W dniach 8-21 marca br. w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego odbył się kurs podstawowy dla kandydatów na instruktorów do szkolenia w grupie strzelca wyborowego.
W szkoleniu wzięło udział ponad 20 terytorialsów z różnych brygad OT. Kursanci uczyli się w jaki sposób efektywnie i merytorycznie przekazywać wiedzę kolejnym terytorialsom – już w swoich brygadach OT.
„Strzelec wyborowy to niewątpliwie oczy i uszy całego zespołu. Są mistrzami maskowania i kamuflażu. Prowadzą działania rozpoznawcze, a jeśli jest taka potrzeba - potrafią precyzyjnym ogniem wyeliminować ważne cele przeciwnika” – podkreśla Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Krzysztof Leszczyński.
„Skuteczność naszych działań opieramy na prostej regule – TRAIN THE TRAINERS – co oznacza – DOSKONALENIE INSTRUKTORÓW” – komentuje płk Krzysztof Leszczyński.
„Nabyte podczas szkolenia umiejętności kursanci przekażą strzelcom wyborowym w brygadach OT” – dodaje płk Krzysztof Leszczyński.
Główny nacisk szkolenia położony był na prowadzenia precyzyjnego i dynamicznego ognia na różne odległości oraz realizowanie procedury Call For Fire (CFF) – wezwania ognia artyleryjskiego planowanego lub z pola walki. Instruktorzy realizowali również zagadnienia z samopomocy medycznej w warunkach taktycznych.
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej organizowane są szkolenia doskonalące dla dowódców batalionów, dowódców kompanii, szkolenia bojowe (taktyczne) i specjalistyczne. Ponadto kurs taktyki lekkiej piechoty, kurs doskonalący instruktorów strzelców wyborowych, szkolenie z ochrony i przetrwania, a także kurs operatorów moździerza.
kpt. dr Diana Warchocka
Oficer Prasowy
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Kim są mistrzowie kamuflażu i maskowania?
SHOOTER powiedziała :
spajker. powiedziała :
mistrzowie kamuflażu????? ja na iphonie widzę że ten karabin to od zdyrki z zieleniaków. plastik czuje przez ekran.
byle co jesz - byle co gadasz - żyjesz epoką ASG, SVD i Mosina, ten system to SAKO M10 o którym możesz pomarzyć...
ten system to zdyrko na zieleniakach a wcześniej na zburzonych ruderach u końca kośicuszki. zdyrko sprzedawał plastikową tandetę i po wejściu do sklepu oczy łzawiły od "zapachu" sztucznych kwiatów ale sprzedawał też tzw zimne ognie , korki i kapiszony. ten system sako m10 to wytłoczka z plastiku z prowincji wuhan a siła nacisku prasy to 250 ton aby odlać z podgrzanego granulatu taka wunderwafe. faktem jest że jestem zazdrosny. nie mam takiej prasy. faktem jest że żyję epoką vis kiedy to broń była stalowa a nie plastikowa. jestem jakoś przekonany że wot wygra kolejna wojne przy użyciu plastikowego joysticka i klawisza enter.

0
Gravatar
SHOOTER
RE: Kim są mistrzowie kamuflażu i maskowania?
spajker. powiedziała :
mistrzowie kamuflażu????? ja na iphonie widzę że ten karabin to od zdyrki z zieleniaków. plastik czuje przez ekran.
byle co jesz - byle co gadasz - żyjesz epoką ASG, SVD i Mosina, ten system to SAKO M10 o którym możesz pomarzyć...

0
Gravatar
Olek
RE: Kim są mistrzowie kamuflażu i maskowania?
Panie Spajker, to Pan masz ze 70 lat że pamięta te sklepy i ich właścicieli.
0
Gravatar
spajker.
RE: Kim są mistrzowie kamuflażu i maskowania?
st. kpr. powiedziała :
spajker. powiedziała :
mistrzowie kamuflażu????? ja na iphonie widzę że ten karabin to od zdyrki z zieleniaków. plastik czuje przez ekran.
Chyba od garbuska.
garbusek miał odziezówke w tym drogie kurtki z napisem parmalat. zdyrko miał plastikową tandetę kapiszony korki lusterka ze zdjęciem presleya i takie plastikowe karabiny dla wot.

0
Gravatar
st. kpr.
RE: Kim są mistrzowie kamuflażu i maskowania?
spajker. powiedziała :
mistrzowie kamuflażu????? ja na iphonie widzę że ten karabin to od zdyrki z zieleniaków. plastik czuje przez ekran.
Chyba od garbuska.

0
Gravatar
spajker.
RE: Kim są mistrzowie kamuflażu i maskowania?
mistrzowie kamuflażu????? ja na iphonie widzę że ten karabin to od zdyrki z zieleniaków. plastik czuje przez ekran.
0

Przeczytaj także