08 15:29 Cytować Zgłoś administratorowi
My Permalink2 -7 My
RE: Skok cywilizacyjny w Kondratowicach
Brawo. Jedyna gmina która tak szybko się rozwija. Taki gospodarz przydałby się w Strzelinie
2017-04-08 15:08 Cytować Zgłoś administratorowi
dex Permalink1 +8 dex
RE: Skok cywilizacyjny w Kondratowicach
Stali my nad pszepaściom ale zrobili by ogromny skok do pszodu. :lol:
2017-04-07 13:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.