Kierowcy parkują za zakazem, najczęściej wieczorem
Nieopodal budynku szkoły w Prusach od dłuższego czasu stoi znak zakazu postoju i zatrzymywania się pojazdów. Ale nie zawsze jest respektowany przez kierowców, którzy parkują tam najczęściej wieczorem. O zaistniałym stanie rzeczy wie wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak.
- Myślę, że wynika to między innymi z przyzwyczajenia kierowców. Kiedyś tego znaku tam nie było i wszyscy tam stawali, łącznie z nauczycielami. Jednak od momentu kiedy przez Prusy jeżdżą ciężarówki, zrobiło się niebezpiecznie wąsko. W ciągu dnia nikt tam nie ustawia samochodów. Nauczyciele parkują w centralnej części miejscowości – powiedział wójt. Dodał także, że w przyszłości należy pomyśleć, aby zrobić parking w okolicach ośrodka zdrowia. - Wówczas pracownicy szkoły mogliby zostawiać tam swoje samochody, nie robiąc tego w centrum Prus – wyjaśniał Bochnak.
Skontaktowaliśmy z Komendą Powiatową Policji w Strzelinie, pytając czy docierały sygnały o niewłaściwym parkowaniu w Prusach. - Nikt nam dotąd tego nie zgłaszał – powiedział Robert Deja z KPP Strzelin. Wspomniał również, że za nieprzestrzeganie omawianego zakazu grozi 100 zł mandatu i 1 punkt karny. Miejmy nadzieję, że po tej publikacji samochody których niekiedy parkuje tam kilka jednocześnie znikną spod szkoły, a kierowcy nie będą narażać się na kary za parkowanie w tamtym miejscu.

Komentarze   

Grześ Permalink6 +4 Grześ
RE: Parkują na zakazie
Ciekawe gdzie podziało się lustro które kiedyś było na skrzyżowaniu i ułatwiało wyjazd? Czy przypadkiem nie służy do wyjazdu z prywatnej posesji?
2017-04-21 23:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Absolwentka Permalink5 +1 Absolwentka
Parking
Głównym problemem jest brak parkingu przy szkole. Nauczyciele parkują samochody wszędzie, gdzie jest to możliwe, nie mają swojego bezpiecznego miejsca, tak samo goście szkoły oraz osoby korzystające wieczorami z sali gimnastycznej.
2017-04-12 13:58 Cytować Zgłoś administratorowi
sąsiadka z Prus Permalink4 +9 sąsiadka z Prus
RE: Parkują na zakazie
KOMU TO PARKOWANIE PRZESZKADZA CHYBA BYŁEMU PRACOWNIKOWI UBEKOWI I SĄSIADOWI MILICJANTOWI CO ALBO UBEK ZROBIŁ FOTO ALBO BYŁY MILICJANT
2017-04-10 22:25 Cytować Zgłoś administratorowi
PRO LIGA Permalink3 +2 PRO LIGA
RE: Parkują na zakazie
Przepisy po to są aby je przestrzegać. Kilka razy dostaną po mandacie to się nauczą.
2017-04-10 09:46 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink2 0 dst
Jakie zagrożenie?
Czy ten zakaz jest potrzebny? w jaki sposób poprawia bezpieczeństwo? jest ograniczenie we wsi do 40km/h wystarczy tylko egzekwować. Mam pytanie czy dochodziło tam wcześniej do jakiś stłuczek? Gratuluję temu na którego wniosek wprowadzono zakaz parkowania.
2017-04-10 08:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Nikoś Permalink1 +7 Nikoś
RE: Parkują na zakazie
Jest obwodnica Prus,ciężarówki na pewno by wolały jeżdzić obwodnicą a nie przez wioskę.Drogę zwężono nie myśląc o ruchu z jednej strony nie dając nic z drugiej. Takich mamy włodarzy.
2017-04-10 08:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.