Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie 23 grudnia 2020 roku zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia. W myśl Kodeksu Karnego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
23 grudnia br., przed północą przy ul. Kościuszki w Strzelinie mieszkanka kamienicy usłyszała głośne krzyki i hałas dochodzący z podwórza. Kiedy kobieta wyjrzała przez okno zauważyła mężczyznę, który rozbił szybę w jej samochodzie osobowym, który zaparkowany był pod budynkiem mieszkalnym. Zachowanie mężczyzny wskazywało na fakt, że uszkodzenia nie skończą się tylko na jednym pojeździe, w związku z czym na miejsce wezwano patrol policji. Dzięki prowadzonym w tym dniu działaniom na miejsce został skierowany patrol funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, który wykonywał czynności służbowe przy wykorzystaniu radiowozu nieoznakowanego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze niezwłocznie obezwładnili sprawcę zniszczenia mienia, którym okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego. Jak wynika z ustaleń mężczyzna w przeszłości wchodził w konflikt z prawem, ponadto odbywał karę pozbawienia wolności. W wyniku podjętych czynności sprawca trafił do policyjnego aresztu, a kiedy wytrzeźwiał (zawartość blisko 2, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) został przesłuchany. Uszkodzone mienie właścicielka pojazdu wyceniał na kwotę 800 zł. Za popełniony czyn sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze   

cześ Permalink2 +1 cześ
A gdyby tak
ryja mu rozbić?
2021-01-04 17:49 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +1 spajker.
RE: Rozbił szybę w samochodzie, trafił w ręce policjantów
a co się stanie ze sprawcą zniszczenia wielu nowonasadzonych drzew przy ul grunwaldzkiej? sprawca przyznał się do winy. czy gmina kazała policji ścigać i ukarać sprawcę?
2021-01-04 17:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.