Epidemia koronawirusa wpłynęła na funkcjonowanie urzędów. Jak w tych trudnych czasach radzą sobie w Wiązowie i w Kondratowicach?
- W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się KORONAWIRUSA SARS-CoV-2, a także działań profilaktycznych podejmowanych przez rząd i instytucje w kraju ,Urząd Miasta i Gminy Wiązów został zamknięty dla osobistej obsługi interesantów od 18 marca 2020 roku do odwołania - informuje rzecznik prasowy wiązowskiego magistratu Malwina Hertig.
Dodaje, że wyjątek stanowią sprawy pilne załatwiane w Urzędzie Stanu Cywilnego, np. w zakresie rejestracji zgonów oraz oświadczenia o uznaniu ojcostwa. W tym przypadku interesanci po wcześniejszym umówieniu telefonicznym przyjmowani są w urzędzie. Pozostałe sprawy można załatwić wyłącznie przez kontakt telefoniczny, e-mail, jak również przez platformę ePUAP. - Ponadto informuję, że godziny pracy urzędu pozostały bez zmian. Urzędnicy do dnia dzisiejszego nie przeszli na system pracy zdalnej - uzupełnia Malwina Hertig.
Pewne zmiany zaszły także w Kondratowicach. Tamtejszy wójt Tomasz Gracz wprowadził dodatkowe środki ostrożności. - Koronawirus, niestety, nie ominął Polski. Każdego dnia w mediach podawane są kolejne niepokojące informacje o zwiększającej się liczbie zarażonych osób. Przebywanie w pobliżu osoby, która kaszle czy kicha zwiększa ryzyko zarażenia się chorobą COVID-19. Niezwykle ważne jest, by zachować wszelkie środki ostrożności, które z pozoru mogą wydawać się banalne. Jest to częstsze i dokładniejsze mycie rąk, zachowanie bezpiecznej odległości między sobą czy zasłanianie ust podczas kichania i kaszlu. W związku z zaistniałą sytuacją Urząd Gminy Kondratowice w trosce o swoich mieszkańców oraz pracowników zarekomendował zdalny kontakt z urzędem, np. za pośrednictwem platformy ePUAP, telefoniczny bądź e-mail. Wprowadziliśmy zwiększone środki ostrożności, tzn. przestrzenie urzędu są czyszczone i dezynfekowane częściej. Magistrat pracuje bez zmian, jednakże ograniczyliśmy dostęp do budynku, tj. wydzieliliśmy na parterze budynku tymczasowe biuro podawcze. Staramy się tak zorganizować obsługę klientów, by zminimalizować utrudnienia. Wszyscy musimy zrozumieć, że zalecenia, by zostać w domu, to nie czas na załatwianie zaległych spraw. Kontakty społeczne musimy ograniczyć do minimum, by zahamować rozprzestrzenianie się wirusa - apeluje wójt.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.