Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało komunikat o zagrożeniu 1 stopnia dla powiatu strzelińskiego, związanego z możliwością wystąpienia burz z gradem.
Jak informuje Krzysztof Salanyk, synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu 13 czerwca od godz.13.00 do 14 czerwca do godz. 3.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 procent.

Sytuacja meteorologiczna:
Na obszarze województwa dolnośląskiego obecnie występują dwie aktywne komórki burzowe. Pierwsza na obszarze Przedgórza Sudeckiego w rejonie Jeleniej Góry i Mirska, druga w rejonie Trzebnicy. Pomniejsze komórki burzowe zaczynają się tworzyć na południu Kotliny Kłodzkiej. Wolno przemieszczają się one na zachód. We wszystkich komórkach burzowych występują opady gradu. Szacowany opad na podstawie obrazów radarowych od około 5-10 mm/h w rejonie Trzebnicy i Kotliny Kłodzkiej do nawet 20-25 mm/h w rejonie Leśnej. Burze w dalszym ciągu będą się tworzyć i przybierać na intensywności.
Komunikat (czas wydania: 2020-06-13 13:41) przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.