W dniach 8-21 marca br. w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego odbył się kurs podstawowy dla kandydatów na instruktorów do szkolenia w grupie strzelca wyborowego.
W szkoleniu wzięło udział ponad 20 terytorialsów z różnych brygad OT. Kursanci uczyli się w jaki sposób efektywnie i merytorycznie przekazywać wiedzę kolejnym terytorialsom – już w swoich brygadach OT.
„Strzelec wyborowy to niewątpliwie oczy i uszy całego zespołu. Są mistrzami maskowania i kamuflażu. Prowadzą działania rozpoznawcze, a jeśli jest taka potrzeba - potrafią precyzyjnym ogniem wyeliminować ważne cele przeciwnika” – podkreśla Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Krzysztof Leszczyński.
„Skuteczność naszych działań opieramy na prostej regule – TRAIN THE TRAINERS – co oznacza – DOSKONALENIE INSTRUKTORÓW” – komentuje płk Krzysztof Leszczyński.
„Nabyte podczas szkolenia umiejętności kursanci przekażą strzelcom wyborowym w brygadach OT” – dodaje płk Krzysztof Leszczyński.
Główny nacisk szkolenia położony był na prowadzenia precyzyjnego i dynamicznego ognia na różne odległości oraz realizowanie procedury Call For Fire (CFF) – wezwania ognia artyleryjskiego planowanego lub z pola walki. Instruktorzy realizowali również zagadnienia z samopomocy medycznej w warunkach taktycznych.
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej organizowane są szkolenia doskonalące dla dowódców batalionów, dowódców kompanii, szkolenia bojowe (taktyczne) i specjalistyczne. Ponadto kurs taktyki lekkiej piechoty, kurs doskonalący instruktorów strzelców wyborowych, szkolenie z ochrony i przetrwania, a także kurs operatorów moździerza.
kpt. dr Diana Warchocka
Oficer Prasowy
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu

Komentarze   

spajker. Permalink6 0 spajker.
RE: Kim są mistrzowie kamuflażu i maskowania?
Cytuję SHOOTER:
Cytuję spajker.:
mistrzowie kamuflażu????? ja na iphonie widzę że ten karabin to od zdyrki z zieleniaków. plastik czuje przez ekran.

byle co jesz - byle co gadasz - żyjesz epoką ASG, SVD i Mosina, ten system to SAKO M10 o którym możesz pomarzyć...

ten system to zdyrko na zieleniakach a wcześniej na zburzonych ruderach u końca kośicuszki. zdyrko sprzedawał plastikową tandetę i po wejściu do sklepu oczy łzawiły od "zapachu" sztucznych kwiatów ale sprzedawał też tzw zimne ognie , korki i kapiszony. ten system sako m10 to wytłoczka z plastiku z prowincji wuhan a siła nacisku prasy to 250 ton aby odlać z podgrzanego granulatu taka wunderwafe. faktem jest że jestem zazdrosny. nie mam takiej prasy. faktem jest że żyję epoką vis kiedy to broń była stalowa a nie plastikowa. jestem jakoś przekonany że wot wygra kolejna wojne przy użyciu plastikowego joysticka i klawisza enter.
2021-03-25 14:10 Cytować Zgłoś administratorowi
SHOOTER Permalink5 0 SHOOTER
Cytuję spajker.:
mistrzowie kamuflażu????? ja na iphonie widzę że ten karabin to od zdyrki z zieleniaków. plastik czuje przez ekran.

byle co jesz - byle co gadasz - żyjesz epoką ASG, SVD i Mosina, ten system to SAKO M10 o którym możesz pomarzyć...
2021-03-25 13:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Olek Permalink4 +1 Olek
Panie Spajker, to Pan masz ze 70 lat że pamięta te sklepy i ich właścicieli.
2021-03-24 22:04 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +1 spajker.
Cytuję st. kpr.:
Cytuję spajker.:

Chyba od garbuska.

garbusek miał odziezówke w tym drogie kurtki z napisem parmalat. zdyrko miał plastikową tandetę kapiszony korki lusterka ze zdjęciem presleya i takie plastikowe karabiny dla wot.
2021-03-24 21:48 Cytować Zgłoś administratorowi
st. kpr. Permalink2 +1 st. kpr.
Cytuję spajker.:

Chyba od garbuska.
2021-03-24 17:59 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +3 spajker.
2021-03-23 22:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.