Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Zamknięta będzie większość sklepów w galeriach handlowych. Zmiany zaczną obowiązywać od soboty i potrwają przynajmniej do 29 listopada. W galeriach i centrach handlowych otwarte będą tylko sklepy spożywcze, apteki, punkty usługowe i drogerie.

W sklepach, które będą czynne, rząd wprowadził ograniczenia. W placówkach handlowych o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Wszystkie szkoły zdalne
Premier ogłosił, że nauczyciele dostaną dodatkowe wsparcie finansowe na zakup sprzętu do edukacji zdalnej. - Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy również dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej - 500 złotych - ogłosił premier na konferencji.
Klasy 1-3 przechodzą na nauczanie zdalne, a starsze roczniki pozostaną dłużej w domach - co najmniej do 29 listopada. Z tego też powodu nauczyciele mogą liczyć na finansowe wsparcie od państwa.

Zamknięte placówki kultury i hotele

Zamknięcie objąćma też placówki kultury, w tym także kina, muzea, galerie i teatry. Restrykcjami zostają obejęte także hotele, z wyjątkiem podróży służbowych.

Limity w kościołach
Wedle nowych obostrzeń ograniczenia będą dotyczyły kościołów. Do 29 listoipada obowiązywał będzie przelicznik 1 osoba na 15 metrów kwadratowych (dotąd w strefie czerwonej było to 1 osoba na 7m kw).

Przez uliczne protesty przybywa zakażonych
Premier zaapelował o pozostanie w domu. Powołał się też na ekspertów, którzy twierdzą, że przez uliczne protesty dziennie może przybywać nawet 5 tys. zakażonych SARS-CoV-2. Dziś padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. W ciągu doby potwierdzono 24 692 nowych przypadków. Zmarło 373 pacjentów. Na kwarantannie przebywa ponad 408 tys. osób.

Szef rządu podkreślił, że rząd robi wszystko, aby nie doszło do całkowitego lockdownu w Polsce. Jak mówił premier, jeśli liczba zakażeń przekroczy 70-75 tys. zakażonych na 100 tys. mieszkańców, następnym krokiem będzie narodowa kwarantanna, wraz z ograniczeniem przemieszczania się.

Komentarze   

Anty Permalink3 +2 Anty
Taaa
Zamknąć PIS. Tam jest najwięcej zakażeń
2020-11-08 09:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Marta. Permalink2 0 Marta.
RE: Nowe obostrzenia - zamknięte sklepy, placówki kultury i hotele...
Cytuję MATEUSZ M:
6mcy miał i jak zwykle lipa. Trzeba spienirzac co się ma I uciekać z tego chorego kraju. Kłamca


Ale co chcesz spieniężyć? Dwie pary starych gaci i telewizor LCD kupiony na raty ze spłatą w 2028?
I gdzie pójdziesz, na świecie nie jest kolorowo, trzeba znać języki i coś umieć, o zapleczu finansowym nie wspominając.
2020-11-07 01:35 Cytować Zgłoś administratorowi
MATEUSZ M Permalink1 +6 MATEUSZ M
RE: Nowe obostrzenia - zamknięta będzie większość sklepów...
6mcy miał i jak zwykle lipa. Trzeba spienirzac co się ma I uciekać z tego chorego kraju. Kłamca
2020-11-04 15:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.