Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie otrzymał zgłoszenie, że w lesie pomiędzy Wawrzyszowem a Krajnem w gminie Wiązów znaleziono niewybuch z II wojny światowej.
Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził, że we wskazanym miejscu jest granat ręczny. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko, aby osoby postronne nie miały do niego dostępu. Po niewybuch przyjechali żołnierze z I Brzeskiego Pułku Saperów.
Strzelińska policja apeluje, aby nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać i nie przenosić ich, a także nie wrzucać ich do ognia. Kategorycznie nie należy wrzucać ich do stawów, jezior i rowów!
W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału należy powiadomić policję pod nr 997, 112 lub straż pożarną tel. 998 i 112.
Osoba przekazująca zgłoszenie powinna podać dyżurnemu policji opis przedmiotu (długość i średnicę), dokładne miejsce i datę wykrycia, dane osoby, która znalazła niewybuch i może wskazać dokładne miejsce jego położenia.
- Również należy powiadomić policję o każdym wypadku powstałym w skutek działania tych przedmiotów – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Porębski. - Za pilne zgłoszenia należy uważać takie, które mówią o wykryciu przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, które stanowią szczególne niebezpieczeństwo dla ludzi. Pilne zgłoszenia będą realizowane nie później niż w ciągu 24 godzin, pozostałe realizuje się nie później niż w ciągu 72 godzin.
Tekst ukazał się w 35 (1024) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.