Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Strzelińscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzili wzmożone działania pn. „Pieszy kontra pojazd” na terenie powiatu strzelińskiego. Funkcjonariusze odnotowali 40 wykroczeń zarówno kierowców, jak i pieszych.
Strzelińscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo pieszych, przeprowadzili działania na drogach powiatu strzelińskiego. W związku z tym we wtorek, 12 lutego, miały miejsce kolejne działania „Pieszy kontra pojazd”. Policjanci ruchu drogowego objęli szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych na większości dróg powiatu.
W działaniach wzięło udział 10 policjantów, którzy ujawnili 40 wykroczeń drogowych kierujących pojazdami i 6 przewinień ze strony pieszych. Policjanci ukarali mandatami 30 kierujących pojazdami, stosując do 10 kierujących pouczenia. Zastosowali 6 pouczeń wobec pieszych.
Policjanci przypominają, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego, ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię, w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Za tego typu wykroczenia taryfikator przewiduje grzywnę, w zależności od rodzaju wykroczenia, od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.

Komentarze   

GG Permalink2 +1 GG
MANDAT
ALE TEN GLINA JUZ NIE PRACUJE STARE ZDJECIE.
2019-03-11 08:13 Cytować Zgłoś administratorowi
KANTYNA Permalink1 0 KANTYNA
Mandaty otrzymało 30 kierowców
Ale o so chozi.Nasze rondo w rynku jest ewenementem na skalę światową.Rondo z parkingiem.Pytanie za odpowiedz.Ile mamy pasów ruchu na tym rondzie.Kto ma pierwszeństwo?wózki z matkami,piesi a może Ci co pod prąd?Znak mówi osiedle.Przejście przez granitowe obrzeża kwiatowe oznajmia że pieszy może pokonać rondo czy dostać się do sklepu.Czy naprzeciwko koziej stodoły w rynku czarne bmki mogą parkowac just like this?kto może a komu nie wolno a czy wolno wszystkim czy niektórym.
2019-03-08 17:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz