Odpowiedź na tego typu smsy może kosztować nawet kilkaset złotych
Odpowiedź na tego typu smsy może kosztować nawet kilkaset złotych
Telefon komórkowy, oprócz wielu dobrodziejstw cywilizacji, niesie także zagrożenia. Na numer naszego dziennikarza przyszła jakiś czas temu wiadomość, w której rzekoma Anna prosi o pomoc w sprawie pomyłki swojego dziecka.
Oto treść wspomnianej wiadomości: „Witam. Na wstępie przepraszam za kłopot, ale podczas rejestracji w serwisie internetowym przez moją nieuwagę moje dziecko wpisało nieprawidłowy numer telefonu i SMS dotyczący rejestracji zamiast do nas został wysłany na Pani/Pana numer. Czy jest możliwość odesłania mi treści tego SMSa pod mój numer, jeśli już dotarł lub dopiero dojdzie? Jeżeli nie sprawi to kłopotu, będę bardzo wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję. Anna”
Ta metoda oszustwa nie była jeszcze znana i wiele osób dało się naciągnąć. Odsyłały one kody, które dostali w smsach. Potem okazywało się, że ich operator naliczał dodatkowe opłaty. Okazało się, że podany kod był potrzebny do aktywowania płatnej subskrypcji w serwisie premium SMS. Sprawa jest szeroko komentowana w internecie, a ci którzy dali się nabrać płacili nawet po kilkaset złotych więcej. Warto zatem ignorować tego typu wiadomości. Tak właśnie zrobił nasz dziennikarz i nie żałuje tego.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Danuta
uważaj na sms z prośbą
ja też taki sms dostałam 20 listopada 2016 i na szczęście też nie odesłałam czytając ten artykuł przypomniałam sobie o takim sms też od Ani
0
Gravatar
spajker
RE: Uważaj na SMS z prośbą o pomoc
W&W powiedziała :
spajker powiedziała :
W&W powiedziała :
Spajker. powiedziała :
Ja jestem za tym aby defekować zgodnie z naturą. To zmniejszyło by zużycie nawozów syntetycznych które jak wiadomo szkodą zdrowiu. Jestem eko dlatego zawsze tak robię. :-x
Spajker już do reszty oszalał. Chłopie mundurowy, przestań tyle pić bo tracisz kontrolę nad sobą i wypisujesz bzdury. Za robienie po krzakach straż miejska może ukarać cię mandatem.
ty ogarniasz w ogóle że na forum jest spajker oryginalny i jego podróba? podróba oberwała na orlenie od policji ,mi się to spodobało a podróbie ja się nie spodobałem. masz wspólne upodobania z bandziorem z orlenu.
Nie często bywam więc nie ogarniam. To jest spajkerów dwóch ;-)
no ale spajker jest tylko jeden...

0
Gravatar
W&W
RE: Uważaj na SMS z prośbą o pomoc
spajker powiedziała :
W&W powiedziała :
Spajker. powiedziała :
Ja jestem za tym aby defekować zgodnie z naturą. To zmniejszyło by zużycie nawozów syntetycznych które jak wiadomo szkodą zdrowiu. Jestem eko dlatego zawsze tak robię. :-x
Spajker już do reszty oszalał. Chłopie mundurowy, przestań tyle pić bo tracisz kontrolę nad sobą i wypisujesz bzdury. Za robienie po krzakach straż miejska może ukarać cię mandatem.
ty ogarniasz w ogóle że na forum jest spajker oryginalny i jego podróba? podróba oberwała na orlenie od policji ,mi się to spodobało a podróbie ja się nie spodobałem. masz wspólne upodobania z bandziorem z orlenu.
Nie często bywam więc nie ogarniam. To jest spajkerów dwóch ;-)

0
Gravatar
spajker
RE: Uważaj na SMS z prośbą o pomoc
W&W powiedziała :
Spajker. powiedziała :
Ja jestem za tym aby defekować zgodnie z naturą. To zmniejszyło by zużycie nawozów syntetycznych które jak wiadomo szkodą zdrowiu. Jestem eko dlatego zawsze tak robię. :-x
Spajker już do reszty oszalał. Chłopie mundurowy, przestań tyle pić bo tracisz kontrolę nad sobą i wypisujesz bzdury. Za robienie po krzakach straż miejska może ukarać cię mandatem.
ty ogarniasz w ogóle że na forum jest spajker oryginalny i jego podróba? podróba oberwała na orlenie od policji ,mi się to spodobało a podróbie ja się nie spodobałem. masz wspólne upodobania z bandziorem z orlenu.

0
Gravatar
W&W
RE: Uważaj na SMS z prośbą o pomoc
Spajker. powiedziała :
Ja jestem za tym aby defekować zgodnie z naturą. To zmniejszyło by zużycie nawozów syntetycznych które jak wiadomo szkodą zdrowiu. Jestem eko dlatego zawsze tak robię. :-x
Spajker już do reszty oszalał. Chłopie mundurowy, przestań tyle pić bo tracisz kontrolę nad sobą i wypisujesz bzdury. Za robienie po krzakach straż miejska może ukarać cię mandatem.

0
Gravatar
t.filzmann
RE: Uważaj na SMS z prośbą o pomoc
Spajker. powiedziała :
Ja jestem za tym aby defekować zgodnie z naturą. To zmniejszyło by zużycie nawozów syntetycznych które jak wiadomo szkodą zdrowiu. Jestem eko dlatego zawsze tak robię. :-x
robię tu za spajkera, od oryginału można mnie odróżnić po IQ.

0
Gravatar
Spajker.
Natura 2017
Ja jestem za tym aby defekować zgodnie z naturą. To zmniejszyło by zużycie nawozów syntetycznych które jak wiadomo szkodą zdrowiu. Jestem eko dlatego zawsze tak robię. :-x
0

Przeczytaj także