Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzi obecnie blisko 42 edycje różnorodnych kursów i szkoleń, a w tym praktyczne szkolenia słuchaczy 12 miesięcznego studium oficerskiego na potrzeby WOT. Jedno z nich zostało zrealizowane w dniach 17-28 stycznia br., a udział w nim brało ponad 20 kandydatów na oficerów.
„Kiedy 5 lat temu zaczynałam swoją służbę wojskową to już wtedy wiedziałam, że będę dążyć do tego aby zostać oficerem. Szukałam wówczas wszelkich możliwości aby móc kształcić się i rozwijać. Finalnie udało mi się zakwalifikować na 12 miesięczne studium oficerskie z czego jestem niezmiernie dumna”. – powiedziała st.szer. Kinga ŚWIĄTCZAK słuchacz 12 miesięcznego studium oficerskiego.
Praktyczna realizacja szkoleń dla oficerów nie jest dla Centrum Szkolenia WOT żadną nowością. Tylko w ubiegłym roku zrealizowało ono bowiem 5 edycji szkoleń na potrzeby studium oficerskiego oraz 7 w ramach kursu oficerskiego AGRYKOLA. W ramach tych zajęć przeszkolono ponad 90 żołnierzy, którzy pełnią dzisiaj funkcje dowódcze w Brygadach Obrony Terytorialnej w całym kraju.
„Na samym początku formowania Wojskom Obrony Terytorialnej zarzucano, że uszczuplają potencjał kadrowy wojsk operacyjnych. W chwili obecnej dzięki między innymi realizowanym w CSWOT kursom i szkoleniom, samodzielnie kształcimy przyszłe kadry instruktorskie i dowódcze”.– dodał płk Edward CHYŁA Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.
W czasie dwutygodniowego szkolenia kandydaci na oficerów doskonalili swoją wiedzę z zakresu taktyki, budowy i działania granatników, karabinów maszynowych oraz broni wyborowej. Realizowali zajęcia z zakresu rozpoznania, kierowania ogniem, a także strzelania z karabinów UKM-2000 i granatników RPG-7. Po zakończonym szkoleniu żołnierze powrócili na dalsze zajęcia do Akademii Wojsk Lądowych, aby już w czerwcu ponownie zawitać w CSWOT.
„To było nasze pierwsze szkolenie praktyczne w CSWOT. Zrealizowane zostało na bardzo wysokim poziomie i w bardzo ciekawej formule. Najbardziej interesującymi zajęciami były realizacje praktycznych strzelań chociażby z granatników RPG-7 czy też zajęcia z taktyki, które prowadzili między innymi byli żołnierze Wojsk Specjalnych. Przekazywana przez nich wiedza podparta była ich własnymi doświadczeniami co znacząco wpływało na podniesienie jakości szkolenia.” - podsumował st.szer. Hubert MIKOŁAJCZYK słuchacz 12 miesięcznego studium oficerskiego.
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.
ppor. Krzysztof WÓJCIK
Oficer Prasowy
Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
im. kpt. Eugeniusza Konopackiego w Toruniu

Komentarze   

Oboje Permalink3 0 Oboje
RE: Przyszli oficerowie szkolili się w CSWOT
Cytuję spajker.:
Cytuję cześ:
Szkolcie się szybko bo trzeba bronić banderowskiej ukrainy :D

lepiej niech ta ukraina padnie. rosja będzie o 500 km bliżej granic polski i może zajmie wreszcie do kielc czołgami ludzi mądrych przywiezie.

Nie wiesz co mówisz. Z wojny i to każdej to tylko nieszczęście i rozpacz. Oby nie było.
2022-02-03 12:13 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 -2 spajker.
RE: Przyszli oficerowie szkolili się w CSWOT
Cytuję cześ:
Szkolcie się szybko bo trzeba bronić banderowskiej ukrainy :D

lepiej niech ta ukraina padnie. rosja będzie o 500 km bliżej granic polski i może zajmie wreszcie do kielc czołgami ludzi mądrych przywiezie.
2022-02-02 17:28 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 -1 cześ
RE: Przyszli oficerowie szkolili się w CSWOT
Szkolcie się szybko bo trzeba bronić banderowskiej ukrainy :D
2022-02-02 14:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.