Co robić, kiedy natrafimy na niebezpieczne pozostałości po wojnie?
Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził, że we wskazanym miejscu jest granat ręczny. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko, aby osoby postronne nie miały do niego dostępu. Po niewybuch przyjechali żołnierze z I Brzeskiego Pułku Saperów.
Strzelińska policja apeluje, aby nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać i nie przenosić ich, a także nie wrzucać ich do ognia. Kategorycznie nie należy wrzucać ich do stawów, jezior i rowów!
W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału należy powiadomić policję pod nr 997, 112 lub straż pożarną tel. 998 i 112.
Osoba przekazująca zgłoszenie powinna podać dyżurnemu policji opis przedmiotu (długość i średnicę), dokładne miejsce i datę wykrycia, dane osoby, która znalazła niewybuch i może wskazać dokładne miejsce jego położenia.
- Również należy powiadomić policję o każdym wypadku powstałym w skutek działania tych przedmiotów – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Porębski. - Za pilne zgłoszenia należy uważać takie, które mówią o wykryciu przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, które stanowią szczególne niebezpieczeństwo dla ludzi. Pilne zgłoszenia będą realizowane nie później niż w ciągu 24 godzin, pozostałe realizuje się nie później niż w ciągu 72 godzin.
Tekst ukazał się w 35 (1024) wydaniu "Słowa Regionu".
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Od razu mówiłem
Do ogniska!!! :D