Strzelińscy policjanci zatrzymali sprawcę włamań dokonanych na terenie miasta. Pokrzywdzeni wycenili swoje straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Skrupulatna i szczegółowa analiza zebranego materiału pozwoliła wytypować sprawcę. Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia sprawcy zarzutów, za które, zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Przypomnijmy, że w miniony piątek, 9 września, dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że właściciel jednej z piwnic w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Strzelinie zauważył wyłamaną kłódkę i brak elektronarzędzi. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Ustalono, że do opisanego czynu doszło jeszcze w kilku innych pomieszczeniach w tym samym budynku.
Niezwłocznie podjęte czynności służbowe oraz skrupulatna i szczegółowa analiza zebranego materiału pozwoliły wytypować sprawcę. Jeszcze tego samego dnia, późnym popołudniem, w ręce kryminalnych trafił 19-latek (mieszkaniec powiatu strzelińskiego), który był w posiadaniu części skradzionego uprzednio mienia. Na tej podstawie mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na teren tutejszej jednostki celem wykonania czynności procesowych.
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia 19-latkowi stosownych zarzutów, za które zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Na ten temat pisaliśmy w 36 (1124) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

Komentarze   

spajker. Permalink4 +1 spajker.
RE: Sprawca włamań w rękach policji
Cytuję Pedro:
Nie ważne jakie i skąd są narzedzia.
Wycena jest taka a nie inną .
Kara jak kiedyś za kradzież ucinali łapy.

wycena jest ważna. koleś połakomił się na kradzież nawet małowartościowych przedmiotów. ukradł to co było, gdyby były diamenty to ukradłby diamenty. ja wyceniam czym sprawcy jako dużą zuchwałość. koleś to seryjny złodziej okradający masowo wszystkie piwnice. co zrobi taki kolo jak w piwnicach będą przedmioty drogocenne? okradnie nie kilkanaście piwnic ale kilkadziesiąt piwnic i dołoży do tego jeszcze innych kolesi aby mu pomagali w intratnym zajęciu.
ciekawe jest to czy w pierdlu oduczy się kraść czy też spodoba mu się miejsce i ferajna i tam doszlifuje swój fach złodziejski.
policja mogłaby też zająć się cyganami oszukującymi numerem na dziecko leżące na chodniku w zimie, na brak benzyny i zapłatę złotem, na okazyjny zakup dywanu albo patelni po prezentacji których brakuje pieniedzy i biżuterii w domu.
2022-09-24 07:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Pedro Permalink3 0 Pedro
Kradzieże
Nie ważne jakie i skąd są narzedzia.
Wycena jest taka a nie inną .
Kara jak kiedyś za kradzież ucinali łapy.
2022-09-24 01:48 Cytować Zgłoś administratorowi
. Permalink2 +1 .
RE: Sprawca włamań w rękach policji
Tanie narzędzia z lidla i biedronki, ja bym tego nie wziął nawet za darmo, nie wiem gdzie tu się doliczyli kilku tysięcy zł.
Aczkolwiek, kara powinna być i to surowa niezależnie od wartości.
2022-09-22 21:32 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink1 +4 TruckdriverDST
RE: Sprawca włamań w rękach policji
Odrąbać łapska.
2022-09-22 13:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.