×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: It looks like PHP's 'GD Image Library' is not installed/enabled on your system. Please ask your hosting company to enable/install it.

Powiedzieć, że we wtorkowy wieczór strażacy i policjanci z powiatu strzelińskiego mieli pełne ręce roboty byłoby dużym niedopowiedzeniem. Niszcząca w skutkach wichura, poprzedzona pierwszą w tym roku burzą, sprawiła, że pracy mieli tak dużo, że nie wiedzieli w co włożyć ręce.

Setki połamanych konarów, dziesiątki złamanych drzew, zablokowane drogi, kilkadziesiąt uszkodzonych dachów, w tym kilka dachów w dużej części zerwanych. Do tego kilka samochodów przewróconych przez wiatr do rowów. Sile huraganu nie oparł się nawet wielotonowy TiR, przewrócony przez żywioł za Borkiem Strzelińskim. Do tego pożar i liczne uszkodzenia mienia, spowodowane fruwającymi niczym pociski dachówkami, które leciały ze zrywanych dachów.
Bilans strat jest ogromny, a jego skalę poznać będzie można dopiero wtedy, kiedy siła wiatru osłabnie.
Co najgorsze, meteorolodzy ostrzegają, że niszczycielski żywioł może powrócić.
Dlatego w imieniu służb ratunkowych apelujemy, by zabezpieczyć wszystko to, co jest możliwe, a w momencie ewentualnego powrotu nawałnicy, unikać wychodzenia z domów.
Szczegółowy raport i ocenę wydarzeń wtorkowego popołudnia, podamy w kolejny wydaniu Słowa.

 

{gallery}514{/gallery}

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.