W poniedziałek, 5 lipca, o godz. 16:35 policjanci drogówki zostali zadysponowani do obsługi zdarzenia drogowego przy ul. Brzegowej w Strzelinie. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mundurowi ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Seat nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu poruszającej się po chodniku nieletniej kierującej rowerem, w wyniku czego doszło do kolizji. Na miejsce została zadysponowana karetka pogotowia ratunkowego. Lekarz nie stwierdził obrażeń stanowiących podstawę do hospitalizacji u żadnej z uczestniczek kolizji. Sprawczyni kolizji ukarana mandatem karnym. {jcomments off}

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Potrąciła nieletnią rowerzystkę
Winny? powiedziała :
Bonus powiedziała :
Ze zdjęcia widać że samochód wyjeżdżał z posesji jakiejś prywatnej i nie włączył się jeszcze do ruchu i w tej sytuacji powinien zachować szczególną ostrożność więc cytowane przepisy nie mają zastosowania. Zaklinanie rzeczywistości że to wina rowerzystki nic tu nie daje bo to kierowca powinien poczekać aż pieszy przejdzie lub rowerzysta sobie przejedzie. A jakby tam pojazdem na niepełnosprawnych elektrycznym jechał sobie inwalida to też byś takie wywody z przepisów podawał? Wina dla mi ewidentna jest że kierowcy bo trzeba uważać.
Świetne podejście do sprawy. Rowerzysta łamie przepisy, wszystkie a kierowca jedynie nie zachował ostrożności. To tak jak przejechanie rowerem przez pasy. Rowerzysta został potrącony bo kierowca nie zachował ostrożności. Nie ważne, że ze rowerzysta nie ma prawa wjechać na pasy. Więc po co są przepisy??
miałem sytuację taką że rowerzysta z prędkością 50 kmh wskoczył w poprzek na pasy dla pieszych bo on ma prawo bo nie jest samochodem a zatem jest pieszym na rowerze. ja byłem pieszym w samochodzie a koleś wyskoczył zza wysokiego żywopłotu zasłaniającego wszystko. zdarłem opony z piskiem a koleś pojechał dalej i nawet nie zauważył że dostał drugie życie. ja jechałem 30 kmh. rowerzysta 50 kmh. gdybym go ruszył to byłoby na mnie.

0
Gravatar
Winny?
RE: Potrąciła nieletnią rowerzystkę
Bonus powiedziała :
Ze zdjęcia widać że samochód wyjeżdżał z posesji jakiejś prywatnej i nie włączył się jeszcze do ruchu i w tej sytuacji powinien zachować szczególną ostrożność więc cytowane przepisy nie mają zastosowania. Zaklinanie rzeczywistości że to wina rowerzystki nic tu nie daje bo to kierowca powinien poczekać aż pieszy przejdzie lub rowerzysta sobie przejedzie. A jakby tam pojazdem na niepełnosprawnych elektrycznym jechał sobie inwalida to też byś takie wywody z przepisów podawał? Wina dla mi ewidentna jest że kierowcy bo trzeba uważać.
Świetne podejście do sprawy. Rowerzysta łamie przepisy, wszystkie a kierowca jedynie nie zachował ostrożności. To tak jak przejechanie rowerem przez pasy. Rowerzysta został potrącony bo kierowca nie zachował ostrożności. Nie ważne, że ze rowerzysta nie ma prawa wjechać na pasy. Więc po co są przepisy??

0
Gravatar
spajker.
RE: Potrąciła nieletnią rowerzystkę
nikt powiedziała :
Najwięcej zamieszania wywołuje ten artykuł. Jest napisany "na odwal" i tyle. Więcej trzeba się domyślać niż wynika wprost z tekstu. Bo co to znaczy że "rowerzystka była nieletnia" Prawo o ruchu drogowym wyróżnia konkretny wiek , kiedy można poruszać się rowerem po chodniku do 10 lat) . To miała tyle, czy może więcej? Bo jak więcej to już ktoś napisał, że jazda po chodniku dopuszczona jest w wyjątkowych, przewidzianych w przepisie okolicznościach. Jeśli miała np. 9 lat , to traktowana jest jak pieszy, ale ma być pod opieką osoby dorosłej. To była czy nie? Można domniemywać, że jak ukarali kierującą pojazdem, to się nad tym zastanowili. No ale dlaczego mam się domyślać po lekturze artykułu o prostym zdarzeniu drogowym? To już nie można napisać wprost i po polsku?
policja się zastanowiła i wlepiła mandat kierowcy samochodu. ze zdjęcia widzę że kierowca powinien dać ten mandat projektantowi muru i żywopłotu zasłaniającego widok w taki sposób że trzeba dziób samochodu na 2 metry wystawić aby coś zobaczyć. rowerzyści też powinni przeczytać instrukcję obsługi roweru i doczytać że rowerem się jedzie a nie za3,5414erdala. ustawodawca dający przywileje pieszym i rowerzystom też powinien się zastanowić czy aby nie produkuje przepisami święte krowy, które w ramach przywilejów czują sie zwolnione z myślenia. sam widziałem jak matka z wózkiem na pełnym biegu wpadła na przejście dla pieszych nie rozglądając się ani nawet nie zwalniając kroku. jej się należy. ona ma prawo. jak ją ktoś rozjedzie to nie ona dostanie mandat.

0
Gravatar
nikt
RE: Potrąciła nieletnią rowerzystkę
Najwięcej zamieszania wywołuje ten artykuł. Jest napisany "na odwal" i tyle. Więcej trzeba się domyślać niż wynika wprost z tekstu. Bo co to znaczy że "rowerzystka była nieletnia" Prawo o ruchu drogowym wyróżnia konkretny wiek , kiedy można poruszać się rowerem po chodniku do 10 lat) . To miała tyle, czy może więcej? Bo jak więcej to już ktoś napisał, że jazda po chodniku dopuszczona jest w wyjątkowych, przewidzianych w przepisie okolicznościach . Jeśli miała np. 9 lat , to traktowana jest jak pieszy, ale ma być pod opieką osoby dorosłej. To była czy nie? Można domniemywać, że jak ukarali kierującą pojazdem, to się nad tym zastanowili. No ale dlaczego mam się domyślać po lekturze artykułu o prostym zdarzeniu drogowym? To już nie można napisać wprost i po polsku?
0
Gravatar
Bonus
RE: Potrąciła nieletnią rowerzystkę
Winny? powiedziała :
OLoaole powiedziała :
Amadeusz powiedziała :
No wszystko fajnie, ponieważ opisaliście tylko jedną stronę. A może warto było napisać, że małoletnia jadąc szybko po chodniku miała dodatkowo słuchawki na uszach? I jazda po chodniku? Rozumiem że Pani kierująca pojazdem powinna się upewnić, ale rowerzystka też tutaj nie jest bez winy.Pozdrawiam
Skoro kierująca samochodem osobowym marki Seat nie ustąpiła pierwszeństwa a sprawczynię kolizji policja ukarała mandatem karnym to nie ma co tu się usprawiedliwiać i szukać dziury w całym!
Przeczytaj ze zrozumieniemArt. 33 ust. 5 i 6 ustawy Prawo o ruchu drogowym stanowią:5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.Prawo stanowi zatem, że korzystanie przez rowerzystę z chodnika może mieć miejsce tylko wyjątkowo. A zatem rowerzystom nie wolno traktować chodnika jako części drogi, z której mogą dowolnie korzystać
Ze zdjęcia widać że samochód wyjeżdżał z posesji jakiejś prywatnej i nie włączył się jeszcze do ruchu i w tej sytuacji powinien zachować szczególną ostrożność więc cytowane przepisy nie mają zastosowania. Zaklinanie rzeczywistości że to wina rowerzystki nic tu nie daje bo to kierowca powinien poczekać aż pieszy przejdzie lub rowerzysta sobie przejedzie. A jakby tam pojazdem na niepełnosprawny ch elektrycznym jechał sobie inwalida to też byś takie wywody z przepisów podawał? Wina dla mi ewidentna jest że kierowcy bo trzeba uważać.

0
Gravatar
Winny?
RE: Potrąciła nieletnią rowerzystkę
OLoaole powiedziała :
Amadeusz powiedziała :
No wszystko fajnie, ponieważ opisaliście tylko jedną stronę. A może warto było napisać, że małoletnia jadąc szybko po chodniku miała dodatkowo słuchawki na uszach? I jazda po chodniku? Rozumiem że Pani kierująca pojazdem powinna się upewnić, ale rowerzystka też tutaj nie jest bez winy.Pozdrawiam
Skoro kierująca samochodem osobowym marki Seat nie ustąpiła pierwszeństwa a sprawczynię kolizji policja ukarała mandatem karnym to nie ma co tu się usprawiedliwiać i szukać dziury w całym!
Przeczytaj ze zrozumieniemArt . 33 ust. 5 i 6 ustawy Prawo o ruchu drogowym stanowią:5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.6. Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.Prawo stanowi zatem, że korzystanie przez rowerzystę z chodnika może mieć miejsce tylko wyjątkowo. A zatem rowerzystom nie wolno traktować chodnika jako części drogi, z której mogą dowolnie korzystać

0
Gravatar
OLoaole
RE: Potrąciła nieletnią rowerzystkę
Amadeusz powiedziała :
No wszystko fajnie, ponieważ opisaliście tylko jedną stronę. A może warto było napisać, że małoletnia jadąc szybko po chodniku miała dodatkowo słuchawki na uszach? I jazda po chodniku? Rozumiem że Pani kierująca pojazdem powinna się upewnić, ale rowerzystka też tutaj nie jest bez winy.Pozdrawiam
Skoro kierująca samochodem osobowym marki Seat nie ustąpiła pierwszeństwa a sprawczynię kolizji policja ukarała mandatem karnym to nie ma co tu się usprawiedliwiać i szukać dziury w całym!

0
Gravatar
Andrew
Prawda
Ala powiedziała :
Nie którePanie jadą po chodniku i dzwonia dzwonkiem,żeby im schodzić z drogii .Idąc z wózkiem z dzieckiem kiedyś się pokłóciłam z kobieta ,był wąski chodnik ,a ona dzwoni dzwonkiem na mnie żebym jej z drogi zeszła z dzieckiem i weszła na drogę ,bo królewna patologii Jedzie !!!Dramat z rowerzystami !!!
No właśnie. Teraz rowerzyści mają więcej praw niż kierowcy .

0
Gravatar
Ala
Rower
Nie którePanie jadą po chodniku i dzwonia dzwonkiem,żeby im schodzić z drogii .Idąc z wózkiem z dzieckiem kiedyś się pokłóciłam z kobieta ,był wąski chodnik ,a ona dzwoni dzwonkiem na mnie żebym jej z drogi zeszła z dzieckiem i weszła na drogę ,bo królewna patologii Jedzie !!!Dramat z rowerzystami !!!
0
Gravatar
Kaja
Kolizja
Żeby móc osądzić kto winien trzeba najpierw zadać sobie pytanie, od kiedy jeździ się rowerem po chodniku w słuchawkach na uszach moim zdaniem nawet czołgu nie usłyszała by,najlepiej obwiniać kierowcę .
0

Przeczytaj też